TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: За уништувањето на здравствениот систем виновни сме сите партии кои управувале со државата, но мора да се ...

Курир - 25.05.2020

„ Не би бил чесен ако кажам дека целата вина е на ова раводство на СДСМ. Да точно сите наназад имаме и сносиме определана вина зошто нашиот здравствен систем е ваков каков што е, но од друга страна треба да сме сите свесни и да сме чесни да кажеме ...

Мицкоски: Ништо не донесоа за народот се фалат со НАТО, а земјава ја прогласија хибриден режим, имаме Луј Витон ...

Курир - 25.05.2020

Вечерва во емисија на Телевизија Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што посочи дека владата едиствено се фали дека Македонија е членка на НАТО, иако секојдневно државата тоне во корупција, и има хибриден режим.

Мицкоски за евентуален бојкот на избори во јуни: Се е можно

Фокус - 25.05.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на ТВ Клан прашан дали се е можно доколку СДСМ одлучи изборите да бидат во јуни, па и бојкот, Мицкоски одговори дека да, се е можно.

Мицкоски: Има исклучително ниска искористеност на првите два пакети мерки на владата, компании враќаат пари затоа што ...

Курир - 25.05.2020

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски гостуваше на емисија на телевизија Клан каде што посочи дека компаниите кои ја зеле помошта од државата ја враќаат, бидејќи има некои критериуми со кои што тие не можат да се обврзат и затоа ги ...

Мицкоски: Заев сака некредибилни корона избори

Курир - 25.05.2020

Здравјето пред и над се и тоа е главна константа и не го зборувам ова за политички причини, без разлика на нападите од страна на нашиот политички противник , немам причина зошто да тактизирам, навистина сакам да има избори и сакам оваа тригодишно ...

Мицкоски: И короната ќе ја надминиме и тригодишната пандемија наречена власт ќе ја поразиме на избори

Курир - 25.05.2020

Имаше една изјава од директор на Центарот за јавно здравје кој рече дека треба две недели да имаме нула пациенти па потоа да зборуваме за избори, таа изјава како да исчезна. Еве сега пак надлежните велат бројката ни се зголемува, а од друга страна ...

Мицкоски: Заев сака избори кога бројот на заболени се зголемува

Фактор - 25.05.2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во своето гостување во Клан-дебата рече дека претседателот на СДСМ, Зоран Заев, бара избори во период кога бројот на заболени од коронавирусот се зголемува во Македонија.

Гледате како Заев бара 30 дена вонредна состојба, а другиот ден бара брзи избори

Република - 25.05.2020

Во своето гостување во емисијата „Клан Дебата“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потенцираше дека барањата на Заев создаваат конфузија кај граѓаните, бидејќи најпрвин бараше вонредна состојба, а веќе другиот ден бара избори.

Мицкоски: Неразбирливо е неодговорното однесување на власта кон животите на луѓето

Курир - 25.05.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Клан Дебата„ на телевизија Клан истакна дека неразбирливо и неодговорно е однесувањето на власта која бара брзи избори кога секојдневно имаме високи број на новозаразени од КОВИД-19.

Мицкоски: По цена на здравјето СДСМ се труди да ги задржи фотелјите, затоа што знаат дека по поразот мора да одговараат

Курир - 25.05.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Клан Дебата“ на телевизијата Клан Македонија истакна дека по цена на здравјето на граѓаните, Владата на СДСМ се труди да ги задржат фотелјите.

Мицкоски: Август и септември е најдобар период за избори, тогаш е најбезбедно за здравјето на граѓаните

Нетпрес - 25.05.2020

Вечерва во емисијата на телевизија Клан, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека крајот на август и почетокот на септември би бил добар период за одржување на избори од позиција на заштита на здравјето на граѓаните.

Мицкоски: Немаме успешно справување со корона кога сме рекордери по бројот на загубени животи

Курир - 25.05.2020

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион жители, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашното гостувањето на ...

Мицкоски за евентуалното продолжување на вонредната состојба: Не знам, немаме човек од опозицијата во Комисијата за ...

