TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„АС“ открива кога Лука Јовиќ ќе стане играч на Реал Мадрид!

Спортски - 15.05.2019

Уште пред десетина дена мадритски „АС“ тврдеше дека Лука Јовиќ е нов фудбалер на Реал Мадрид. Во текстот во кој се тврдеше дека трансферот е договорен се откри и дека сумата на зделката ќе изнесува 60 милиони евра од кои 48 ќе завршат на сметата на ...

По рецептот на Еден Азар, Реал Мадрид ќе официјализира трансфер следната недела, потпис ќе стави Лука Јовиќ

24Фудбал - 15.05.2019

„Кралевите“ забрзано работата на склопување на тимот за новата сезона и следната недела треба да пристигне потврда за ангажман на Лука Јовиќ од Ајнтрахт Франкфурт. „Кралевите“ веќе го официјализираа трансферот на Едер Милитао од Порто, а се говори ...

Познато е кога Реал ќе го потврди трансферот на Јовиќ

Дерби - 15.05.2019

Шпанскиот фудбалски прволигаш, Реал Мадрид ќе направи доста промени во својот состав по лошата сезона, а едно од тие освежувања ќе биде Лука Јовиќ. Српскиот напаѓач одигра на високо ниво во актуелнава сезона и со тоа го привлече вниманието на голем ...

АС: Реал Мадрид следната недела ќе го направи Лука Јовиќ најскап фудбалер на Балканот!

МКД - 15.05.2019

Според пишувањата на АС, трансферот на Лука Јовиќ во Реал Мадрид е заврешна работа и се чека само Ајнтрахт да го одигра последниот меч во Бундеслигата за напаѓачот да стане нов „крал" Реал Мадрид веќе го официјализираше трансферот на Едер Милитао од ...