TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По аферата „Дизелгејт„ предвидуваа колапс: Но, Волксваген повторно е број један!

Локално - 12.01.2018

Очекувањата за колапс на германскиот автомобилски гигант Volkswagen по мега скандалот “Дизелгејт” не се исполнија. Концернот, по се изгледа по аферата излезе почист и бележи рекорд по рекорд.

Нова епизода од серијалот Дизелгејт – ни Ford не е невин?!

Додај Гас - 12.01.2018

Сопствениците на F-250 и F-350 Super Duty ја тужат компанијата Dirborne за користење на лажен софтвер на федералните тестови за емисии на гасови. Тие тврдат дека нивните возила за време на нормално возење емитуваат двојно повеќе емисии на честички ...

По аферата „Дизелгејт“ наместо колапс, Волкваген е повторно број еден

Канал5 - 12.01.2018

Очекувањата за колапс на германскиот автомобилски гигант Volkswagen по мега скандалот “Дизелгејт” не се исполнија. Концернот, по се изгледа по аферата излезе почист и бележи само рекорди. Според Bild am Sonntag, цитиран од Reuters, продадени се ...