Локално - 25.05.2020

„Сакам да имаме избори и оваа три-годишна пандемија на СДСМ и Зоран Заев да замине. Само така можеме да ја победиме оваа пандемија, на избори“, изјави вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за Клан телевизијата.

ВО ЖИВО: Следете го интервјуто на Мицкоски на ТВ Клан Македонија

Република - 25.05.2020

ВО моментов лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски има интервју на телевизијата Клан. Разговорот може да го следите на овој линк. ...

Мицкоски: Вечерва ќе дискутираме за сите актуелни теми и прашања во емисијата Клан дебата

Курир - 25.05.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во Клан ТВ. -Вечерва ќе дискутираме за сите актуелни теми и прашања во емисијата Клан, дебата со почеток во 20:30 часот на Klan Macedonia Television.

Mицкоски вечерва гостин на Клан телевизија

Република - 25.05.2020

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот фејсбук профил го најави вечерашното гостување на телевизијата Клан. Вечерва ќе дискутираме за сите актуелни теми и прашања во емисијата Клан, дебата со почеток во 20:30 часот на Клан телевизија.

Мицкоски вечерва на „Клан дебата“ во 20:30 часот

Курир - 25.05.2020

Претседателот на државата Стево Пендаровски продолжува со напорите за да се изнајде меѓупартиски консензус за датумот за одржување на предвремените парламентарни избори. Партиските несогласувања се влошуваат(или ескалираат) паралелно со олеснувањето ...

Мицкоски: Вечерва ќе дискутираме за сите актуелни теми и прашања во емисијата Клан дебата

Нетпрес - 25.05.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва е гостин во Клан ТВ. -Вечерва ќе дискутираме за сите актуелни теми и прашања во емисијата Клан, дебата со почеток во 20:30 часот на Klan Macedonia Television.

Август и септември цениме дека е најдобар период за одржување на избори, затоа што тогаш е најбезбедно за здравјето на ...

Република - 25.05.2020

Вечерва во емисијата на телевизија Клан, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека крајот на август и почетокот на септември би бил добар период за одржување на избори од позиција на заштита на здравјето на граѓаните.

„Август и септември цениме дека е најдобар период за одржување на избори, затоа што тогаш е најбезбедно за здравјето на ...

Курир - 25.05.2020

Вечерва во емисијата на телевизија Клан, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека крајот на август и почетокот на септември би бил добар период за одржување на избори од позиција на заштита на здравјето на граѓаните.

Мицкоски: Рекордери сме во регионот по починати лица од коронавирусот

Нетпрес - 25.05.2020

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион жители, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашното гостувањето на ...

Мицкоски: Август и септември цениме дека е најдобар период за одржување на избори, затоа што тогаш е најбезбедно за ...

24Инфо - 25.05.2020

Вечерва во емисијата на телевизија Клан, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека крајот на август и почетокот на септември би бил добар период за одржување на избори од позиција на заштита на здравјето на граѓаните.

Мицкоски: Август и септември најдобар период за одржување на избори, тогаш е најбезбедно за здравјето на граѓаните

Слободен Печат - 25.05.2020

Да ја потсетам македонската јавност дека ние практично сме рекордери и по една друга категорија, а тоа е бројот на луѓе кои што за жал го загубиле својот живот, тука сме апсолутно рекордери на Балканот, рече Мицкоски.

Мицкоски: По цена на здравјето СДСМ се труди да ги задржи фотелјите, затоа што знаат дека по поразот мора да одговараат

Република - 25.05.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Клан Дебата“ на телевизијата Клан Македонија истакна дека по цена на здравјето на граѓаните, Владата на СДСМ се труди да ги задржат фотелјите.

