TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sony Xperia 2 уште сега има рендери од дизајнот

Телефони.мк - 16.05.2019

Sony Mobile ќе продолжи со препознатливиот начин на лансирање на премиум смартфони на секои шест месеци. Така Xperia 1 иако се уште е во ф на пред-нарачки, веќе се појавија првите фотографии од Xperia 2.

OnePlus 7 Pro одличен на DxOMark тестот за камера (видео)

Денар - 16.05.2019

Кинеската компанија OnePlus вчера ги претставила своите најнови премиум телефони- OnePlus 7 и OnePlus 7 Pro. Камерата на OnePlus 7 Pro верзијата е подобрена во однос на претходните телефони, и сега се три сензори од назад.

Sony Xperia 2 „истече“ уште пред промоцијата на Sony Xperia 1 (ВИДЕО)

Локално - 15.05.2019

Sony Xperia 1 беше најавен во февруари, а премиерата на телефонот требаше да биде следниот месец. Sony сепак веќе работи на наследник на топ-моделот и сега веќе знааеме како би можел да изгледа новиот Xperia 2.

OnePlus ги откри сите детали за 7 и 7 Pro (ВИДЕО)

Локално - 15.05.2019

Кинеската компанија OnePlus откри сите детали за своите следни топ модели – смартфоните OnePlus 7 и 7 Pro. И двата имаат многу заеднички карактеристики како чипсет Snapdragon 855, AMOLED дисплеи и стерео звучници, но во некои односи се разликуваат ...

Телефонот за кого сите зборуваат, OnePlus 7 Pro е еден од најдобрите

Телефони.мк - 15.05.2019

OnePlus со текот на годините изгради висока репутација, кој сега ги претстави двата нови модела: OnePlus 7 и OnePlus 7 Pro. OnePlus 7 класичниот чини 699 евра, додека Pro моделот со двојно повеќе меморија е 819 евра.

Кинеската компанија ги претстави најновите OnePlus7 и OnePlus 7 Pro (ВИДЕО)

USB - 15.05.2019

Компанијата OnePlus ги претстави своите најнови премиум телефони – OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro . Со OnePlus 7 Pro моделот, компанијата ќе се обиде да и парира на конкуренцијата на полето на хардверот и специфичните хардверски карактеристики.

Претставени новите телефони од OnePlus 7 серијата

Smartportal - 15.05.2019

На настани во три посебни градови, OnePlus ги претстави нивните нови уреди од OnePlus 7 серијата. Најавите кои дојдоа од директорот на компанијата недели пред претставувањето, сега можеме да видиме што точно значеле, а OnePlus може слободно да се ...

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

Црнобело - 14.05.2019

Иновативниот split-screen режим ќе им овозможи на корисниците да ја развиваат својата креативност По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од ...

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен за македонските корисници

Факултети - 14.05.2019

Иновативниот split-screen режим ќе им овозможи на корисниците да ја развиваат својата креативност По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од ...

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

Фактор - 14.05.2019

По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните функции во светот на мобилните камери: Dual-View режимот.

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Македонија

USB - 14.05.2019

По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните функции во светот на мобилните камери: Dual-View режимот.

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

МакМода - 14.05.2019

Иновативниот split-screen режим ќе им овозможи на корисниците да ја развиваат својата креативност По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од ...

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Македонија

Smartportal - 14.05.2019

По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните функции во светот на мобилните камери: Dual-View режимот.

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

Телефони.мк - 14.05.2019

Иновативниот split-screen режим ќе им овозможи на корисниците да ја развиваат својата креативност. По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од ...

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Северна Македонија

Локално - 14.05.2019

По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните функции во светот на мобилните камери: Dual-View режимот.

Dual-View режимот на камерата на Huawei P30 и P30 Pro достапен и во Македонија

MakPress - 14.05.2019

По објавувањето на интерфејсот на Huawei EMUI 9.1 и неговата верзија B153, сопствениците на новите модели P30 и P30 Pro сега имаат пристап до една од најиновативните функции во светот на мобилните камери: Dual-View режимот.