TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Кинезите претставија летечко такси

Макфакс - 14.02.2018

Кинеската технолошка компанија EHang Inc. минатата недела го претстави првиот дрон во светот способен за превоз на патници. Такси-дронот со назив еhang 184 своето деби го доживеа во јужниот кинески град Гуангжоу.

Пуштено во сообраќај првото летечко такси

Курир - 14.02.2018

Кинеската технолошка компанија ЕХанг Инк. го претстави првиот дрон на светот, кој може да превезува луѓе. Такси дронот „ЕХанг 184“ својата промоција ја имаше во јужнокинескиот град Гвангжу, и станува збор за беспилотно летало, објави „Јуроњус“.

Кина го претстави првото летечко такси

Локално - 14.02.2018

Кинеската технолошка компанија EHang го претстави првиот дрон на светот способен да превезува патници. Такси дронот Ehang 184 го доживеа своето деби во јужнокорејскиот град Гвангжу, пренесуваат тамошните медиуми.

Кинезите претставија летечко такси – еве како изгледа (Видео)

Sky - 14.02.2018

Кинеската техно компанија EHang Inc. минатиот вторник го претстави првиот дрон на светот способен да превезува патници. Такси-дронот е претставен во јужниот кинески град Гуангхзоу. Со него управува автоматски систем за летање, така што патниците не ...

ВИДЕО: Кинеска компанија го претстави првото летечко такси

А1 On - 14.02.2018

Кинеската технолошка компанија EHang Inc. минатата недела го претсртави првиот дрон во светот способен за превоз на патници. Такси-дронот со назив „Ehang 184“ своето деби го доживеа во јужниот кинески град Гуангжоу.

Bo Кина пуштено во сообраќај првото летечко такси

Алфа - 14.02.2018

За да се возат во тоа такси, патниците не мора да знаат да управуваат со него. Меѓутоа, оние кои имаат искуство со пилотирање, сепак можат да летаат користејќи ги и рачните команди. Кинеската технолошка компанија ЕХанг Инк.

(Видео) Кинезите претставија летачко такси

Вечер - 14.02.2018

Кинеската технолошка компанија EHang Inc. минатата недела го претсртави првиот дрон во светот способен за превоз на патници. Такси-дронот со назив „Ehang 184“ своето деби го доживеа во јужниот кинески град Гуангжоу.

Во Кина презентиран дрон кој превезува луѓе

Радио МОФ - 14.02.2018

Кинеската технолошка компанија ЕХанг Инк. го претстави првиот дрон на светот, кој може да превезува луѓе. Такси дронот „ЕХанг 184“ својата промоција ја имаше во јужнокинескиот град Гвангжу, и станува збор за беспилотно летало, објави „Јуроњус“.

(Видео) Кинезите претставија летечко такси

Sky - 14.02.2018

Кинеската технолошка компанија EHang Inc. минатата недела го претстави првиот дрон во светот способен за превоз на патници. Такси-дронот со назив еhang 184 своето деби го доживеа во јужниот кинески град Гуангжоу.

Пуштено во сообраќај првото летечко такси

Скопје24 - 14.02.2018

Кинеската технолошка компанија ЕХанг Инк. го претстави првиот дрон на светот, кој може да превезува луѓе. Такси дронот „ЕХанг 184“ својата промоција ја имаше во јужнокинескиот град Гвангжу, и станува збор за беспилотно летало, објави „Јуроњус“.

Кина „си гази и на небо“: Претставен првиот такси дрон кој ќе превезува патници

Таратур - 15.02.2018

EHang Inc. е кинеска технолошка компанија која минатата недела го промовираше првиот такси-дрон во светот кој ќе превезува патници. Такси-дронот го носи името „Ehang 184“, а својот промотивен лет го направи во јужниот кинески град Гуангжоу.

Со летови стартува првиот дрон такси во Кина

Телефони.мк - 14.02.2018

Кинескиот стартап Ehang го стартуваше проектот за првото беспилотно такси возило кое ќе превезува патници во градот Гвангжу. Активиран е летечки автомобил од нивно производство со моделот 184 кој се смета за доволно моќен вертикално да полета и да ...

Bo Кина пуштено во сообраќај првото летечко такси

+инфо - 14.02.2018

Дронот е едносед и може да пренесе еден патник со маса до 100 килограми во лет од 23 минути, соопштија од компанијата. Кинеската технолошка компанија „ЕХанг Инк“. го претстави првиот дрон на светот, кој може да превезува луѓе.

Bo Кина пуштено во сообраќај првото летечко такси

ТВ21 - 14.02.2018

Кинеската технолошка компанија ЕХанг Инк. го претстави првиот дрон на светот, кој може да превезува луѓе. Такси дронот „ЕХанг 184“ својата промоција ја имаше во јужнокинескиот град Гвангжу, и станува збор за беспилотно летало, објави „Јуроњус“.

Во Кина претставен дрон кој превезува луѓе

Окно - 15.02.2018

Кинеската технолошка компанија ЕХанг Инк. го претстави првиот дрон на светот кој може да превезува луѓе. Такси-дронот „ЕХанг 184“ својата промоција ја имаше во јужнокинескиот град Гвангжу.

Bo Кина пуштено во сообраќај првото летечко такси

CivilMedia - 15.02.2018

Кинеската технолошка компанија ЕХанг Инк. го претстави првиот дрон на светот, кој може да превезува луѓе. Такси дронот „ЕХанг 184“ својата промоција ја имаше во јужнокинескиот град Гвангжу, и станува збор за беспилотно летало, објави „Јуроњус“.

Bo Кина пуштено во сообраќај првото летачко такси...

Н.Македонија - 16.02.2018

Bo Кина пуштено во сообраќај првото летачко такси Кинеската технолошка компанија „ЕХанг Инк.“ го претстави првиот дрон на светот, кој може да превезува луѓе. Такси-дронот „ЕХанг 184“ својата промоција ја имаше во јужнокинескиот град Гвангжу, и ...