TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп обвинет за злоупотреба на власта и за попречување на Конгресот

МКД - 10.12.2019

Судскиот комитет на Претставничкиот дом на САД ги обелодени формалните обвиненија против претседателот Доналд Трамп, кои се клучни во процесот на импичмент против него. Во првиот член, кој го откри шефот на комитетот Џери Надлер, Трамп се обвинува ...

Претставничкиот дом на САД обелодени формални обвиненија против Трамп

Макфакс - 10.12.2019

Судскиот комитет на Претставничкиот дом на САД обелодени формални обвиненија против претседателот Доналд Трамп, што претставува клучен потег во процесот на импичмент против него, пренесува Би-би-си.

Демократите во Конгресот денес ќе изнесат две формални обвиненија за Трамп

Слободен Печат - 10.12.2019

Се очекува да бидат презентирани два предмета за отповикување на Трамп, еден за злоупотреба на службената положба и друг за опструкција на Конгресот. Демократските претставници во американскиот Конгрес денеска треба да изнесат две формални ...

Злоупотреба на моќ и опструкција на Конгрес - основи за импичмент на Трамп

Глас на Америка - 10.12.2019

Демократите ги најавија причините врз основа на кои ќе ја спроведат постапката за отстранување на претседателот ВАШИНГТОН — Демократите од Претставничкиот дом ги најавија причините за импичмент на претседателот на САД Доналд Трамп - злоупотреба на ...

Демократите подготвени да откријат 2 обвиненија за импичмент против Трамп

МКД - 10.12.2019

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес утрово најавија дека се подготвени да откријат две обвиненија за импичмент против претседателот Доналд Трамп - злоупотреба на службената должност и опструкции на Конгресот, пренесе АП.

Сослушување во Конгресот: Демократите и републиканците во клинч околу импичменот на Трамп

Фокус - 09.12.2019

Правните советници на демократите и републиканците денеска презентираат докази пред одборите за правосудство и за разузнавање при Претставничкиот дом, а има најави можното гласање за импичмент на претседателот Доналд Трамп да се случи до крајот на ...

Адвокатите на демократите и републиканците ги соочуваат доказите за импичмент пред Претставничкиот дом

Глас на Америка - 09.12.2019

До крајот на неделата се очекува можно гласање за отстранување на претседателот ВАШИНГТОН — Адвокатите на демократите и републиканците денес ќе ги презентираат доказите пред Комисијата за правосудство во Претставничкиот дом, а до крајот на неделата ...

Сослушување во Конгресот: Демократите и републиканците во клинч околу импичментот на Трамп

А1 On - 09.12.2019

Правните советници на демократите и републиканците денеска презентираат докази пред одборите за правосудство и за разузнавање при Претставничкиот дом, а има најави можното гласање за импичмент на претседателот Доналд Трамп да се случи до крајот на ...

Сослушување во Конгресот: Демократите и републиканците во клинч околу импичменот на Трамп

24Инфо - 09.12.2019

Правните советници на демократите и републиканците денеска презентираат докази пред одборите за правосудство и за разузнавање при Претставничкиот дом, а има најави можното гласање за импичмент на претседателот Доналд Трамп да се случи до крајот на ...

Сослушување во Конгресот: Демократите и републиканците во клинч околу импичменот на Трамп

MakPress - 10.12.2019

Правните советници на демократите и републиканците денеска презентираат докази пред одборите за правосудство и за разузнавање при Претставничкиот дом, а има најави можното гласање за импичмент на претседателот Доналд Трамп да се случи до крајот на ...

Сослушување во Конгресот: Демократите и републиканците во клинч околу импичменот на Трамп

Опсервер - 10.12.2019

Правните советници на демократите и републиканците денеска презентираат докази пред одборите за правосудство и за разузнавање при Претставничкиот дом, а има најави можното гласање за импичмент на претседателот Доналд Трамп да се случи до крајот на ...

Демократите подготвени да го отповикаат Трамп за две злоупотреби

Опсервер - 10.12.2019

Демократските претставници во американскиот Конгрес денеска треба да изнесат две формални обвиненија против претседателот Доналд Трамп, и во брза постапка да свикаат гласање за негово отповикување.

Демократите подготвени да го отповикаат Трамп за две злоупотреби

А1 On - 10.12.2019

Демократските претставници во американскиот Конгрес денеска треба да изнесат две формални обвиненија против претседателот Доналд Трамп, и во брза постапка да свикаат гласање за негово отповикување.

Демократите подготвени да го отповикаат Трамп за две злоупотреби

Локално - 10.12.2019

Демократските претставници во американскиот Конгрес денеска треба да изнесат две формални обвиненија против претседателот Доналд Трамп, и во брза постапка да свикаат гласање за негово отповикување.

Демократите подготвени да го отповикаат Трамп за две злоупотреби

24Инфо - 10.12.2019

Демократските претставници во американскиот Конгрес денеска треба да изнесат две формални обвиненија против претседателот Доналд Трамп, и во брза постапка да свикаат гласање за негово отповикување.

Демократите подготвени да го отповикаат Трамп за две злоупотреби

Либертас - 10.12.2019

Демократските претставници во американскиот Конгрес денеска треба да изнесат две формални обвиненија против претседателот Доналд Трамп, и во брза постапка да свикаат гласање за негово отповикување.

Трамп ќе биде отповикан за две злоупотреби

iPortal - 10.12.2019

Демократските претставници во американскиот Конгрес денеска треба да изнесат две формални обвиненија против претседателот Доналд Трамп, и во брза постапка да свикаат гласање за негово отповикување.

Демократите подготвени да го отповикаат Трамп за две злоупотреби

+инфо - 10.12.2019

Се очекува да бидат презентирани два предмета за отповикување на Трамп, еден за злоупотреба на службената положба и друг за опструкција на Конгресот. Демократските претставници во американскиот Конгрес денеска треба да изнесат две формални ...

Претставничкиот дом на САД обелодени формални обвиненија против Трамп

24Инфо - 10.12.2019

Судскиот комитет на Претставничкиот дом на САД обелодени формални обвиненија против претседателот Доналд Трамп, што претставува клучен потег во процесот на импичмент против него, пренесува Би-би-си.