Мицкоски: Август и септември е најдобар период за одржување на избори

+инфо - 25.05.2020

Цениме дека крајот на август, почетокот на септември можеби би биле добри дати за одржување на изборите од позиција на заштита на здравјето на граѓаните, изјави во емисија на телевизија Клан, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Државата е рекордер по загубени животи од Ковид 19, имаме економија што пропаѓа, а СДСМ инсистира на избори

Курир - 25.05.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски во своето гостување во телевизија Клан рече дека постојат кредибилни светски институции, има лекари кои велат луѓе прерано за одржување на избори затоа што ние сеуште ги броиме луѓето кои на дневна основа ...

Мицкоски: Ние сме апсолутно рекордери на Балканот по починати од заразата, крајот на август е добар период за избори

Локално - 25.05.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на Клан телевизија истакна дека по цена на здравјето на граѓаните, Владата на СДСМ се труди да ги задржат фотелјите.

Мицкоски: Немаме успешно справување со корона кога сме рекордери по бројот на загубени животи

Република - 25.05.2020

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион жители, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашното гостувањето на ...

Пред неделата на одлуки: Мицкоски и Заев со забетонирани различни позиции за изборите

360 степени - 25.05.2020

Мицкоски за ТВ Клан повтори дека остануваат на август и септември за избори, додека Заев во интервју за мкд.мк вели дека мора да има брзи избори, бидејќи на есен се очекува нов бран на коронавирусот Сметаме дека крајот на август, почетокот на ...

Мицкоски: Август и септември најдобри периоди за избори

Независен - 25.05.2020

Вечерва во емисијата на телевизија Клан, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека крајот на август и почетокот на септември би бил добар период за одржување на избори од позиција на заштита на здравјето на граѓаните.

Мицкоски: Бројот на новозаболени од коронавирус расте заради глумењето нормалност од страна на власта

MakPress - 25.05.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во телевизија Клан рече дека постојат кредибилни светски институции, има лекари кои велат луѓе прерано за одржување на избори затоа што ние сеуште ги броиме луѓето кои на дневна основа се ...

Мицкоски: Од аспект на заштита на здравјето на граѓаните, крајот на август или почетокот на септември се идеални за ...

MakPress - 25.05.2020

Вечерва во емисијата на телевизија Клан, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека крајот на август и почетокот на септември би бил добар период за одржување на избори од позиција на заштита на здравјето на граѓаните.

Мицкоски: Гледате како Заев бара 30 дена вонредна состојба, а другиот ден бара брзи избори

Курир - 25.05.2020

Во своето гостување во емисијата „Клан Дебата“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потенцираше дека барањата на Заев создаваат конфузија кај граѓаните бидејќи најпрвин бараше вонредна состојба, а веќе другиот ден бара избори.

ВМРО ДПМНЕ: Глумењето нормалност на власта со цел да дојдат до избори го зголеми бројот на заразени, можете да ...

24Инфо - 25.05.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во телевизија Клан рече дека постојат кредибилни светски институции, има лекари кои велат луѓе прерано за одржување на избори затоа што ние сеуште ги броиме луѓето кои на дневна основа се ...

Мицкоски: Гледате како Заев бара 30 дена вонредна состојба, а другиот ден бара брзи избори

Опсервер - 25.05.2020

Во своето гостување во емисијата „Клан Дебата“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потенцираше дека барањата на Заев создаваат конфузија кај граѓаните бидејќи најпрвин бараше вонредна состојба, а веќе другиот ден бара избори.

Мицкоски: Август и септември е најдобар период за одржување избори, затоа што тогаш е најбезбедно за здравјето на ...

Вечер Прес - 25.05.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека крајот на август и почетокот на септември би бил добар период за одржување избори од позиција на заштита на здравјето на граѓаните.

Мицкоски: Како да не бидат конфузни граѓаните кога Заев еден ден бара брзи избори, другиот ден вонредна состојба

MakPress - 25.05.2020

Во своето гостување во емисијата „Клан Дебата“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потенцираше дека барањата на Заев создаваат конфузија кај граѓаните бидејќи најпрвин бараше вонредна состојба, а веќе другиот ден бара избори.

