TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

KIA откри детали за новиот Stinger

Точка - 24.09.2020

Корејскиот модел на европскиот пазар ќе биде достапен само со еден агрегат, односно само со 3,3-литарскиот twin-turbo V6 мотор. Од KIA соопштија дека палетата на мотори е намалена затоа што најголемиот дел од купувачите се одлучувале за V6 моторот ...

Унапредениот Hyundai i30 N пристигна

Авто Плус - 24.09.2020

Кампањата заврши, а Hyundai официјално го претстави освежениот и унапреден i30 N хот хеч кој пристигнува со N DCT менувачот Унапредениот Hyundai i30 N пристигна, а јужнокорејскиот производител најавува дека автомобилот сега е подобрен кога станува ...

WOW! Каков скок со Kia! / ВИДЕО

Додај Гас - 23.09.2020

Велат дека со новиот Stinger, Kia покажа како се прават емотивни автомобили со високи перформанси. Сега има нов модел Новата Optima пристигна на пазарот. Сега се вика К5 и добила соодветно промотивно видео во кое можеме да видиме фантастичен скок и ...