TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитриоски: Создаваме ракометари за во иднина и собираме искуство

24 Ракомет - 23.02.2021

Екипата на Металург претрпе уште еден пораз во Лигата на Европа откако денеска против составот на Аон Фиверс одигра дуел со многу голови, а истиот финишираше со резултат 30:45. Ова беше средба на која дефинитивно шанса имаа сите, па и неколку ...

Нов висок пораз на Металург, се враќа со минус 15 од Австрија

24 Ракомет

Нов срамен пораз на Металург во Европа, тимот од Автокоманда прими 45 голови!

МКД

Убедлив пораз на Металург на гостувањето во Австрија

Слободен Печат

Дебакл на РК Металург на гостувањето во Виена кај Фиверс, прими 45 гола

Дриблинг

Металург не го искористи извонредниот настап на Поповиќ

Н.Македонија

ФОТО: Познат е составот на Металург за дуелот со Фиверс

Дриблинг

SportMedia МКД Слободен Печат 24 Ракомет Н.Македонија 24 Ракомет Дриблинг РК Металург