TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Палестинскиот премиер преживеа атентат

Канал5 - 13.03.2018

Премиерот на Палестинската самоуправа , Рами Хамдала е неповреден по обидот за атентат . Хамдала преживеа бомбашки напад , во кој седум лица се полесно повредени. Со атентатот се задава нов удар на примирјето меѓу Пелестинските организации .

Експлозија го потресе конвојот на палестинскиот премиер во Газа, Абас го обвини „Хамас“

Стандард - 13.03.2018

Седум лица настрадаа откако конвој кој го превезувал премиерот на палестинската автономија Рами Хамдала во посета на Појасот Газа, беше нападнат по влегувањето во енклавата. Ова беше објавено од палестинските телевизиски и израелски извори.

Експлозија во Газа откако поминал конвојот на палестинскиот премиер Хамдалах

Сител - 13.03.2018

На пат во Газа се случи експлозија откако помина конвојот со палестинскито премиер Рами ал Хамдалах, соопштија палестинските власти. Премиерот Хамдалах, како што се гледа на телевизиските снимки, е неповреден и ќе продолжи со планираните активности.

Експлозија на патот на палестинскиот премиер

Локално - 13.03.2018

Седум луѓе се ранети утрово кога одекна експлозија кај конвојот на возила во кој беш палестинскиот премиер Рами Хамдалах при посетата на појасот Газа. Судејќи по почетните извештаи од безбедносни извори и очевидци Јамалах не е повреден, јави Франс ...