TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трипуновски: Атанасов мора да поднесе оставка зошто две недели криеше за антраксот во Македонија

Макфакс - 14.08.2019

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, човек кој е пулен на Заев, две недели криеше од македонската јавност дека во земјата има случај на антракс, рече во изјава за медиумите Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Трипуновски: Атанасов да си поднесе оставка заради неодговорното однесување и нестручно управување со институциите

Курир - 14.08.2019

Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод – централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев. Истиот оној човек кој две недели криеше од македонската јавност дека во ...

АХВ: Вакцинацијата за антракс ја набавуваат и вршат ветеринарните друштва со децении

Press24 - 13.08.2019

Бледа телевизиска сапуница е и денешната прес конференција за членот на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ, Цветан Трипуновски, кој во име на неговата партија, ја обвинува Агенцијата за храна и ветеринарство за нереализирање на мерката вакцинација на ...

Трипуновски: Атанасов мора да поднесе оставка зошто две недели криеше за антраксот во Македонија

Точка - 14.08.2019

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство, Зоран Атанасов, човек кој е пулен на Заев, две недели криеше од македонската јавност дека во земјата има случај на антракс, рече во изјава за медиумите Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Трипуновски до Атанасов: Поднесете си оставка- не може човек кој молчел дека кај стоката кружи смртоносно заболување ...

Курир - 13.08.2019

Во Македонија постојат 22 подрачја на кои претходно имало антракс. Според информациите кои ги објавија медиумите оваа година не е извршено вакцинирањето во ниту едно од дистриктните подрачја во Република Македонија.

Трипуновски: Четири месеци немало вакцинација за антракс

Канал5 - 14.08.2019

Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод – централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев. Истиот оној човек кој две недели криеше од македонската јавност дека во ...

Кичевското село единствено каде е потврден антракс - Во опасност уште 22 населени места

Сител - 12.08.2019

Во државата нема ново животно заболено со антракс а болеста не е појавена ниту меѓу луѓето. Од Агенцијата за храна и ветеринарство уверуваат дека во кичевското село каде пред 5 дена беше регистрирана заразата, ги презеле сите превентивни мерки.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да не крева вештачка паника, случајот со заразени животни со антракс е изолиран

Канал5 - 12.08.2019

На лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол на измислици и лажни вести му нема крај, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ. Истата таа партија додека беше власт во 2009 и 2015 година, криеше ...

АХВ: Нема заразени луѓе од антракс, поради африканската чума стопиран увозот на месо од Србија

24 Вести - 12.08.2019

Нов случај на заболено животно од антракс во државата нема, нема заболени ниту луѓе, а болеста антракс кај животните не е сензација ниту новост, таа постои во земјава со децении. Ова го истакна директорот на Агенција за храна и ветеринарство Зоран ...

Трипуновски: Заев ги доведува животите на граѓаните во опасност

Канал5 - 12.08.2019

Од ВМРО ДПМНЕ и денес обвинија дека владата две недели криела дека во Македонија има антракс. Повеќе во ...

Нема нови случаи на Антракс – молкот на АХВ овозможи ВМРО-ДПМНЕ да создаде паника

ТВ21 - 12.08.2019

Нема нови случаи на заболени од болеста антракс кај животните, а не е регистрирана ниту кај луѓето. По четири години, болеста е регистрирана во стадо овци во кичевското село Долно Строгомиште.

Трипуновски: Ветеринарните тимови и АХВ несериозно ја третирале овцата угината од антракс

Точка - 12.08.2019

Зоран Заев ги доведува животите на граѓаните во опасност. Власта две недели крие дека во Македонија има случај на антракс. Министерството за здравство и АХВ вчера признаа дека две недели криеле дека има заболени животни од антракс во Кичевско, ...

Атанасов: Да не се прави сензација од антраксот, болеста не е нова и е под контрола

Алфа - 12.08.2019

Зошто власта две недели молчи дека во земјава се појавила опасната бактерија антракс, уште еднаш прашаа од опозицијата. Од ВМРО – ДПМНЕ алармираат – противзаконски е тоа што надлежните навремено не ги информирале граѓаните дека во бачило во кичевско ...

Факултет за ветеринарна медицина: Нашите стручни тимови единствено се надлежни за изведување на лабораториските анализи

MTM - 12.08.2019

Во врска со објавените информации во медиумите дека стручните тимови од Факултетот за ветеринарна медицина ја третирале угинатата овца од антракс, односно земале мостра при што крв и други телесни течности завршиле во почвата.

АХВ: Вакцинација ја набавуваат и вршат ветеринарните друштва со децении наназад

Сител - 13.08.2019

Бледа телевизиска сапуница е и денешната прес конференција за членот на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ, Цветан Трипуновски, кој во име на неговата партија, ја обвинува Агенцијата за храна и ветеринарство за нереализирање на мерката вакцинација на ...

