TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дехари: Во Кичево нема ниту еден позитивен на Ковид-19

ТВ21 - 08.04.2020

Градоначалникот на Кичево Фатмир Дехари во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека во Кичево нема ниту едно позитивно лице на коронавирусот. Тој додаде дека неколку лица направиле тестирање, но ниту еден не е позитивен, а се надева и дека ...

Нов случај на заразен од Ковид-19 во Кочани, 63 лица во самоизолација

ММС - 08.04.2020

Уште еден нов случај на заболен од коронавирус е евидентиран на подрачјето на Кочани, па вкупниот број лица во изминативе седум дена е 18. Полициските служби од Одделението за внатрешни работи вршат здравствен надзор над 63 лица во самоизолација, од ...

Просторот околу Инфективна и мобилната болница добива нов асфалт (ФОТО)

360 степени - 08.04.2020

Просторот околу Инфективната клиника во Скопје и мобилната болница на Армијата, поставена во непосредна близина, добива нов асфалт. Фотографиите на социјалните мрежи ги објавија градските власти.

Шестмина со симптоми на коронавирус во охридската болница, Шеталиштето на кејот полно рекреативци

Сакам да кажам - 08.04.2020

Во Инфективното оддление на Општата болница во Охрид има шест пациенти со симптоми на КОВИД-19. Од нив се земени брисеви и се очекуваат резултатите од тестовите. Шеталиштето на кејот во Охрид денеска беше полно, од најмлади до највозрасни излегоа на ...

Две патнички возила на ЕЛС Кичево позајмени на ОВР Кичево

Н.Македонија - 08.04.2020

За да им излезе во пресрет на вработените во ОВР Кичево, во периодот кога се води беспоштедна борба со коронавирусот, Општина Кичево на полициските службеници од овој град, на привремено користење им отстапи две патнички моторни возила, што ќе им ...

Во Кичево нема заразени од Ковид-19, општината ги презема сите мерки

Press24 - 08.04.2020

Во Кичево се уште нема заразени од Ковид-19, но се преземаат сите неопходни мерки и континуирано се следи ситуацијата.Општина Кичево ќе и помогне на полицијата со две возила, кои ќе и ги даде за привремена употреба.

Нови четворица починати од корона вирус

Телма - 07.04.2020

Нови четворица пацинети починаа на Инфективната Клиника од корона вирусот, потврдија за Телма од министесртвото за здравство. Починатите се од Куманово, струшко Лабуништа, Челопек и Штип. Болнички извори од штипската инфективна болница потврдија ...

Меѓу денешните починати од КОВИД 19, и жената која двапати беше негативна на тестот

Телма - 07.04.2020

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското Инфективно одделение. Иако со симптоми сепак првичните два теста покажаа дека е негативна и ...

Во Прилеп 34 заболени со коронавирус, градот денеска целосно се дезинфицираше

Сител - 07.04.2020

Во Прилеп е регистриран еден новозаразен од коронавирус со што бројката на заболени е 34. Во моментов во самоизолација се 194 лица и нема прекршувања ниту на полицискиот час ниту на мерката самоизолација.

Стагнира бројот на лицата во домашна изолација во Кочани и Виница

Опсервер - 07.04.2020

Кочани, 7 април 2020 () – Стагнира бројот на граѓаните од Кочани и Виница за кои во изминатото деноноќие се спроведува мерката за изолација, информираа кризните штабови од двете општини. Во моментот во кочанскиот регион во самоизолација се 42 лица, ...

Фатмир Дехари: Во Кичево нема заразени, повикувм на претпазливост и посветеност

Опсервер - 07.04.2020

Кичево,7 април 2020() – Градоначалникот на општина Кичево Фатмир Дехари денеска информираше дека во соработка со секторот за внатрешни работи и здравствените институции, презедени се сите мерки за справување со Ковид-19.

Втора жртва од коронавирусот на Истокот, прва во Штип

24 Вести - 07.04.2020

Прва жртва во Штип, втора во Источна Македонија од коронавирусот. Почина 81 годишна жена. Случајот за ТВ 24 го потврдија од Центарот за јавно здравје. Жената пред десетина дена беше хоспитализирана на Инфективното одделение и првично беше лекувана ...

