TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар тргна со подготовки за рестартот на сезоната, Васоски доби засилувања во стручниот штаб (ФОТО)

24Фудбал - 30.05.2020

Падна одлука за продолжување на сезоната во нашиот домашен фудбалски шампионат, па така клубовите им се вратија и на тренинзите за подготвени да го дочекаат рестартот на сезоната. Вардар тргна со подготовки за предвидениот рестарт на сезоната во ...

Вардарци ги запалија „моторите“ за рестарт на сезоната, Васоски доби засилувања во стручниот штаб

Дерби - 30.05.2020

Лидерот во прватата македонска фудбалска лига екипата на Вардар почна да се подготвува за останатите натпревари од оваа натпреварувачка кампања. „Црвено-црните“ почитувајќи ги сите мерки и препораки тренинзите ги одработуваат во тренинг центарот во ...

Вардарци ги почнаа подготовките за рестартот (галерија)

TopSport - 30.05.2020

По одлуката на ФФМ да се продолжи македонската Прва лига, лидерот Вардар почна со подготовките за одбрана на водството кое го имаат на врвот на табелата и покрај многуте шпекулации за иднината на клубот.

Вардарци почнаа да се подготвуваат за продолжување на сезоната

Вардар - 30.05.2020

Откако е донесена одлука првенството во Првата лига да продолжи, екипата на Вардар почна да се подготвува за останатите натпревари од оваа сезона. Лидерот на табелата почитувајќи ги сите мерки и препораки, своите тренинзи ги одработува на тренинг ...

Вардарци ги стартуваа тренинзите за продолжението на сезоната (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вечер Прес - 30.05.2020

Лидерот во Првата македонска лига, екипата на Вардар, стартуваше со подготовки за продолжението на сезоната која беше прекината поради пандемијата на коронавирус. „Црвено-црните“ утринава го одработија првиот тренинг во населбата Хиподром и според ...

Вардарци во турбо ритам (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - 30.05.2020

Екипата на Вардар како и сите останати екипи од македонскиот шампионат ги почна подготовките за продолжение на сезоната. „Црвено-црните“ утринава работеа во тренинг кампот во населбата Хиподром и според препораките на ФФМ и Владата за социјална ...

ФОТО: Вардар почна со тренинзи, Васоски доби „засилувања“ во стручниот штаб

Gol.mk - 30.05.2020

Најтрофејниот фудбалски колектив во Македонија, Вардар, ги започна подготовките за остатокот од сезоната во ПМФЛ, откако беше донесена одлука за продолжување на шампионатот. Лидерот на табелата почитувајќи ги сите мерки и препораки, своите тренинзи ...

ФОТО: „Црвено-црните“ им се вратија на тренинзите, генерални подготовки за продолжението од сезоната

Дриблинг - 30.05.2020

Скоро сите екипи во ПМФЛ започнаа со тренинзи, откако е донесена одлука првенството во Првата лига на Македонија да продолжи, а лидерот на табелтата Вардар е последен во низата клубови кои ги запалија „моторите“.

Вардарци ги почнаа подготовките за рестартот (галерија)

Макфакс - 30.05.2020

По одлуката на ФФМ да се продолжи македонската Прва лига, лидерот Вардар почна со подготовките за одбрана на водството кое го имаат на врвот на табелата и покрај многуте шпекулации за иднината на клубот.

Во Хиподром се стркала топката – Вардар се врати на тренинзи!

Спортклуб - 30.05.2020

Откако е донесена одлука првенството во Првата лига да продолжи, екипата на Вардар почна да се подготвува за останатите натпревари од оваа сезона. Лидерот на табелата почитувајќи ги сите мерки и препораки, своите тренинзи ги одработува на тренинг ...

ФОТО: Вардар ги „запали моторите“, Васоски доби засилувања во стручниот штаб

Sport M - 30.05.2020

Вардар стартуваше со тренинзите за продолжението на сезоната. Лидерот на табелата почитувајќи ги сите мерки и препораки, своите тренинзи ги одработува на тренинг центарот во населбата Хиподром.