Мицкоски: И короната ќе ја надминиме и тригодишната пандемија наречена власт ќе ја поразиме на избори

Република - 25.05.2020

Имаше една изјава од директор на Центарот за јавно здравје кој рече дека треба две недели да имаме нула пациенти па потоа да зборуваме за избори, таа изјава како да исчезна. Еве сега пак надлежните велат бројката ни се зголемува, а од друга страна ...

И короната ќе ја надминиме и тригодишната пандемија наречена власт ќе ја поразиме

Нетпрес - 25.05.2020

Имаше една изјава од директор на Центарот за јавно здравје кој рече дека треба две недели да имаме нула пациенти па потоа да зборуваме за избори, таа изјава како да исчезна. Еве сега пак надлежните велат бројката ни се зголемува, а од друга страна ...

Мицкоски: Гледате како Заев бара 30 дена вонредна состојба, а другиот ден бара брзи избори

24Инфо - 25.05.2020

Во своето гостување во емисијата „Клан Дебата“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потенцираше дека барањата на Заев создаваат конфузија кај граѓаните бидејќи најпрвин бараше вонредна состојба, а веќе другиот ден бара избори.

Мицкоски: Август и септември е најдобар период за одржување избори, затоа што тогаш е најбезбедно за здравјето на ...

Бизнис Вести - 25.05.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека крајот на август и почетокот на септември би бил добар период за одржување избори од позиција на заштита на здравјето на граѓаните.

Мицкоски: Има исклучително ниска искористеност на првите два пакети мерки на владата, компании враќаат пари затоа што ...

Република - 25.05.2020

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски гостуваше на емисија на телевизија Клан каде што посочи дека компаниите кои ја зеле помошта од државата ја враќаат, бидејќи има некои критериуми со кои што тие не можат да се обврзат и затоа ги ...

Мицкоски: Август и септември е најдобар период за одржување избори, затоа што тогаш е најбезбедно за здравјето на ...

Либертас - 25.05.2020

– Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека крајот на август и почетокот на септември би бил добар период за одржување избори од позиција на заштита на здравјето на граѓаните.

Заев сака некредибилни корона избори

Република - 25.05.2020

Здравјето пред и над се и тоа е главна константа и не го зборувам ова за политички причини, без разлика на нападите од страна на нашиот политички противник , немам причина зошто да тактизирам, навистина сакам да има избори и сакам оваа тригодишно ...

Мицскоски: Сите наназад имаме вина зошто нашиот здравствен систем е ваков

Нетпрес - 25.05.2020

Не би бил чесен ако кажам дека целата вина е на ова раводство на СДСМ. Да точно сите наназад имаме и сносиме определана вина зошто нашиот здравствен систем е ваков каков што е, но од друга страна треба да сме сите свесни и да сме чесни да кажеме ...

Мицкоски: Третиот пакет мерки не може да се испорача, зборуваат за пари кои не можат да ги исплатат

Република - 25.05.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето интервју за телевизијата Клан Македонија, истакна дека третиот пакет мерки на Владата за помош на економијата не може да се испорача поради низа на причини.

Мицкоски: Има исклучително ниска искористеност на првите два пакети мерки на владата, компании враќаат пари затоа што ...

Опсервер - 25.05.2020

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше на емисија на телевизија Клан каде што посочи дека компаниите кои ја зеле помошта од државата ја враќаат, бидејќи има некои критериуми со кои што тие не можат да се обврзат и затоа ги ...

Ништо не донесоа за народот, се фалат со НАТО, а земјава ја прогласија хибриден режим, имаме „Луј Витон“ обвинители и ...

Република - 25.05.2020

Вечерва во емисија на Телевизија Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што посочи дека владата едиствено се фали дека Македонија е членка на НАТО, иако секојдневно државата тоне во корупција и има хибриден режим.

Мицкоски: Имаме светски признати здравствени работници, само треба да ги задржиме

+инфо - 25.05.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Хистијан Мицкоски презеде вина за состојбата на здравствениот систем во земјава. Тој во емисија на телевизија Клан рече дека „не би бил чесен ако кажам дека целата вина е на ова раводство на СДСМ“.