TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ИТАЛИЈА – ЕВРО 2020 е прв вистински тест за новата креација на Манчини!

Екипа - 11.06.2021

Во рамките на медиумската „експертска мрежа на Гардијан“ за EВРО 2020, чиј дел е и ЕКИПА, заедно со вкупно 22 европски медиуми меѓу кои и со „Газета дело Спорт“ (Италија), „Ел Паис“ (Шпанија), „ Ди Цајт“ (Германија), „Фран с фудбал“ (Франција), ...

Турски селектор пред мечот со Италија: Веруваме во победа

Sport M - 11.06.2021

Турскиот селектор Сенол Гунеш е убеден дека неговиот тим може да направи изненадување против Италија на првиот натпревар на Европското првенство. Италија денес во Рим ќе биде домаќин на Турција на првиот натпревар на ЕУРО 2020, а за овој натпревар ...

Газета дело Спорт ја промени бојата во знак на поддршка за настапот на Италија на ЕП (ФОТО)

24Фудбал - 11.06.2021

Нема дилеми дека составот на Манчини е фаворит од сенка на претстојниот европски турнир, откако „Аѕурите“ запишаа серија од цели 23 меча без пораз. На Италија и требаше одреден период за рехабилитација по шокот кој го доживеа оваа фудбалска нација ...

Се подготвува спектакл: Италијанците во транс кога слушнаа кој ќе го отвори Европското првенство (ВИДЕО)

Sport M - 11.06.2021

Европското првенство започнува вечерва со натпревар на „Олимпико“ во Рим, каде ќе се сретнат Турција и Италија. Како што е веќе познато, Европското првенство требаше да се игра минатото лето, но беше одложено поради пандемијата на коронавирусот.

Манчини и Гунес оптимисти: Италија и Турција можат да стигнат до финалето

MTM - 11.06.2021

Вечерва на Олимпискиот стадион во Рим, Италија и Турција ќе го отворат Европското првенство во фудбал. Покрај овие два репрезентации, во А-групата, ќе се натпреваруваат и селекциите на Велс и Швајцарија.

Анализа: Италија и Турција го отвараат Европското првенство!

Спортски - 11.06.2021

По едногодишно доцнење, во петок конечно започнува толку очекуваното ЕУРО 2020. На стадионот Олимпико во Рим, на отварањето ќе играат домаќинот Италија и се подобрата Турција. Популарните „азури“ сакаат максимално да ја искористат предноста на ...

Вечерва почнува ЕУРО 2020, Македонија стартува во недела

ТВ21 - 11.06.2021

Вечерва со натпреварот Италија – Турција кој се игра на „Олимпико“ во Рим, започнува Европското првенство во фудбал, на кое за прв пат учествува и македонската репрезентација. Италија важи за фаворит од овој натпревар, и е еден од фаворитите за ...

Манчини: Имаме одличен тим, можеме до финале

Екипа - 11.06.2021

Европското првенство започнува денеска од 21 часот со натпреварот во Рим каде силите ќе си ги одмерат Италија и Турција, натпревар во кој „аѕурите“ ќе го бранат епитетот на фаворири. Составот на Роберто Манчини е во одлична форма и не знае за пораз ...

Премиера: Италија и Турција го отвораат европскиот фудбалски спектакл

SportMedia - 11.06.2021

Вечерва на „Олимпико“ Италија и Турција ќе ја имаат премиерата на Еуро 2020. И двете селекции влегувата во мечот крајно мотивирани, иако селекторот на Италија, Роберто Манчини, има мали главоболки со стартниот избор на тимот, поради повредата на ...

Селекторот на Турција со порака: Одиме на победа

Спортманија - 11.06.2021

Вечерва се игра првиот меч од ЕП Италија на свој терен во Рим ќе игра против Турција во првиот меч од Европското првенство. Аѕурите се фаворити за победа, но селекторот на Турција, Шенол Ѓунеш е оптимист.

Македонија дебитант, Италија фаворит против Турција

Вечер Прес - 11.06.2021

Репрезентациите на Италија и Турција ја имаат таа чест да го одиграат првиот официјален натпревар (21:00 ч.) на 16-то Европското првенство во фудбал. Освен по тоа дека престојното континентално натпреварување ќе се игра во 11 држави, истото има ...

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Кајгана - 11.06.2021

Турскиот селектор очекува тешка битка на отворањето вечерва против Италија, но верува дека неговата репрезентација може и да дојде до победата. Европското првенство се отвора денес со еден натпревар на програмата и тоа дуелот помеѓу Турција и ...

Пелегрини отпадна за ЕП, Италија побара од УЕФА дозвола да го замени друг играч

MTM - 11.06.2021

Фудбалскиот сојуз на Италија побарал дозвола од УЕФА да го замени повредениот Лоренцо Пелегрини. Играчот на Рома се повредил на тренингот во средата. Пелгрини и покрај повредата ќе отпатува со репрезентацијата во Рим.

ПОЧНУВА ЕВРОПСКОТО! „Азурите“ немаа пораз 27 натпревари, Турците се голема мистерија

Локално - 11.06.2021

По една година одложување поради пандемијата на коронавирус, конечно ќе започне фудбалското Eвро. Првиот натпревар ќе се одигра во Рим на „Олимпико“ помеѓу Италија и Турција, а овој долгоочекуван натпревар од трибините денес треба да го следат ...

