TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таткото на нападнатиот Филип ги повикува сведоците да не се плашат и да кажат што се случило

24 Вести - 25.03.2019

Таткото на повредениот полициски службеник Филип Филиповски со солзи во очите бара законите да важи подеднакво за сите, а сведоците на инцидентот во кој настрада неговиот син, да не се плашат и јавно да ја кажат вистината.

Спасовски: Советникот нема да влијае на истрагата за учеството на неговиот син во инцидент во дискотека

Сител - 25.03.2019

Напаѓачите на полицаецот Филиповски се повикани на разговор па пуштени дома. Министерот Спасовски уведува дека МВР работи на расчистување на нападот и дека извршителите на насилството ќе одговараат без разлика што се синови на поранешен ...

Спасовски: Нема кој да влијае на истрагата, ќе има одговорност за инцидентот во дискотеката

+инфо - 25.03.2019

Осудувам какво било насилство што се случува каде било и од каде било и секој мора да одговара за она што го има направено. Лицата за тој настан се приведени. По насока на јавниот обвинител се пуштени, меѓутоа не се пуштени заради никаква друга ...

Повторно се огласи таткото на прободениот Филип: Ги земав личните предмети, нож нема

Press24 - 25.03.2019

Таткото на прободениот полицаец Филип Филиповски во дискотека во Марино, Гоце Филиповски, пред неколку часа повторно се огласи на фејсбук каде напиша дека ги земал личните работи на синот, а меѓу нив нема нож.

Се огласи таткото на прободеното момче со нож пред дискотека од страна на синовите на висок функционер вработен во МВР

Курир - 25.03.2019

Таткото на прободеното момче со нож во саботата во дискотека од страна на двајца синови на висок функционер вработен во МВР се огласи преку својот Фејсбук профил: Ги земав личните предмети на син ми од болница, меѓу нив има лични документи и парфем, ...

Таткото на прободеното момче: Ги подигнав личните предмети на син ми, меѓу нив нема нож

Република - 25.03.2019

Таткото нa момчето кое со нож беше прободено во саботата во дискотека од страна на две лица, едно од нив син на висок функционер вработен во МВР, се огласи денеска преку својот Фејсбук профил: , стои во статусот на таткото на прободеното момче.

Новинарот Сашо Димовски: Оливер има советник во МВР чии синови носат нож на излегување во дискотека и прободуваат човек

Курир - 25.03.2019

По скандалозниот чин што се случи изминатиов викенд кога син на поранешен градоначалник со нож прободе 27 годишник, со свој статус се огласи и новинарот Сашо Димовски. -Свети Оливер Кумановски има советник во МВР, довчерашен градоначалник, чии ...

Се јави советникот во МВР чиј син избоде полицаец, откако се огласи и таткото на прободениот

Фактор - 25.03.2019

По тепачката во дискотека во Марино крај Скопје се јави советникот во МВР, Ѕвонко Цветковски, чиј еден од неговите двајца синови го прободе со нож полицискиoт службеник Филип Филиповски. Поранешниот градоначалник на општина Петровец, кој се обиде да ...

Таткото на прободениот полицаец во Марино ги повика сведоците да не ги кријат извршителите

еМагазин - 25.03.2019

Гоце Филиповски, татко на полицаецот што викендов беше прободен со нож во угостителски објект во село Маарино, скопско преку својот Фејсбук профил ги повика лицата од обезбедувањето да кажат кој го употребил ножот по расправијата во која нaстрада ...

Таткото на прободеното момче во Марино: Денеска беше Филип, утре ќе биде некое друго дете

Фокус - 24.03.2019

Филип Филиповски, полицискиот службеник кој во петокот вечерта беше прободен со нож е во добра состојба, а таткото на момчето обвинува дека полицијата ги штити сторителите, пренесува ТВ 24 .

Полицискиот службеник избоден од син на советник во МВР е контактибилен

Фактор - 24.03.2019

Полицискиот службеник кој беше избоден со нож од син на советник во Министерството за внатрешни работи е во стабилна состојба и е контактибилен, објави Телма. Филип Филиповски, вработен во управните служби на МВР, во моментот е сместен на клиниката ...

