TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Медведев од 0:2 до 3:2 и место во полу-финалето на АО

Макфакс - 26.01.2022

Данил Медвдев ја комплетираше листата на учесници во полу-финалето на Австралија опен. Тенисерот од Русија, со голем пресврт успеа да го елиминира Феликс Оже-Алијасим. Медведев против Канаѓанецот беше на работ од бездната, губеше со 0:2, спаси меч ...

Атомски тенис: Медведев после скоро пет часа борба до полуфиналето на Австралија Опен!

Спортски - 26.01.2022

Во четврфиналето на Австралија Опен фантастичен меч одиграа Феликс Ожер-Алиасим и Данил Медведев. После голема борба и пет сета славеше Медведев со 2:3 во сетови (7:6, 6:4, 6:7, 5:7, 4:6). Мечот траеше скоро пет часа.

ВИДЕО: Медведев со спектакуларен пресврт до полуфинале на „Австралија опен“

Слободен Печат - 26.01.2022

Русинот Данил Медведев (втор носител) се пласираше во полуфиналето на „Австралија опен“ по голема борба и голем пресврт над Канаѓанецот Феликс Оже-Алијасим од Канада со резултат 3:2 во сетови 6:7 (4), 3:6, 7:6 (2), 7:5 и 6:4.

Медведев имаше негатива од два сета, спаси и меч топка и успеа да се пласира во полуфинале

МКД - 26.01.2022

Данил Медведев по голема борба во пет сега со совлада Оже Алиасим и се пласираше во полуфиналето на Австралија опен. Во отсуство на Новак Ѓоковиќ, Данил Медведев е главен фаворит за освојување на Австралија опен, но Русинот и денеска добро се испоти ...

Оже-Алиасим испушти меч-топка, па Медведев направи сензационален пресврт во Мелбурн

Sport 1 - 26.01.2022

Канаѓанецот Феликс Оже-Алиасим беше на праг до сензација на Австралијан опен бидејќи водеше со 2-0 во сетови против рускиот тенисер Данил Медведев, но притоа не искористи една меч-топка, а тоа му помогна на првиот носител на турнирот да направи ...

Спектакл во Мелбурн: Медведев се врати од работ на бездната, спаси меч топка и се пласираше во полуфиналето (Видео)

Дерби - 26.01.2022

Данил Медведев само вторпат во својата кариера се врати од негатива од 2:0 во сетови, а тоа го направи оваа вечер во Мелбурн во сензационалното последно четвртфинале на Австралија Опен. Феликс Оже Алиасим беше подобар и поагресивен тенисер во првите ...

Оже-Алијасим испушти меч-топка, Медведев победи во „маратонот“ на АО

Gol.mk - 26.01.2022

Данил Медведев по четири часа и 38 минути го исфрли Феликс Оже-Алијасим од Австралија Опен, откако го победи со пресврт и 3-2. Канадскиот тенисер имаше предност од 2-0 во сетови и меч-топка, ама потфрли и загуби од фаворитот.

Медведев до судијата: Колку треба да си глуп да ми го пушташ Феликс на видео бим? Идиот

Оff.net - 26.01.2022

По убедливиот триумф на Циципас кој убедливо со 3:0 го елиминираше Италијанецот Синер за пласман во полуфинале, Данил Медведев одигра пеколно четвртфинале во кое успеа да му се врати на Канаѓанецот Феликс Оже-Алиасим по негатива од ...

Медведев со резултатски пресврт до полуфиналето на Австралија опен

Канал5 - 26.01.2022

Рускиот тенисер даниел Медведев е последниот патник во полуфиналето на Отвореното првенство на Австралија. Вториот светски тенисер со резулатски пресврт, по негативата од 0-2 во сетови успеа да се избори за голем пресврт и триумф од 3-2 над ...

Медведев спаси меч топка и со пресврт славеше во трилерот против Оже-Алиасим

Екипа - 26.01.2022

Вториот носител на Австралија опен, Данил Медведев се пласираше во полуфиналето на турнирот откако во полуфиналето по прсврт со 3-2 (6-7, 3-6, 7-6, 7-5 и 6-4) славеше над Канаѓанецот Феликс Оже Алиасим.

Медведев губеше 0:2 но направи пресврт и се пласира во полуфинале

SportMedia - 26.01.2022

Најдобриот руски тенисер Данил Медведев успеа да се пласира во полуфиналето на Австралија опен откако денеска во маратонски меч од 4 часа и 38 минути и пет сетови го елиминира Оже-Алиасим од Канада.

Невидена драма на Медведев: Губеше 2:0, спаси меч топка, па успеа да победи со 2:3

Спортклуб - 26.01.2022

Беше на прагот на елиминација, но Данил Медведев успеа да се пласира во полуфиналето на Австралија Опен. Рускиот тенисер успеа да спаси меч топка од Феликс Оже Алијас во четвртиот сет и на крајот славеше со 6:7(4), 3:6, 7:6 (2), 7:5, 6:4.

Медведев се пожали поради видео-бим: Колку глупав треба да бидеш? Идиот! (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.01.2022

Рускиот тенисер Данил Медведев, кој го брка првото место на Новак Ѓоковиќ на АТП-листата, има многу проблеми во четвртфиналето против Канаѓанецот Феликс Оже-Алиасим, а во еден момент се пожали и поради видео-бим.

Видео: Чудно однесување на Медведев на теренот во Мелбурн

Канал5 - 26.01.2022

Што се случува со рускиот тенисер Даниел Медведев? Вакво однесување досега не е видено на ниту еден тениски терен Вториот светски тенисер даниел Медведен во моментов го игра последниот четврфинален меч на Отвореното првенство на Австралија против ...

Го имаме најдобриот поен на Австралија Опен

Оff.net - 26.01.2022

Дваесет и едно годишниот Феликс Оже-Алиасим од Канада е на прагот на големо изненадување откако води со 2-0 во сетови против првиот носител на турнирот АО2022 Данил Медведев. Двајцата одиграа еден незаборавен поен со размена од преку десетина ...

Медведев го преживеа Оже-Алијасим и по голем пресврт се пласира во полуфиналето на Австралија Опен

Локално - 26.01.2022

По голем пресврт, Данил Медведев го победи Феликс Оже-Алијасим со 3:2 (6:7, 3:6, 7:6, 7:5, 6:4) и се пласираше во полуфиналето на Австралија Опен. Противник на рускиот тенисер во борбата за финалето ќе биде Стефанос Циципас.

Медведев незадоволен: Не знам што треба да направам за да играм на централниот терен

Дерби - 24.01.2022

Данил Медведев денеска ја оправда фаворитската улога на мечот со Максим Креси и се пласираше во четвртфиналето на Аустралијан Опен, но продолжи со своите непредвидливи изјави во интервјуата по настапите.

ВИДЕО: Медведев се извинуваше по натпреварот со Американецот

Дриблинг - 24.01.2022

Рускиот тенисер Данил Медведев се пласираше во четврфиналето на Австралија Опен, но на дуелот против Американецот Максим Креси беше забележан и еден инцидент. Во еден момент, откако го загуби третиот сет, Медведев ги загуби нервите.

Медведев спаси меч топка и со голем прсврт се пласираше во полуфиналето на Австралија опен

А1 On - 26.01.2022

Вториот носител на Австралија опен, Данил Медведев се пласираше во полуфиналето на турнирот откако во полуфиналето по прсврт со 3-2 (6-7, 3-6, 7-6, 7-5 и 6-4) славеше над Канаѓанецот Феликс Оже Алиасим.