TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев и Ципрас на 24 јануари ќе имаат средба во Давос, информираат грчки медиуми

Макфакс - 14.01.2018

По засилената динамика за решавање на спорот меѓу Македонија и Грција и очекувањата дека Метју Нимиц на 17-ти јануари во Њујорк ќе излезе со првичен предлог за името, полето на преговори за решение ќе се префрли и во Давос (Швајцарија), информира ...

Грчки медиуми: На 24 јануари средба Заев - Ципрас во Давос

еМагазин - 14.01.2018

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Протест во Берн против доаѓањето на Трамп во Давос

Нетпрес - 13.01.2018

Повеќе стотици приврзаници на антикапиталистичкото движење во саботата мирно протестираа во Берн против доаѓањето на американскиот претседател Доналд Трамп на Светскиот економски форум (СЕФ – WEF) во Давос, пренесува агенцијата AFP.

Заев и Ципрас на 24 јануари ќе имаат средба во Давос, информираат грчки медиуми

Вечер - 14.01.2018

По засилената динамика за решавање на спорот меѓу Македонија и Грција и очекувањата дека Метју Нимиц на 17-ти јануари во Њујорк ќе излезе со првичен предлог за името, полето на преговори за решение ќе се префрли и во Давос (Швајцарија), информира ...

Грчки медиуми: На 24 јануари средба Заев - Ципрас во Давос

+инфо - 14.01.2018

Според информациите на новинарот, јавува дописникот на МИА од Атина, освен премиерите, во Давос ќе бидат и шефовите на дипломатиите на двете земји. Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, ...

Грчки медиуми: Заев и Ципрас на 24. јануари ќе имаат средба во Давос

А1 On - 14.01.2018

По засилената динамика за решавање на спорот меѓу Македонија и Грција и очекувањата дека Метју Нимиц на 17-ти јануари во Њујорк ќе излезе со првичен предлог за името, полето на преговори за решение ќе се префрли и во Давос (Швајцарија), информира ...

Грчки медиуми: На 24 јануари средба Заев – Ципрас во Давос

Либертас - 14.01.2018

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Заев и Ципрас на 24 јануари ќе имаат средба во Давос, според грчки медиуми

Кајгана - 14.01.2018

По засилената динамика за решавање на спорот меѓу Македонија и Грција и очекувањата дека Метју Нимиц на 17-ти јануари во Њујорк ќе излезе со првичен предлог за името, полето на преговори за решение ќе се префрли и во Давос (Швајцарија), информира ...

Грчки медиуми: На 24 јануари средба Заев – Ципрас во Давос

ТВ21 - 14.01.2018

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Заев и Ципрас на 24 јануари ќе имаат средба во Давос

iPortal - 14.01.2018

По засилената динамика за решавање на спорот меѓу Македонија и Грција и очекувањата дека Метју Нимиц на 17-ти јануари во Њујорк ќе излезе со првичен предлог за името, полето на преговори за решение ќе се префрли и во Давос (Швајцарија), информира ...

Грчки медиуми: На 24 јануари средба Заев – Ципрас во Давос

Локално - 14.01.2018

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Заев и Ципрас на 24. јануари ќе имаат средба во Давос, на форумот присутни и Трамп и Меркел

Поглед - 14.01.2018

По засилената динамика за решавање на спорот меѓу Македонија и Грција и очекувањата дека Метју Нимиц на 17-ти јануари во Њујорк ќе излезе со првичен предлог за името, полето на преговори за решение ќе се префрли и во Давос (Швајцарија), информира ...

Грчки медиуми: На 24 јануари средба Заев - Ципрас во Давос

Канал5 - 14.01.2018

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Заев и Ципрас на 24 јануари ќе имаат средба во Давос, информираат грчки медиуми

Sky - 14.01.2018

По засилената динамика за решавање на спорот меѓу Македонија и Грција и очекувањата дека Метју Нимиц на 17-ти јануари во Њујорк ќе излезе со првичен предлог за името, полето на преговори за решение ќе се префрли и во Давос (Швајцарија), информира ...

Заев ќе се сретне со Ципрас на 24 јануари во Давос

Фокус - 14.01.2018

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Грчки медиум: Заев и Ципрас ќе се сретнат на 24. јануари во Давос

Стандард - 14.01.2018

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23. до 26. јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, македонскиот и грчкиот премиер – Зоран Заев и Алексис Ципрас, ќе одржат билатерална средба, тврди онлајн изданието на грчкиот весник Real.

Грчки медиум: Заев и Ципрас ќе се сретнат на 24. јануари во Давос

Сител - 14.01.2018

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23. до 26. јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, македонскиот и грчкиот премиер – Зоран Заев и Алексис Ципрас, ќе одржат билатерална средба, тврди онлајн изданието на грчкиот весник Real.

Грчки медиуми: На 24 јануари средба Заев – Ципрас во Давос

Нова ТВ - 14.01.2018

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Кон крајот на месецот средба Заев-Ципрас?

Телевизија Нова - 14.01.2018

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Заев на 24 јануари ќе се сретне со Ципрас во Давос

МКД - 14.01.2018

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Реал, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Грчки медиум: Заев и Ципрас ќе се сретнат на 24. јануари во Давос

Бриф - 14.01.2018

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Средба на Заев со Ципрас на 24 јануари во Давос

Слободен Печат - 14.01.2018

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Грчки медиуми: Средба Заев – Ципрас во Давос на 24 јануари

Нетпрес - 14.01.2018

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.

Грчки медиуми: На 24 јануари средба Заев - Ципрас во Давос

24 Вести - 14.01.2018

Во рамките на Светскиот економски форум што од 23 до 26 јануари ќе се одржи во Давос, Швајцарија, според онлајн изданието на грчкиот весник Real, македонскиот и грчкиот премиер ќе одржат билатерална средба.