Прободениот полициски службеник е во стабилна состојба на КАРИЛ

Фокус - 24.03.2019

Полицискиот службеник Филип Филиповски, вработен во управните служби на МВР во моментот е сместен на клиниката КАРИЛ, кој во петокот со нож беше прободен од две момчиња во скопско Марино, е во стабилна состојба и е комуникативен, пренесе Телма .

Цветковски: И моите синови се повредени

+инфо - 24.03.2019

И моите синови се повредени, вели поранешниот градоначалник Звонко Цветковски, вработен во МВР, чии синови беа посочени од очевидци како сторители кои со нож повредиле полициски службеник, пренесува „ ТВ 24 “.

Откако беше прободен со нож, полицискиот службеник Филиповски стабилен на КАРИЛ

+инфо - 24.03.2019

Откако прексиноќа беше прободен со нож од две момчиња, полицискиот службеник Филип Филиповски е во стабилна состојба на КАРИЛ, пренесува „ Телма “. Според телевизијата, еден од напаѓачите е син на Ѕвонко Цветковски, полициски советник во ...

Полицискиот службеник Филип Филиповски во стабилна состојба на КАРИЛ

Телма - 24.03.2019

Полицискиот службеник Филип Филиповски, вработен во управните служби на МВР во моментот е сместен на клиниката КАРИЛ откако прексиноќа со нож бил прободен од две момчиња во скопско Марино.

Екс-градоначалникот Цветковски тврди неговите синови не го сториле делото, таткото на прободеното момче обвинува дека ...

24 Вести - 24.03.2019

Филип Филиповски, 27 годишно момче кое, според сведоците на настанот, беше прободено со нож во инцидент во Марино од страна на синовите на Звонко Цветковски – поранешен градоначалник и вработен во МВР е во стабилна состојба.

Син на поранешен градоначалник со нож прободел момче

Вечер - 24.03.2019

Во саботата вечерта во дискотека во село Марино, општина Илинден со нож било прободено момче. Неговиот татко на фејсбук напиша дека неговиот син е со тешки повреди и се бори за живот. Таткото на повреденото момче се повикува на очевидци на ...

Тинејџер со нож избодел 25-годишник во Лозница

+инфо - 24.03.2019

Деветнаесетгодишник со нож избодел 25-годишник во Лозница, пренесуваат српските медиуми. Настанот се случил утрово околу 3.30 часот, а како што наведуваат, пред да се случи нападот, двајцата се расправале.

Филиповски обвинува дека МВР ги штити напаѓачите на неговиот син

Нетпрес - 24.03.2019

Напаѓачите на мојот син ќе се спасат благодарение на високата позиција во МВР на нивниот татко, пишува во својот фејсбук статус Гоце Филиповски, родител на 27-годишниот Филип, кој во петокот вечерта беше прободен со нож во кафеана во селото Марино.

Спасовски: Осудувам какво било насилство, секој ќе одговара за направеното

Press24 - 25.03.2019

Осудувам какво било насилство што се случува каде било и од каде било и секој мора да одговара за она што го има направено. Лицата за тој настан се приведени. По насока на јавниот обвинител се пуштени, меѓутоа не се пуштени заради никаква друга ...

Избоден полицаец во с.Марино!

Опсервер - 24.03.2019

На 23.03.2019 година во 00,30 часот во СВР-Скопје било пријавено на улицата “532“ во угостителски објект во с.Марино–скопско дошло до нарушување на јавниот ред и мир помеѓу лицата: Ф.Ф. (27) од с.Кадино-скопско од една страна и А.Ц. и Ј.Ц.

Таткото на прободеното дете: Меѓу личните работи на син ми нема нож, за разлика од синовите на високи функционери

Скопје1 - 25.03.2019

Таткото нa момчето кое со нож беше прободено во саботата во дискотека од страна на две лица, синови на висок функционер вработен во МВР, се огласи денеска преку својот Фејсбук профил: „Ги земав личните предмети на син ми од болница, меѓу нив има ...

Новинарот Димовски: Спасовски има советник чиј син носи нож во дискотека, дно дна!