Трипуновски: Господине Атанасов одговорете, дали АХВ изврши вакцинација во 22 – те подрачја кои се под опасност од ...

Скопје1 - 13.08.2019

Во Македонија постојат 22 подрачја на кои претходно имало антракс. Според информациите кои ги објавија медиумите оваа година не е извршено вакцинирањето во ниту едно од дистриктните подрачја во Република Македонија, истакна Цветан Трипуновски – член ...

Трипуновски: Четири месеци немало вакцинација за антракс

Либертас - 14.08.2019

Скопје, 14 август 2019 Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод – централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев.

Кичевското село единствено каде е потврден антракс – Во опасност уште 22 населени места

4NEWS - 12.08.2019

Во државата нема ново животно заболено со антракс а болеста не е појавена ниту меѓу луѓето. Од Агенцијата за храна и ветеринарство уверуваат дека во кичевското село каде пред 5 дена беше регистрирана заразата, ги презеле сите превентивни мерки.

СДСМ: Случајот со заразени животни со антракс е изолиран, новозаразени нема

Макфакс - 12.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ да не крева вештачка паника, случајот со заразени животни со антракс е изолиран, новозаразени нема, реагира СДСМ по прес-конференцијата на Цветан Трипуновски. Владејачката партија коментира дека ВМРО-ДПМНЕ е лицемерна и се служи со лажни ...

Нема нови случаи на Антракс – молкот на АХВ овозможи ВМРО-ДПМНЕ да создаде паника

4NEWS - 13.08.2019

Нема нови случаи на заболени од болеста антракс кај животните, а не е регистрирана ниту кај луѓето. По четири години, болеста е регистрирана во стадо овци во кичевското село Долно Строгомиште.

Трипуновски: Власта две недели крие дека има антракс

MTM - 12.08.2019

Почитувани, Зоран Заев ги доведува животите на граѓаните во опасност. Власта две недели крие дека во Македонија има случај на антракс. Министерството за здравство и АХВ вчера признаа дека две недели криеле дека има заболени животни од антракс во ...

Факултет за ветеринарна медицина: Ние само вршиме анализа не зимаме мостри

MakPress - 13.08.2019

Во врска со објавените информации во медиумите дека стручните тимови од Факултетот за ветеринарна медицина ја третирале угинатата овца од антракс, односно земале мостра при што крв и други телесни течности завршиле во почвата, Ве известуваме дека ...

АХВ: Вакцинација ја набавуваат и вршат ветеринарните друштва со децении наназад

4NEWS - 13.08.2019

Бледа телевизиска сапуница е и денешната прес конференција за членот на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ, Цветан Трипуновски, кој во име на неговата партија, ја обвинува Агенцијата за храна и ветеринарство за нереализирање на мерката вакцинација на ...

Трипуновски: Во Македонија постојат 22 подрачја на кои претходно имало антракс

MakPress - 13.08.2019

Во Македонија постојат 22 подрачја на кои претходно имало антракс. Според информациите кои ги објавија медиумите оваа година не е извршено вакцинирањето во ниту едно од дистриктните подрачја во Република Македонија.

Трипуновски: Четири месеци немало вакцинација за антракс

Сител - 14.08.2019

Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод – централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев. Истиот оној човек кој две недели криеше од македонската јавност дека во ...

Кичевското село единствено каде е потврден антракс

Press24 - 12.08.2019

Во Македонија нема ново животно заболено со антракс а болеста не е појавена ниту меѓу луѓето. Од Агенцијата за храна и ветеринарство уверуваат дека во кичевското село каде пред 5 дена беше регистрирана заразата, ги презеле сите превентивни мерки.

ВМРО-ДПМНЕ да не крева вештачка паника, случајот со заразени животни со антракс е изолиран, новозаразени нема

24Инфо - 12.08.2019

СДСМ со соопштение за јавност реагира на прес конференција на Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ, кој обвинува дека Владата намерно две недели криела за антраксот. „ На лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол на измислици и лажни вести му нема крај.

Трипуновски: Власта две недели крие дека има антракс

Сител - 12.08.2019

Зоран Заев ги доведува животите на граѓаните во опасност. Власта две недели крие дека во Македонија има случај на антракс. Министерството за здравство и АХВ вчера признаа дека две недели криеле дека има заболени животни од антракс во кичевско.

Трипуновски: Директорот на АХВ да поднесе оставка

PressingTV - 13.08.2019

Во Македонија постојат 22 подрачја на кои претходно имало антракс. Според информациите кои ги објавија медиумите оваа година не е извршено вакцинирањето во ниту едно од дистриктните подрачја во Република Македонија.

Трипуновски: Четири месеци немало вакцинација за антракс

MTM - 14.08.2019

Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод – централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев. Истиот оној човек кој две недели криеше од македонската јавност дека во ...

