TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Велешани се испотепале за време на полициски час

Press24 - 26.05.2020

Синоќа во Велес за време на полициски час била пријавена физичка пресметка по претходна расправија. На 24.05.2020 околу 18.00 часот во СВР Велес било пријавено дека во село Рудник во дворот од семејната куќа, Ж.Ф.

Брачни двојки се тепале во Велес

Макфакс - 26.05.2020

Две брачни двојки синоќа физички се пресметале во Велес. Според информациите на полицијата, по претходна расправија дошло до тепачка помеѓу А.М.(45) и неговата сопруга Е.Ј.(42), од една страна и С.К.(36) и неговата сопруга А.К.

Физичка пресметка меѓу сопружници во Велес

Сител - 26.05.2020

На 25.05.2020 околу 21.00 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Јордан Џурнов“, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу А.М.(45) и неговата сопруга Е.Ј.(42), од една страна и С.К.(36) и неговата сопруга А.К.

Два брачни пара се истепале меѓу себе во Велес

+инфо - 26.05.2020

Два брашни пара се истепале меѓу себе синоќа во Велес, соопшти Министерството за внатрешни работи. Како што соопшти полицијата, вчера околу 21 часот во СВР Велес било пријавено дека на улицата Јордан Џурнов, по претходна расправија, настанала ...

Тепачка во Велес за време на полициски час

Република - 26.05.2020

Синоќа во Велес за време на полициски час била пријавена физичка пресметка по претходна расправија. На 24.05.2020 околу 18.00 часот во СВР Велес било пријавено дека во село Рудник во дворот од семејната куќа, Ж.Ф.

Скопјани се истепале во викендичките во Рудник, сопружничка пресметка во Велес

24Инфо - 26.05.2020

Велешката полиција вчера имала полни раце работа во спречување на тепачки, информираше МВР. Инцидент се случил во Велес, каде се тепале дваца велеѓани, а во тепачката учествувале и нивните сопруги.

Две брачни двојки физички се пресметале за време на полициски час

Кајгана - 26.05.2020

На 25.05.2020, додека беше во сила полицискиот час, околу 21:00 часот во СВР Велес била пријавена физичка пресметка. Според полицискиот извештај, на ул.„Јордан Џурнов“, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу А.М.

Две брачни двојки физички се пресметале за време на полициски час

Република - 26.05.2020

На 25.05.2020, додека беше во сила полицискиот час, околу 21:00 часот во СВР Велес била пријавена физичка пресметка. Според полицискиот извештај, на ул.„Јордан Џурнов“, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу А.М.

Два брачни пара од Велес физички се пресметале меѓу себе

iPortal - 26.05.2020

На 25.05.2020 околу 21.00 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Јордан Џурнов“, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу А.М.(45) и неговата сопруга Е.Ј.(42), од една страна и С.К.(36) и неговата сопруга А.К.

Тепечка на брачни двојки во Велес

Скопје1 - 26.05.2020

Две брачни двојки синоќа физички се пресметале во Велес. Според информациите на полицијата, по претходна расправија дошло до тепачка помеѓу А.М.(45) и неговата сопруга Е.Ј.(42), од една страна и С.К.(36) и неговата сопруга А.К.

Две брачни двојки физички се пресметале за време на полициски час

Независен - 26.05.2020

Во понеделникот, додека беше во сила полицискиот час, околу 21:00 часот во СВР Велес била пријавена физичка пресметка. Според полицискиот извештај, на ул.„Јордан Џурнов“, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу А.М.

Велешани се тепале за време на полициски час

МКД - 26.05.2020

Синоќа во Велес за време на полициски час била пријавена физичка пресметка која настанала по претходна расправија. Во неделата околу 18.00 часот во СВР Велес било пријавено дека во село Рудник во дворот од семејната куќа, Ж.Ф.

Тепачка меѓу брачни парови за време на полициски час во Велес

еМагазин - 26.05.2020

На 25.05.2020 околу 21.00 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Јордан Џурнов“, по претходна расправија, настанала физичка пресметка помеѓу А.М.(45) и неговата сопруга Е.Ј.(42), од една страна и С.К.(36) и неговата сопруга А.К.

Две брачни двојки синоќа се тепале на улица во Велес

Фокус - 26.05.2020

Две брачни двојки се истепале меѓу себе синоќа во Велес, соопшти Министерството за внатрешни работи. Покрај тепачката, тие го прекршиле и полицискиот час, бидејќи инцидентот се случил на улица.