Скопје1 - 25.03.2019

Со скандалозниот чин што се случи изминатиов викенд кога син на поранешен градоначалник со нож прободе 27 годишник, со свој статус се огласи и новинарот Сашо Димовски. „Свети Оливер Кумановски има советник во МВР, довчерашен градоначалник, чии ...

Се јави советникот во МВР чиј син избоде полицаец

Скопје1 - 25.03.2019

По тепачката во дискотека во Марино крај Скопје се јави советникот во МВР, Ѕвонко Цветковски, чиј еден од неговите двајца синови го прободе со нож полицискиoт службеник Филип Филиповски. Поранешниот градоначалник на општина Петровец, кој се обиде да ...

Се огласи и советникот во МВР чиј син избоде полицаец: И мојот син е повреден

Press24 - 25.03.2019

Викендов настана инцидент во дискотека во скопско Марино меѓу три лица, при што едно момче, Филип Филиповски, беше прободен со нож. На Фејсбук неговиот татко Гоце обвини дека младиот полициски службеник бил прободен од страна на синовите на висок ...

Прободениот полициски службеник е во стабилна состојба на КАРИЛ

Локално - 24.03.2019

Полицискиот службеник Филип Филиповски, вработен во управните служби на МВР во моментот е сместен на клиниката КАРИЛ, кој во петокот со нож беше прободен од две момчиња во скопско Марино, е во стабилна состојба и е комуникативен, пренесе Телма .

Цветковски: Моите синови учествувале во тепачката, но не го направиле делото

МКД - 24.03.2019

И моите синови се повредени, вели поранешниот градоначалник Звонко Цветковски, вработен во МВР, чии синови беа посочени од очевидци како сторители кои со нож повредиле полициски службеник, пренесува „ТВ 24".

Полицискиот службеник Филип Филиповски во стабилна состојба на КАРИЛ

Република - 25.03.2019

Полицискиот службеник Филип Филиповски, вработен во управните служби на МВР во моментот е сместен на клиниката КАРИЛ откако прексиноќа со нож бил прободен од две момчиња во скопско Марино.

ВИДЕО: Екс-градоначалникот Цветковски тврди неговите синови не го сториле делото, таткото на прободеното момче обвинува ...

Либертас - 24.03.2019

Филип Филиповски, 27 годишно момче кое, според сведоците на настанот, беше прободено со нож во инцидент во Марино од страна на синовите на Звонко Цветковски – поранешен градоначалник и вработен во МВР е во стабилна состојба.

Филиповски: Напаѓачите на мојот син ќе се спасат, едниот е син на поранешнен градоначалник

MakPress - 25.03.2019

Напаѓачите на мојот син ќе се спасат благодарение на високата позиција во МВР на нивниот татко, пишува во својот фејсбук статус Гоце Филиповски, родител на 27-годишниот Филип, кој во петокот вечерта беше прободен со нож во кафеана во селото Марино.

Спасовски за инцидентот во Марино: Секој ќе одговара за направеното

МКД - 25.03.2019

Осудувам какво било насилство што се случува каде било и од каде било и секој мора да одговара за она што го има направено. Лицата за тој настан се приведени. По насока на јавниот обвинител се пуштени, меѓутоа не се пуштени заради никаква друга ...

Се јави советникот во МВР чиј син избоде полицаец, не е точно и моите синови се повредени

Сител - 25.03.2019

По тепачката во дискотека во Марино крај Скопје се јави советникот во МВР, Ѕвонко Цветковски, чиј еден од неговите двајца синови го прободе со нож полицискиoт службеник Филип Филиповски. Поранешниот градоначалник на општина Петровец, кој се обиде да ...

Повторно се огласи таткото на прободениот Филип: Ги земав личните предмети, нож нема

Сител - 25.03.2019

Таткото на прободениот полицаец Филип Филиповски во дискотека во Марино, Гоце Филиповски, пред неколку часа повторно се огласи на фејсбук каде напиша дека ги земал личните работи на синот, а меѓу нив нема нож.

