TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови 365 заразени, направени 4.015 тестирања

Фокус - 19.09.2021

Министерството за здравство информира, дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, ...

Црна ковид статистика: 23 лица починаа од Ковид – 19

Локално

Нови 365 случаи на Ковид-19, во Скопје 183

еМагазин

Починаа 23 заразени со Ковид-19, тројца во домашни услови

Фокус - 19.09.2021

Во изминатите 24 часа регистрирани се 365 заразени со Ковид-19, но и пријавени се 23 починати лица. -Пријавени се 8 починати лица од Скопје (89г, 88г, 78г, 77г, 77г, 66г, 60г, и 60г), 3 починати лица од Велес (62г, 59г и 59г), по 2 починати лица од ...

Од Ковид-19 починаа 23 лица, најмладиот на 45-годишна возраст

еМагазин

УБава вест: Оздравени 551 пациенти од Ковид-19

еМагазин - 19.09.2021

Министерство за здравство информира дека регистрирани сe 551 оздравен пациент од: Скопје – 212, Тетово – 53, Куманово и Гостивар – по 46, Кичево – 38, Струга – 25, Охрид – 19, Битола – 13, Прилеп и Кавадарци – по 12,Струмица, Штип и Свети Николе – ...

Убава вест: Оздравени 245 болни од Ковид-19

еМагазин

ТАЖЕН ДЕН: Дури 41 починат од ковид, меѓу нив и лица со 18 и 23 години

Фактор - 18.09.2021

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 274, Куманово – 52, Кавадарци – 25, Велес – 17, ...

Црн ковид извештај: 41 починато лице меѓу кои има и млади

Gostivarpress.mk

Тажен ден: 41 починато лице со Ковид 19, најмладиот на 18 години

Бриф

Денес рекорден број на починати од Ковид, од Кичево три лица

Порта

Уште тројца починати и 52 нови случаи на ковид-19 во Куманово

Kumanovo News