Почина 80-годишна штипјанка позитивна на ковид-19

+инфо - 07.04.2020

По чина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за инфективни болести во Скопје, која била позитивна на ковид-19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Лекарите на Инфективна работат по 24 часа, па два дена одмараат

+инфо - 07.04.2020

Работата на лекарите на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје е организирана во дежурства во траење од 24 часа, по што им следуваат два дена одмор. – На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, засега ...

41-годишен маж, социјален случај, од Подлог е позитивен на корона, не се знае како се заразил

MakPress - 07.04.2020

Уште еден случај на промашена проценка при дијагностицирање на корона вирус. Станува збор за 41годишен маж од село Подлог, кој се заразил од корона, но не знае како. Не знаеле ниту лекарите иако бил, се движел, од болница во болница.

Во Кочани три нови случаи на заразени од КОВИД-19

Frontline - 07.04.2020

Градоначалникот Николчо Илијев потсетува дека Општина Кочани веќе трета недела нуди логистичка поддршка за набавка и достава на храна и лекови на стари и изнемоштени лица. Три нови лица од Кочани се заразени од коронавирусот.

НЛБ Банка донираше 50 илјади евра за поддршка на Министерството за здравство и Инфективната клиника во Скопје

еМагазин - 07.04.2020

Со цел полесно справувањето на нашата земја со пандемијата предизвикана од коронавирусот, НЛБ Банка АД Скопје реализираше донација од 50 илјади евра, како првична парична помош за поддршка во напорите на надлежните институции во справување со ...

Капитал Банка донираше медицински материјали на Инфективната Клиника во Скопје

Банкарство.мк - 07.04.2020

Капитал Банка АД Скопје донираше медицински материјали и заштитна опрема на Инфективната Клиника во Скопје! Со цел полесно справувањето на нашата земја со пандемијата предизвикана од коронавирусот, Капитал Банка АД Скопје донираше медицински ...

Коронавирусот зема уште една жртва- почина жена од Штип на Инфективната клиника

Press24 - 07.04.2020

По чина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Почина штипјанка од корона вирус на Инфективна клиника

Фокус - 07.04.2020

По чина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Почина штипјанка позитивна на Ковид 19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје

Опсервер - 07.04.2020

Штип, 7 април 2020 () – Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

На Инфективна во Скопје почина 80 годишна штипјанка позитивна на коронавирус

Слободен Печат - 07.04.2020

По чина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Почина штипјанка позитивна на Ковид 19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје

Република - 07.04.2020

Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Почина штипјанка позитивна на Ковид 19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје

А1 On - 07.04.2020

Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Почина штипјанка позитивна на Ковид 19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје

Канал5 - 07.04.2020

Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

УШТЕ ЕДНА ЖРТВА: Почина жена од Штип од коронавирус

Локално - 07.04.2020

Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Почина штипјанка позитивна на Ковид 19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје

Либертас - 07.04.2020

– По чина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Општина Штип потврди дека штипјанка почина од Ковид19

24Инфо - 07.04.2020

По чина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Почина штипјанка позитивна на Ковид 19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје

ТВ21 - 07.04.2020

Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Центар за јавно здравје за МИА: Почина 80-годишната штипјанка со ковид-19 која се лекуваше на Инфективната клиника во ...

360 степени - 07.04.2020

На Клиниката за инфективни болести во Скопје почина 80-годишна жена од Штип, која беше дијагностицирана позитивна на ковид-19, потврдија за МИА од Центарот за јавно здравје и Општина Штип.

Почина 80 годишна штипјанка позитивна на ковид 19

МКД - 07.04.2020

Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Почина штипјанка позитивна на коронавирус

Курир - 07.04.2020

По чина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид-19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Почина штипјанка позитивна на Ковид-19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје

Сител - 07.04.2020

Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Почина штипјанка позитивна на Ковид 19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје

ММС - 07.04.2020

Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Почина штипјанка позитивна на Ковид 19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје

Бриф - 07.04.2020

Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

50 илјади евра од НЛБ Банка за Инфективна клиника и Министерство за здравство

Телма - 07.04.2020

Со цел полесно справувањето на нашата земја со пандемијата предизвикана од коронавирусот, НЛБ Банка АД Скопје реализираше донација од 50 илјади евра, како првична парична помош за поддршка во напорите на надлежните институции во справување со ...