СДСМ: Случајот со заразени животни со антракс е изолиран, новозаразени нема

Точка - 12.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ да не крева вештачка паника, случајот со заразени животни со антракс е изолиран, новозаразени нема, реагира СДСМ по прес-конференцијата на Цветан Трипуновски. Владејачката партија коментира дека ВМРО-ДПМНЕ е лицемерна и се служи со лажни ...

Трипуновски: Власта две недели крие дека има антракс

Фокус - 12.08.2019

Зоран Заев ги доведува животите на граѓаните во опасност. Власта две недели крие дека во Македонија има случај на антракс. Министерството за здравство и АХВ вчера признаа дека две недели криеле дека има заболени животни од антракс во кичевско, вели ...

Трипуновски до Атанасов: Поднесете си оставка!

Република - 13.08.2019

Во Македонија постојат 22 подрачја на кои претходно имало антракс. Според информациите кои ги објавија медиумите оваа година не е извршено вакцинирањето во ниту едно од дистриктните подрачја во Република Македонија.

Трипуновски: Четири месеци немало вакцинација за антракс

4NEWS - 14.08.2019

Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод – централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев. Истиот оној човек кој две недели криеше од македонската јавност дека во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да не крева вештачка паника, случајот со заразени животни со антракс е изолиран, новозаразени нема

MTM - 12.08.2019

На лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол на измислици и лажни вести му нема крај. Истата таа партија додека беше власт во 2009 и 2015 година, криеше дека има појава на антракс во општина Сарај, односно Велес.

Трипуновски: Власта две недели крие дека има антракс

4NEWS - 12.08.2019

Зоран Заев ги доведува животите на граѓаните во опасност. Власта две недели крие дека во Македонија има случај на антракс. Министерството за здравство и АХВ вчера признаа дека две недели криеле дека има заболени животни од антракс во кичевско.

Во Македонија има 22 подрачја на кои претходно имало антракс, а не е извршено вакцинирањето во ниту едно

24Инфо - 13.08.2019

Во Македонија постојат 22 подрачја на кои претходно имало антракс. Според информациите кои ги објавија медиумите оваа година не е извршено вакцинирањето во ниту едно од дистриктните подрачја во Република Македонија, изјави Цветан Трипуновски, член ...

Трипуновски: Атанасов го прекршил законот со тоа што две недели криеше дека има случај на антракс

MakPress - 14.08.2019

Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод - централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев. Истиот оној човек кој две недели криеше од македонската јавност дека во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да не крева вештачка паника, случајот со заразени животни со антракс е изолиран, новозаразени нема

iPortal - 12.08.2019

СДСМ со соопштение за јавност реагира на прес конференција на Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ, кој обвинува дека Владата намерно две недели криела за антраксот. „На лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ партијата симбол на измислици и лажни вести му нема крај.

Трипуновски: Власта две недели крие дека има антракс

Опсервер - 12.08.2019

Зоран Заев ги доведува животите на граѓаните во опасност. Власта две недели крие дека во Македонија има случај на антракс. Министерството за здравство и АХВ вчера признаа дека две недели криеле дека има заболени животни од антракс во кичевско.

Негрижата на Атанасов за антраксот е негрижа на СДСМ

24Инфо - 14.08.2019

Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ обвини дека претседателот на партиската комисија за земјоделие на СДСМ, Зоран Атанасов е човекот кој оваа година го остави добитокот во 22 дистриктни подрачја во Република Македонија невакциниран од ...

СДСМ: Случајот со заразени животни со антракс е изолиран, новозаразени нема

Centar - 12.08.2019

ВМРО-ДПМНЕ да не крева вештачка паника, случајот со заразени животни со антракс е изолиран, новозаразени нема, реагира СДСМ по прес-конференцијата на Цветан Трипуновски. Владејачката партија коментира дека ВМРО-ДПМНЕ е лицемерна и се служи со лажни ...

(Видео) Трипуновски: Ветеринарните тимови и АХВ несериозно ја третирале овцата угината од антракс

Centar - 12.08.2019

Зоран Заев ги доведува животите на граѓаните во опасност. Власта две недели крие дека во Македонија има случај на антракс. Министерството за здравство и АХВ вчера признаа дека две недели криеле дека има заболени животни од антракс во Кичевско, ...

Најчевска: Партија како ВМРО-ДПМНЕ може да опстојува само во држава со неверојатно глуп, затуцан и неписмен народ

365 - 12.08.2019

„Поидиотска партија од ВМРО-ДПМНЕ не сум видела. Мислам дека ваква партија може да опстојува единствено во држава со неверојатно глуп, затуцан и неписмен народ“, пишува професорката Мирјана Најчевска на Фејсбук, како реакција на обвинувањата од ...