TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марез за додавањето на Едерсон: Секако дека не беше случајно

Дерби - 04.05.2021

Ријад Марез постигна три од четирите погодоци на Манчестер Сити во полуфиналниот меч од Лигата на шампионите со ПСЖ, па сосема заслужено прв добил шанса да го коментира епилогот за британските медиуми.

ВИДЕО: ПСЖ падна и во Англија, Сити на Пеп ќе игра прво финале во ЛШ!

Gol.mk

ВИДЕО: Војната на богатите ја добија „граѓаните“, Марез го однесе Манчестер сити во финалето во ЛШ

Слободен Печат

Историја за Манчестер сити: Марез го завери првото финале за „граѓаните“ во ЛШ! (ВИДЕО)

Sport 1

Сити со сигурна игра до заслужено прво финале во Лигата на шампионите (Видео)

Дерби

Манчестер Сити е во финалето на ЛШ, ПСЖ уште ќе сонува за европска круна

Екипа

Прво финале во Лигата на шампионите за Манчестер Сити, ПСЖ испадна (ВИДЕО)

МКД

Спортманија ТВ21 Спортски Sport M Спортманија +инфо OhridNews Екипа

Манчестер сити е деветти англиски клуб кој ќе игра финале во ЛШ!

Sport 1 - 04.05.2021

Манчестер сити за првпат во својата историја ќе игра во финалето во Лигата на шампионите, откако вечерва го завери билетот за Истанбул во мечот за најпрестижниот трофеј на 29 мај, а „граѓаните“ се деветти англиски клуб што ќе се бори за трофејот.

Проклетството падна – Гвардиола по десет години пак е во финалето од Лигата на Шампионите

Екипа

Доминација: Манчестер сити прв англиски клуб со 11 победи во една сезона во ЛШ

Спортманија

(ВИДЕО) Гвардиола напиша историја: Манчестер Сити првпат ќе игра финале во Лигата на шампионите

Спортклуб

Веќе е мај, ама...: Снег падна во Манчестер пред спектаклот Сити - ПСЖ! (ФОТО)

Sport 1

Снегот ги изненади сите пред вечерашното супердерби во Манчестер 📸

Спортски

СОСТАВИ: Гвардиола со две измени, ПСЖ без Мбапе

Екипа

Sport 1 Спортски 24Фудбал Дриблинг Вечер Прес Вечер Прес Sport M Сител

Ди Марија е лош губитник, го доби најзаслужениот црвен картон во кариерата (видео)

Спортманија - 04.05.2021

Апсолутно заслужи да биде исклучен Анхел Ди Марија дефинитивно одигра меч за заборав на кој не го дочека крајот, а кон соблекувалната се упати во 70-тата минута откако Кујперс мораше да му покаже црвен картон за неспортскиот потег.