TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изненадување: Никола Карабатиќ вечерва пристигнува во Берлин!

Спортски - 12.01.2019

Изненадувачки вести пристигнуваат од Франција. Имено, Никола Карабатиќ нема да се откаже од својата петта титула шампион на светот! Карабатиќ заработи повреда и беше опериран, планирано беше да се опоравува до февруари, меѓутоа според многумина ...

ФРАНЦИЈА НЕ МОЖЕ БЕЗ НЕГО: Никола Карабатиќ ќе игра на СП

SportMedia - 12.01.2019

Гласно одекна дека најдобриот ракометар на светот ќе го пропушти СП во Германија и Данска, а уште погласно ќе биде пречекано неговото враќање во репрезентацијата. Никола Карабатиќ и се приклучува на Франција на Светското првенство.

Бомба од Франција: Карабатиќ сепак ќе игра за „Триколорите“ на Мундијалот

Дерби - 12.01.2019

Најугледниот француски медиум „Л’Екип“ пренесува бомбастична вест која вели дека најдобриот играч на репрезентацијата на Франција, Никола Карабатиќ сепак ќе заигра на Светското првенство во Германија и Данска.

Никола Карабатиќ ќе ѝ се придружи на француската репрезентација

Република - 12.01.2019

Како што и се шпекулираше по француските ракометни кругови деновиве Никола Карабатиќ нема да се откаже од можноста да ја освои петтата титула првак на светот. Повреден и опериран во октомври со план за закрепнување до февруари, најдобриот ракометар ...

Карабатиќ ги спакува куферите, го чека билетот

24 Ракомет - 12.01.2019

Најдобриот играч на Франција, Никола Карабатиќ е повреден и сите информираа дека тој нема да настапи на Светското првенство, но триколорите очигледно имаат помош од својата ѕвезда и тој порано од очекувањата доби зелено светло од докторите.

Сила од човек: Карабатиќ доаѓа во Берлин за да игра за Франција

Екипа - 12.01.2019

Никола Карабатиќ не само што ги надмина проблемите со повредата што го мачеше подолго време, туку и многу побрзо од лекарските прогнози се рехабилитираше од хируршкиот зафат. Најавите за негов камбек беа за првиот дел од март, но според последните ...

Никола Карабатиќ утре пристигнува во Берлин: Ќе игра за Франција на СП!

Sport 1 - 11.01.2019

Франција денеска оствари тешка победа од само два голови разлика против Бразил на стартот на Светското првенство. Јасно беше дека во составот на Дидие Динар недостига главниот мотор и двигател на играта на актуелниот светски шампион, Никола ...

Триколорите ја бранат круната: Може ли Франција без Никола Карабатиќ?

24 Ракомет - 11.01.2019

Денеска од 20:30 часот селекцијата на Франција почнува со одбрана на титулата освоена прд две години на домашен терен, а прв противник е составот на Бразил. Првпат после 2003 година репрезентацијата на Франција ќе почне едно големо меѓународно ...

Докторите го кажаа последниот збор: Карабатиќ ги спакува куферите, го чека билетот

Курир - 12.01.2019

Најдобриот играч на Франција, Никола Карабатиќ е повреден и сите информираа дека тој нема да настапи на Светското првенство, но триколорите очигледно имаат помош од својата ѕвезда и тој порано од очекувањата доби зелено светло од докторите.

СП 2019: Дувњак, Генсхајмер, Хансен, Душебаев, Готфридсон... ѕвездите во отсуство на Карабатиќ

Gol.mk - 10.01.2019

Долги години, Никола Карабатиќ беше на врвот меѓу најголемите имиња на натпреварите на Светските првенства. Но, Французинот ќе биде отсустен оваа зима од собирот во Данска и Германија, па Gol.mk ви ги претставува неговите наследници како најголеми ...