TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Некои во Охрид некои во Италија - Каде ќе одат на одмор македонските политичари

Press24 - 18.07.2019

Охрид, Хрватска, Италија се само дел од дестинациите каде летово ќе патуваат за да ги наполнат батериите македонските политичари. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе користи неколкудневен одмор со неговото семејство во Август во ...

Малку му беше во Летонија и Хрватска: Кристопанс продолжи на одмор во Грција (ФОТО)

24 Ракомет - 18.07.2019

Десниот бек на Вардар, Даинис Кристопанс се уште е на заслужен одмор по завршувањето на минатата сезона, кога „црвено-црниот“ тим ја освои титулата во Лигата на шампионите. По краткиот одмор во родната Летонија и во Словачка од каде што е неговата ...

Каде ќе одмораат дел од политичарите?

Точка - 18.07.2019

Охрид, Хрватска, Италија се дестинациите на дел од македонските политичари, но сепак поголем дел од нив се уште не одлучиле дали и каде ќе користат летен одмор, како на пример министерот за здраство кој се уште нема планиран годишен одмор, а ...

Одмори се!

Убавина и Здравје - 17.07.2019

Во продажба е новиот број на најтиражното списание за жени! А еве што ќе читате во него… Во моментов имаме суперактуелна тема за разговор со сите луѓе што ги познаваме, па и со оние со кои не знаеме што да зборуваме.

Како да се подготвите за враќање на работа по летниот одмор?

Црнобело - 17.07.2019

Конечно сте го искористиле вашиот годишен одмор и сте отишле на заслуженото патување. Посакувате овие денови да траат засекогаш, но, враќањето на работа е неизбежно, а оваа помисла може навистина да ве мачи.

Поради оваа причина паровите сè почесто се караат на годишниот одмор

Деца - 17.07.2019

Годишниот одмор е време кога се одмараме и ги полниме батериите по цела година помината во работа. Барем така треба да биде. Но, половина парови наместо да се опуштат и да се забавуваат, се расправаат и тоа поради оваа причина.

Охрид, Хрватска, Италија - еве каде ќе летуваат македонските политичари

Скопје инфо - 18.07.2019

Охрид, Хрватска, Италија се само дел од дестинациите каде летово ќе патуваат за да ги наполнат батериите македонските политичари. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе користи неколкудневен одмор со неговото семејство во Август во ...

Каде ќе одмораат дел од политичарите?

Скопје24 - 18.07.2019

Охрид, Хрватска, Италија се дестинациите на дел од македонските политичари, но сепак поголем дел од нив се уште не одлучиле дали и каде ќе користат летен одмор, како на пример министерот за здраство кој се уште нема планиран годишен одмор, а ...

БАТЕРИИТЕ МОРА ДА СЕ НАПОЛНАТ: На кои плажи ќе се сончаат македонските политичари?

Магазин - 18.07.2019

Летото е период каде сите го користиме да ги наполниме батериите и да можеме во текот на годината да ги извршуваме своите работни обврски, па така и македонските политичари треба да заминат на одмор.