Манчини и Ѓунеш оптимисти: Италија и Турција можат да стигнат до финалето

Точка - 11.06.2021

Вечерва на Олимпискиот стадион во Рим, Италија и Турција ќе го отворат Европското првенство во фудбал. Покрај овие два репрезентации, во А-групата, ќе се натпреваруваат и селекциите на Велс и Швајцарија.

Турски селектор пред мечот со Италија: Веруваме во победа

Zoom - 11.06.2021

Турскиот селектор Сенол Гунеш е убеден дека неговиот тим може да направи изненадување против Италија на првиот натпревар на Европското првенство. Италија денес во Рим ќе биде домаќин на Турција на првиот натпревар на ЕУРО 2020, а за овој натпревар ...

Ѓунеш пред отварањето на ЕП: Можеме да ја победиме Италија!

Дерби - 10.06.2021

Утре започнува 16. Европско фудбалско првенство, а на отварањето ќе ги гледаме селекциите на Италија и Турција. Тоа е средба која се игра „Олимпико“ во Рим и на истата статусот на фаворит ќе го имаат домаќините предводени од Роберто Манчини.

Манчини: Имаме одлична репрезентација, Италија може до финалето на ЕП!

Слободен Печат - 10.06.2021

Италија го отвора Европското првенство во петок во 21.00 часот на „Олимпико“ стадионот во Рим против Турција во рамките од групата „А“. Составот на италијанскиот селектор Роберт Манчини е во одлична форма.

Ѓунеш: Ги знаеме слабостите на Италијанците, можеме да ги победиме

Gol.mk - 11.06.2021

По изненадувачки добрите квалификации, Турција се наоѓа пред најголемиот испит по враќањето на Шенол Ѓунеш на клупата. Гостувањето во Рим против Италија е перфектна можност Турците на Европа да му го покажат новиот бран на нивни ѕвезди.

Фудбалерот на Рома се повреди, Италија побара дозвола од УЕФА да го замени

Gol.mk - 10.06.2021

Селекцијата на Италија ќе игра на отворањето на Европското првенство утре против Турција во Рим, па така за нив подготовките се речиси завршени. Двете репрезентации пристигнаа во престолнината на „чизмата“, а селекторот Роберто Манчини се соочува со ...

Турчинот Ѓунеш пред утрешното отворање на ЕВРО 2020: Можеме да ја победиме Италија!

Екипа - 10.06.2021

Италија и Турција утре од 21 часот во Рим, со првиот натпревар од Групата А, го отвораат Европското првенство 2020. Турскиот селектор Шенол Ѓунеш е убеден дека неговата селекција може да приреди изненадување и да слави против Италија.

Манчини: Турција има талентирани играчи, жалам за Сенси и Пелегрини

Спортски - 10.06.2021

Стратегот на Италија, Роберто Манчини ја одржа прес-конференцијата пред натпреварот против Турција кој ќе биде прв на Европското првенство. На прес-конференција Манчини беше смирен и стабилен, а порача дека Италија цели највисоко.

Манчини: Турција е преполна со талент, но наша цел е да стигнеме до Лондон

Gol.mk - 10.06.2021

Селекцијата која со најдолга позитивна серија доаѓа на Европското првенство, Италија на Роберто Манчини, ќе го отвори овој континентален собир со дуел во Рим против Турција . Четирикратниот светски шампион важи за еден од фаворитите на шампионатот, ...

„Шок“ за Италија на ден пред почетокот на ЕУРО

SportMedia - 10.06.2021

Италија е еден од фаворитите за освојување на титулата на престојното ЕУРО. Откако Манчини ја предводи селекцијата, „Азурите“ имаат добри резултати. Без пораз се последните 26 натпревари. Меѓутоа ден пред почетокот на ЕУРО, Италија останува без ...

Големо разочарување во репрезентацијата на Италија на еден ден пред Европското првенство 🎥

Спортски - 10.06.2021

Репрезентацијата на Италија е во одлична форма пред почетокот на Европското првенство и сигурно дека „Аѕурите“ имаат големи очекувања. Откако селекцијата на Италија ја презема Роберто Манчини оваа селекција игра фантастично и за пораз не знаат уште ...

Италија остана без важен играч , причината не е Ковид-19

Дриблинг - 10.06.2021

Италија побара дозвола од УЕФА да го замени Лоренцо Пелегрини со репрезентативецот на Фиорентина, Гаетано Кастровил во националниот тим, откако играчот од средниот ред на Рома се повреди на тренинг, објави Италијанскиот фудбалски сојуз (ФИГЦ) во ...

Шок во италијанската репрезентација на еден ден пред мечот со Турција (Видео)

Спортманија - 10.06.2021

Аѕурите ќе играат на отворањето на Европското првенство Италија е еден од главните фаворити за освојувањето на титулата европски првак. Некогашниот европски и повеќекратен светски првак утре, на отворањето од Европското првенство ќе игра против ...

(ВИДЕО) Срцепарателни сцени: ШОК за Италија на ден пред почетокот на ЕП

Спортклуб - 10.06.2021

Италија е еден од главните фаворити за освојување на европската титула, зад Франција и Белгија. Уште од кога Роберто Манчини ја презеде репрезентацијата, „aѕурите“ се преродија и навистина изгледаат одлично.

Пелегрини отпадна за ЕП, Италија побара од УЕФА дозвола да го замени друг играч

Точка - 10.06.2021

Фудбалскиот сојуз на Италија побарал дозвола од УЕФА да го замени повредениот Лоренцо Пелегрини. Играчот на Рома се повредил на тренингот во средата. Пелгрини и покрај повредата ќе отпатува со репрезентацијата во Рим.