TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сандерс ги осуди хомофобичните коментари за Бутиџиџ: „Заедно ќе ја завршиме поделбата и омразата која ја шири Доналд ...

Слободен Печат - 14.02.2020

Демократскиот сенатор Берни Сандерс ги осуди хомофобичните напади од познат радиски водител близок на претседателот Доналд Трамп за неговиот демократски противник Пит Битиџиџ. Раш Лимбо од американските конзервативни кругови му се потсмеваше на ...

Берни Сандерс ги осуди хомофобните напади кон геј кандидатот за претседдател на САД, Пит Бутиџиџ

Канал5 - 14.02.2020

Демократскиот сенатор Берни Сандерс го осуди хомофобниот напад на добро познатиот радио презентер, близок на претседателот Доналд Трамп врз неговиот демократски опонент Пит Бутиџиџ. Раш Лимбах од американските конзервативни кругови го исмеваше ...

Трамп преферира трка против Блумберг, отколку Сандерс

Глас на Америка - 14.02.2020

Минијатурниот Мајк Блумберг е губитник кој има пари, а Сандерс има реални следбеници, независно дали се согласувате со него или не, рече претседателот на САД ВАШИНГТОН — Поранешниот градоначалник на Њујорк Мајк Блумберг, се пробива во демократската ...

Стравот на демократите од социјализмот на Сандерс

МКД - 14.02.2020

Добриот почеток на прогресивниот сенатор Берни Сандерс на гласањата за претседателската номинација на Демократската партија ги збуни демократите од центарот кои стравуваат дека Сандерсовиот демократски социјализам би можел да ги загрози шансите за ...

Дали Америка е подготвена за револуцијата на Сандерс?!

Deutsche Welle - 14.02.2020

По катастрофалните (не)избори во Ајова каде за неколку промили победи новата ѕвезда на демократското небо Пит Бутиџиџ, по партиските избори во Њу Хемпшир, Берни Сандерс е дефинитивниот фронтранер за Демократите.

Пит Бутиџиџ не е агент на ЦИА, наспроти теориите на заговор

Н.Македонија - 13.02.2020

Автор: Џастин Линг Форин полиси Тесната победа на американскиот претседателски кандидат Пит Бутиџиџ на гласањето во Ајова на почетокот од месецов на крајот прерасна во пирова победа. Насловите во медиумите доминираа со приказни за хаос, а не за ...

Се ближи супервторник: Во трката се вклучува и милијардер, а овие избори може да одлучат кој ќе биде следен претседател ...

Точка - 13.02.2020

Супервторник е денот во кој најголем број американски сојузни држави одржуваат внатрепартиски избори, кои ќе одредат кој во партијата ќе биде носител на номинацијата за највисоката извршна функција во земјата - претседателската.

Сандерс и Бутиџиџ се издвојуваат во трката кај демократите

Н.Македонија - 13.02.2020

Сенаторот Берни Сандерс оствари тесна победа на внатрепартиските избори на демократите во сојузната држава Њу Хемпшир, на кои бившиот потпретседател Џо Бајден забележа катастрофален резултат.

Дали Америка е подготвена за револуцијата на Сандерс?!

+инфо - 14.02.2020

По катастрофалните (не)избори во Ајова каде за неколку промили победи новата ѕвезда на демократското небо Пит Бутиџиџ, по партиските избори во Њу Хемпшир, Берни Сандерс е дефинитивниот фронтранер за Демократите.

Сандерс: Заедно ќе ја завршиме поделбата и омразата која ја шири Доналд Трамп

Press24 - 14.02.2020

Демократскиот сенатор Берни Сандерс ги осуди хомофобичните напади од познат радиски водител близок на претседателот Доналд Трамп за неговиот демократски противник Пит Битиџиџ. Раш Лимбо од американските конзервативни кругови му се потсмеваше на ...