TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обвинение за скопјанец кој со пиштол извршил разбојништво во сендвичарница

Макфакс - 11.09.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против 36-годишен скопјанец поради разбојништво. Тој на 17 јули се приближил до сендвичарница на кејот на Вардар во центарот на Скопје, извадил пиштол, го ...

Ја легнал на земја, извадил пиштол и испукал куршум - Приведен насилник од Скопје

Press24 - 11.09.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 36 години, за кривично дело – Разбојништво од член 237 став 1 од Кривичниот законик.

Ќе му се суди на скопјанецот кој со пиштол сакаше да ограаби сендвичарница на Кеј

24Инфо - 11.09.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 36 години, за кривично дело – Разбојништво од член 237 став 1 од Кривичниот законик.

Со пиштол во раката украл 10 денари од жена

Слободен Печат - 11.09.2019

Пиштолџијата тргнал да бега кон Бит Пазар, но во близина на трговскиот центар „Мавровка“ бил уапсен. Обвинетиот на 17 јули се приближил до сендвичарница на кејот на Вардар во центарот на Скопје, извадил пиштол, го репетирал и со него им се заканил ...

Ќе му се суди на скопјанецот кој со пиштол сакаше да ограби сендвичара на Кеј

iPortal - 11.09.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 36 години, за кривично дело – Разбојништво од член 237 став 1 од Кривичниот законик.

Драма на кејот на Вардар: На вработена во сендвичарница и се заканувал со пиштол на глава

Република - 11.09.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 36 години, за кривично дело – Разбојништво од член 237 став 1 од Кривичниот законик.

Вооружен разбојник со пиштол украл 10 денари од жена

Нетпрес - 11.09.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против едно лице на возраст од 36 години, за кривично дело разбојништво. Обвинетиот на 17 јули се приближил до сендвичарница на кејот на Вардар во центарот на ...

Поднесено обвинение за разбојништво во Скопје, се обидел да влезе во сендвичарницата, откако не успеал па испукал еден ...

Скопје1 - 11.09.2019

Обвинетиот на 17 јули се приближил до сендвичарница на кејот на Вардар во центарот на Скопје, извадил пиштол, го репетирал и со него им се заканил на две оштетени, барајќи да му ги дадат парите од дневниот промет.

На вработена во сендвичарница и се заканувал со пиштол на глава

Скопје инфо - 11.09.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 36 години, за кривично дело – Разбојништво од член 237 став 1 од Кривичниот законик.

На вработена во сендвичарница и се заканувал со пиштол на глава

Независен - 11.09.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 36 години, за кривично дело „Разбојништво“. Обвинетиот на 17 јули се приближил до сендвичарница на кејот на Вардар во центарот на ...

Пукал и вперил пиштол во глава за 10 денари

PressingTV - 11.09.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 36 години, за кривично дело – Разбојништво од член 237 став 1 од Кривичниот законик.

На вработена во сендвичарница и се заканувал со пиштол на глава

Локално - 11.09.2019

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 36 години, за кривично дело – Разбојништво од член 237 став 1 од Кривичниот законик.