Почина штипјанка позитивна на ковид-19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје

Нова ТВ - 07.04.2020

На Клиниката за Инфективни болести во Скопје, по чина 80 годишна жена од Штип која била позитивна на ковид-19, потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип. Жената која неколку дена се лекуваше на Клиниката за инфективни болести ...

Почина штипјанка позитивна на Ковид 19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје

CivilMedia - 07.04.2020

По чина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

80 годишна Штипјанка почина на Клиниката за инфективни болести во Скопје

MakPress - 07.04.2020

Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Почина штипјанка позитивна на корона вирусот

еМагазин - 07.04.2020

Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Починала 80-годишната пациентка од Штип со Ковид-19

Р.С.Европа - 07.04.2020

Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип потврдиле за МИА дека на Клиниката за Инфективни болести во Скопје починала 80-годишна жена од Штип, која била позитивна на Ковид 19. Жената, која неколку дена се лекуваше на Клиниката за инфективни болести ...

Почина штипјанка позитивна на Ковид 19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје

iPortal - 07.04.2020

Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Почина штипјанка позитивна на Ковид-19

Frontline - 07.04.2020

Жената која неколку дена се лекуваше на Клиниката за инфективни болести во Скопје, по што ја изгуби битката со коронавирусот, најпрвин беше хоспитализирана на Инфективното одделение во штипската Клиничка болница.

Почина штипјанка позитивна на Ковид 19 на Клиниката за инфективни болести во Скопје

Нетпрес - 07.04.2020

Почина 80-годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје, која била позитивна на Ковид 19. Оваа информација за МИА ја потврдија надлежните од Центарот за јавно здравје и Oпштина Штип.

Уште тројца починаa од коронавирусот на Инфективната клиника

+инфо - 07.04.2020

Уште тројца пациенти починаа на Клиниката за инфективни болести во Скопје како последица од коронавирусот, потврдиле за Телма од Министерството за здравство. Починатите се од Куманово, струшко Лабуништа и од Челопек, а претходно известивме за смртта ...

Телма: Нови четворица починати од коронавирус

Либертас - 07.04.2020

Нови четворица пациенти починаа на Инфективната Клиника од корона вирусот, потврдија за Телма од министерството за здравство. Починатите се од Куманово, струшко Лабуништа, Челопек и Штип. Болнички извори од штипската инфективна болница потврдија ...

Стагнира бројот на лицата во домашна изолација во Кочани и Виница

Либертас - 07.04.2020

– Стагнира бројот на граѓаните од Кочани и Виница за кои во изминатото деноноќие се спроведува мерката за изолација, информираа кризните штабови од двете општини. Во моментот во кочанскиот регион во самоизолација се 42 лица, од кои девет случаи се ...

Во Прилеп 34 заболени со коронавирус, градот денеска целосно се дезинфицираше

Press24 - 07.04.2020

Во Прилеп е регистриран еден новозаразен од коронавирус со што бројката на заболени е 34. Во моментов во самоизолација се 194 лица и нема прекршувања ниту на полицискиот час ниту на мерката самоизолација.

Во Прилеп 34 заболени со коронавирус, градот денеска целосно се дезинфицираше

Канал5 - 07.04.2020

Во Прилеп е регистриран еден новозаразен од коронавирус со што бројката на заболени е 34. Во моментов во самоизолација се 194 лица и нема прекршувања ниту на полицискиот час ниту на мерката самоизолација.

Во Прилеп 34 заболени со коронавирус, градот денеска целосно се дезинфицираше

Опсервер - 07.04.2020

Прилеп, 7 април 2020 () – Во Прилеп е регистриран еден новозаразен од коронавирус со што бројката на заболени е 34. Во моментов во самоизолација се 194 лица и нема прекршувања ниту на полицискиот час ниту на мерката самоизолација.