TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чалханоглу повторно остана со празни раце, а замина во Интер да ја освои титулата

24Фудбал - 23.05.2022

Во изминатите две години Интер и Милан освоија по едно Скудето, Чалханоглу играше и за двата тима и не успеа да освои ниту едно. Кога Интер се радуваше на Скудетото, Чалханоглу беше играч на Милан, но потоа направи предавство и како слободен ...

Баксуз на сезоната: Дојде во Интер да слави скудето, а трофејот замина кај Милан

Gol.mk

Разиграниот Милан си поигра со Сасуоло и го врати Скудетото во своите витрини

Дерби

Инвазија на „Мапеи“: Милан го слави 19. скудето како да е дома!

Gol.mk

Mилан по пауза од 11 години го освои Скудетото (ВИДЕО)

Sport 1

Донарума го честиташе Скудетото на Милан (ФОТО)

24Фудбал

Француската машина за голови е главниот „виновник“ за Скудетото на Милан по голема пауза (ФОТО)

Спортманија

Sport 1 Gol.mk 24Фудбал 24Фудбал SportMedia Спортманија 24Фудбал Sport 1