TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПСЖ со ново име во ростерот: Пристигнува Де Јонг од Ајакс за 75 милиони евра

Дерби - 07.12.2018

Играчот на Ајакс, Френки де Јонг ќе биде новиот играч на ПСЖ. Ајакс и ПСЖ го договорија трансферот на овој играч,а преселбата ќе се случи во летото 2019 година. Сумата за трансфер на 21-годишниот фудбалер изнесува 75 милиони евра, а причината која ...

„Бомба“ од Франција: ПСЖ договорил трансфер од 75 милиони евра!?

Sport 1 - 07.12.2018

Француски ПСЖ, наводно, договорил трансфер од 75 милиони евра, а истиот ќе биде реализиран во наредното лето. Управата на францускиот гигант се договорила со Ајакс, па младиот Френки де Јонг од лето ќе стане нов член на ПСЖ.

ГОЛЕМА ПОБЕДА НА ПСЖ: Завршија трансфер вреден 75 милиони евра!

Спортски - 07.12.2018

Француски ПСЖ заврши трансфер вреден 75 милиони евра, кој ќе биде реализиран наредното лето! Раководството на францускиот шампион се договори со холандскиот гигант Ајакс и младиот играч за врска Франк Де Јонг од лето ќе стане нов член на ПСЖ.

Готово е: ПСЖ заврши трансфер од 75 милиони евра

Спортклуб - 07.12.2018

Раководството на францускиот првак го договорил првиот трансфер. Станува збор за фудбалерот на холандскиот великан Ајакс, играчот за врска Фрнки де Јонг кој од лето ќе го облече дресот на „светците“.

ПСЖ заврши трансфер од 75 милиони евра

СуперСпорт - 07.12.2018

ПСЖ заврши трансфер вреден 75 милиони евра, а ќе биде официјализиран летото 2019 година. Раководството на францускиот првак се договор си Ајакс, па младиоти грач за врска Френки де Јон од летото 2019 ќе стане нов играч на ПСЖ.

ПСЖ ќе плати 75 милиони евра за Де Јонг

TopSport - 07.12.2018

Ајакс и ПСЖ го договориле трансферот на 21-годишниот Френки Де Јонг, објави ексклузивно „Де Телеграф“, најтиражниот холандски весник, доцна синоќа на својата интернет страница. За овој млад фудбалер интерес покажаа речиси сите најголеми европски ...