TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ројс со совет до Џејдон Санчо по интересот од Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 08.04.2020

Џејдон Санчо со своите партии во дресот на Борусија Дортмунд го привлече вниманието на бројни европски клубови, а најсериозен е интересот од Манчестер Јунајтед. Се верува дека „ѓаволите“ веќе ги договориле личните услови со Санчо кој би требало да ...

Дортмунд се изјасни: Санчо е слободен, но за 115 милиони евра!

SportMedia - 08.04.2020

Борусија Дортмунд во моментов го има најспектакуларниот напаѓачки двоец Ерлинг Халанд – Џејдон Санчо. Ако се знае дека за Норвежанецот силно е заинтересиран Реал Мадрид, тогаш Анличанецот го посакува половина Премиер лига.

Ројс: Ќе ја завршиме сезоната и ќе го престигнеме Баерн

TopSport - 08.04.2020

Капитенот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс верува дека Бундеслигата ќе продолжи, ако треба и без публика. Тој е уверен дека трката со Баерн за шампионската титула не е изгубена. На 9 кола до крајот, Баерн има 4 бода повеќе од „милионерите“.

Ројс со искрен совет до Санчо за бомбастичната понуда од Јунајтед

Дерби - 08.04.2020

Најголем дел од англиските медиуми тврдат дека следен чекор на Џејдон Санчо во кариерата ќе биде Манчестер Јунајтед, гласини кои дополнително ги засилуваат и легендарните играчи на клубот од „Олд Трафорд“ кои даваат зелено светло за реализирање на ...

Ројс со искрен совет до Санчо за бомбастичната понуда од Јунајтед

Точка - 08.04.2020

Најголем дел од англиските медиуми тврдат дека следен чекор на Џејдон Санчо во кариерата ќе биде Манчестер Јунајтед, гласини кои дополнително ги засилуваат и легендарните играчи на клубот од „Олд Трафорд“ кои даваат зелено светло за реализирање на ...

Ројс: Ќе ја завршиме сезоната и ќе го престигнеме Баерн

Макфакс - 08.04.2020

Капитенот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс верува дека Бундеслигата ќе продолжи, ако треба и без публика. Тој е уверен дека трката со Баерн за шампионската титула не е изгубена. На 9 кола до крајот, Баерн има 4 бода повеќе од „милионерите“.

„Ќе заврши сезоната во Бундеслигата и ќе го стигнеме Баерн на врвот“

Тера - 08.04.2020

Капитенот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс, верува дека Бундеслигата ќе продолжи, ако треба, и без публика. Тој е уверен дека трката со Баерн за шампионската титула не е изгубена. На 9 кола до крајот Баерн има 4 бода повеќе од „милионерите“.

Ројс: Ќе ја завршиме сезоната и ќе го престигнеме Баерн

MTM - 08.04.2020

Капитенот на Борусија Дортмунд, Марко Ројс, верува дека Бундеслигата ќе продолжи, ако треба, и без публика. Тој е уверен дека трката со Баерн за шампионската титула не е изгубена. На 9 кола до крајот Баерн има 4 бода повеќе од „милионерите“.