TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ферстапен му одговори на Хамилтон и предвиде колку би бил побрз од светскиот првак во болидот на Мерцедес

Дерби - 08.06.2021

Трката за Големата награда на Азербејџан беше навистина необична и малерозна за двајцата најголеми фаворити, бидејќи во последните два круга, видовме откажување на Макс Ферстапен, а потоа и излетување на Луис Хамилтон кој ги прегреа своите сопирачки ...

Ферстапен: Во исти услови сум две десетинки побрз од Хамилтон

Екипа - 08.06.2021

Големата награда на Азарбеџан заврши драматично откако на пет круга пред крајот откажа задното лево тркало на Макс Ферстапен и се заби во оградата. За среќа на Холанѓанецот по рестарот на трката „киксна“ и Луис Хамилтон кој не закочи навреме и ...