Прободениот полициски службеник е во стабилна состојба на КАРИЛ

1tv - 24.03.2019

Полицискиот службеник Филип Филиповски, вработен во управните служби на МВР во моментот е сместен на клиниката КАРИЛ, кој во петокот со нож беше прободен од две момчиња во скопско Марино, е во стабилна состојба и е комуникативен.

Цветковски: моите синови не се криви! Таткото на жртвата: МВР ги штити сторителите!

Магазин - 25.03.2019

Филип Филиповски, 27 годишно момче кое, според сведоците на настанот, беше прободено со нож во инцидент во Марино од страна на синовите на Звонко Цветковски – поранешен градоначалник и вработен во МВР е во стабилна состојба.

Цветковски: И моите синови се повредени

Република - 25.03.2019

И моите синови се повредени, вели поранешниот градоначалник Звонко Цветковски, вработен во МВР, чии синови беа посочени од очевидци како сторители кои со нож повредиле полициски службеник, пренесува „ ТВ 24 “.

Трогателен статус од таткото, на кого во дискотека му беше избодено неговото дете!

Магазин - 25.03.2019

Мојот син Филип беше прободен со нож во саботата во дискотеката во Марино, се бори за живот со тешки оштетувања. Извршитеите се две деца од Петровец, едниот е син ан поранешниот градоначалник на Петровец Звонко Цветковски и сегашен висок функциионер ...

Спасовски: Осудувам какво било насилство, секој ќе одговара за направеното

Канал5 - 25.03.2019

Осудувам какво било насилство што се случува каде било и од каде било и секој мора да одговара за она што го има направено. Лицата за тој настан се приведени. По насока на јавниот обвинител се пуштени, меѓутоа не се пуштени заради никаква друга ...

Прободениот полициски службеник е во стабилна состојба на КАРИЛ

Либертас - 25.03.2019

Полицискиот службеник Филип Филиповски, вработен во управните служби на МВР во моментот е сместен на клиниката КАРИЛ, кој во петокот со нож беше прободен од две момчиња во скопско Марино, е во стабилна состојба и е комуникативен.

Спасовски: Осудувам какво било насилство, секој ќе одговара за направеното

MakPress - 25.03.2019

Осудувам какво било насилство што се случува каде било и од каде било и секој мора да одговара за она што го има направено. Лицата за тој настан се приведени. По насока на јавниот обвинител се пуштени, меѓутоа не се пуштени заради никаква друга ...

Спасовски: Осудувам какво било насилство, секој ќе одговара за направеното

24Инфо - 25.03.2019

– Осудувам какво било насилство што се случува каде било и од каде било и секој мора да одговара за она што го има направено. Лицата за тој настан се приведени. По насока на јавниот обвинител се пуштени, меѓутоа не се пуштени заради никаква друга ...

Спасовски: Осудувам какво било насилство, секој ќе одговара за направеното

Вечер - 25.03.2019

Осудувам какво било насилство што се случува каде било и од каде било и секој мора да одговара за она што го има направено. Лицата за тој настан се приведени. По насока на јавниот обвинител се пуштени, меѓутоа не се пуштени заради никаква друга ...

Спасовски: Осудувам какво било насилство, секој ќе одговара за направеното

Независен - 25.03.2019

Осудувам какво било насилство што се случува каде било и од каде било и секој мора да одговара за она што го има направено. Лицата за тој настан се приведени. По насока на јавниот обвинител се пуштени, меѓутоа не се пуштени заради никаква друга ...

Спасовски: Осудувам какво било насилство, секој ќе одговара за направеното

Либертас - 25.03.2019

Ова го изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски одговорајќи на новинарски прашања пред почетокот на трибината во Куманово во врска со настанот што се случи во саботата вечерта во дискотека во село Марино, општина Илинден кога ...

Спасовски за инцидентот во Марино каде беше прободен полицаец: Лицата се приведени, секој ќе одговара за направеното

Фокус - 25.03.2019

Осудувам какво било насилство што се случува каде било и од кога било и секој мора да одговара за она што го има направено. Лицата за тој настан се приведени. По насока на јавниот обвинител се пуштени, меѓутоа не се пуштени заради никаква друга ...