TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Собранието иако се очекуваше не го изгласа петиот пакет мерки

Канал5 - 15.04.2021

Иако беше најавено одржувањето на 37 седница на парламентот на која што требаше да се гласаат законите со кои што ќе се овозможеше реализација на петиот пакет мерки за помош на компаниите и граѓаните сепак тоа не се случи.

Напната атмосфера во Собранието пред донесувањето на петтиот пакет економски мерки

Сител

Петтиот пакет мерки и денеска не доби место на дневниот ред во Собранието

Сител

Заменик министерот за финансии Ковачевски итно повикан во Собранието - ќе се гласа ли конечно за петтиот сет мерки?

Фактор

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собраниска сала, СДСМ цел ден бега од донесување на Законите од петиот пакет мерки за граѓаните и економијата

Курир

Петти сет мерки: Власта бара гаранции, опозицијата се чуди

Алсат-М

Без епилог: Кога ќе биде закажана седницата за петтиот сет мерки?

Локално

Нетпрес Вечер Прес

Собраниски префрлања на одговорноста

Телма - 15.04.2021

Вакцинирањето на собраниските служби е причината што над 20 илјади граѓани не можат да земат по 6 илјади денари неповратна помош, а над 15 илјади немаат плата за февруари и март. Овој закон од четвртиот пакет економски мерки и неколку од петтиот ...

Амандманите тргнати, фалат уште два прста за законите

Вечер Прес

Компаниите уште малку ќе ја почекаат помошта, а работниците платите

Вечер Прес - 15.04.2021

Петтиот пакет мерки останува на чекање во Собранието. Сè уште не се знае кога ќе бидат одржани седниците на кои треба да бидат усвоени законите од петтиот пакет кој поминаа на Комисија за финансирање и буџет.

Петтиот пакет економски мерки се придвижува низ парламентот

PressingTV

Петтиот пакет економски мерки се придвижува низ парламентот

Сител

Петтиот пакет антикризни мерки и другите усогласени точки и натаму на чекање во Собранието

Бизнис Вести - 15.04.2021

Петтиот пакет антикризни мерки и другите точки кои ги усогласија власта и опозицијата остануваат на чекање во Собранието и засега нема информација кога ќе бидат одржани седниците на кои треба да бидат усвоени.

Петтиот пакет антикризни мерки и другите усогласени точки и натаму на чекање во Собранието

Опсервер

Петтиот пакет антикризни мерки и другите усогласени точки и натаму на чекање во Собранието

Курир

Петтиот пакет антикризни мерки чека да се закаже собраниска седница

МКД

Собранието одблокирано но петтиот пакет никако да се изгласа – до кога ќе чекаме на помошта?

Lider

Петтиот пакет мерки и натаму на чекање во Собранието

Сител

Петтиот пакет антикризни мерки и натаму на чекање во Собранието

Press24

Алсат-М 24 Вести iPortal 24Инфо Frontline Денешен MakPress