TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СТРАВИЧНА НЕСРЕЌА ВО СЛОВЕНИЈА: Камион се преврте од надвозник, возачот загина (ВИДЕО)

Кумановски м. - 15.11.2019

Тешка сообраќајна несреќа во која загина 53-годишен унгарски возач на камион се случи на обиколницата во Љубљана пред тунелот Головец. Несреќата ја предизвикал возачот на патничкиот автомобил кога изгубил контрола и се судрил со приколка при ...

(ВИДЕО) Протече снимка од страотната сообраќајка кај Љубљана, камион се преврте од надвозник

Алсат-М - 14.11.2019

Снимка од сообраќајна несреќа што денеска се случи на обиколницата кај Љубљана ја шокираше локалната и регионалната јавност. Возач на автомобил во обид да претекне камион загубил контрола над возилото и удрил во задниот дел на камионот.

(Видео) Загина возач кога со камион излета во провалија на автопат во Словенија

Макфакс - 14.11.2019

Унгарски возач на камион, на возраст од 53 години, загина во сообраќајна несреќа, која утрово се случила на љубљанската обиколница. Како што пишуваат локални медиуми, сообраќајната несреќа ја предизвикал возач на автомобил кој изгубил контрола и се ...

ВИДЕО: Стравична снимка од сообраќајка во Словенија, камионот паднал во провалија, возачот загинал

А1 On - 14.11.2019

Тешка сообраќајна несреќа во која загина 53-годишен унгарски возач на камион, се случи утрово на љубљанската обиколница пред тунелот Головец. Несреќата ја предизвикал возач на патнички автомобил кога изгубил контрола и се судрил со приколката при ...

Камион падна од 20 метри висина во Словенија, загина возачот (ВИДЕО)

+инфо - 14.11.2019

Возач загина во тешка сообраќајна несреќа во Љубљана. Возило „опел корса“ изгубило контрола и се судрило со приколката на камионот. Ударот бил толку силен, што камионот удрил во заштитната ограда, а потоа паднал од мостот од 20 метри висина.

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СЛОВЕНИЈА: Камион падна од надвозник откако се судри со автомобил, возачот не преживеа (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.11.2019

Возачот на камионот (53) од Унгарија загинал на местото на настанот поради тешки повреди, додека возачот на автомобилот поминал без повреди. На обиколницата околку главниот град на Словенија се случи тешка сообраќајна несреќа, во која камион падна ...

Страшна несреќа во Словенија: Поради силниот удар камион се преврте во провалија со висина од 20 метри (ВИДЕО)

Press24 - 14.11.2019

Возач на камионот трагично настрадал во несреќа, откако неговиот камион се превртел од надвозникот во Љубљана. Имено поради неприлагодена брзина на возачот со автомобилот марка „опел корса“ кој удира во банкина.

(ВИДЕО) Страшна снимка од несреќа во Словенија: Камион паднал од надвозник, возачот загина

Независен - 14.11.2019

Тешка сообраќајна несреќа во која загина 53-годишен унгарски возач се случи утринава на љубљанската обиколница пред тунелот Головец. Несреќата ја предизвикал возач на патнички автомобил кога загубил контрола и се судрил со приколката при ...

Неверојатно видео од Словенија: Погледнете како мал автомобил исфрли цела цистерна од автопат

Точка - 14.11.2019

53-годишниот унгарски возач на камионот-цистерна загина во средата во Словенија откако автомобил Опел Корса со кој управувал 41-годишен Словенец при претекнување удри во камионот и буквално го исфрли од автопатот.

Стравична сообраќајка: Корса исфрли цистерна од патот – загина возачот на камионот (видео)

Таратур - 14.11.2019

Вчера, во попладневните часови, во Словенија се случи стравична сообраќајка во која Опел Корса, после ударот во една цистерна, успеа да ја исфрли цистерната од патот која се преврте и падна од надвозникот.

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Страшна сообраќајка во Словенија, по судар со Корса падна во провалија

Скопје1 - 14.11.2019

Вчера, во попладневните часови, во Словенија се случи стравична сообраќајка во која Опел Корса, после ударот во една цистерна, успеа да ја исфрли цистерната од патот која се преврте и падна од надвозникот.

Страотно видео од сообраќајка во Словенија: По сударот со Корса, камионот ја проби оградата и падна во провалија

Република - 13.11.2019

Страотна сообраќајка се случила денеска во Словенија. Жртва беше возач на камион на кого налета Опел Корса на обиколницата кај Љубљана.Возачот на камионот сакајќи да го избегне нагло свртил десно, ја проби заштитната ограда и падна во провалија.

Корса му се пикна под тркала: Kaмион ја проби оградата и падна во провалија (ВИДЕО)

PressingTV - 13.11.2019

Страотна сообраќајка се случила денеска во Словенија. Жртва беше возач на камион на кого налета Опел Корса на обиколницата кај Љубљана. Возачот на камионот сакајќи да го избегне нагло свртил десно, ја проби заштитната ограда се запали и падна во ...

Страшна сообраќајка во Словенија: По судар со Корса загина возач на камион (видео)

Нетпрес - 14.11.2019

Страотна сообраќајка се случила денеска во Словенија. Жртва беше возач на камион на кого налета Опел Корса на обиколницата кај Љубљана.Возачот на камионот сакајќи да го избегне нагло свртил десно, ја проби заштитната ограда и падна во провалија.

(ВИДЕО) Страшна несреќа во Словенија: Поради силниот удар камион се преврте во провалија

Алфа - 14.11.2019

Возач на камионот трагично настрадал во несреќа, откако неговиот камион се превртел од надвозникот во Љубљана. Имено поради неприлагодена брзина на возачот со автомобилот марка „опел корса“ кој удира во банкина.

(Вознемирувачко видео) Камион паднал од надвозник кај Љубљана, возачот загина

24Инфо - 14.11.2019

Тешка сообраќајна несреќа во која загина 53-годишен унгарски возач се случи утринава на љубљанската обиколница пред тунелот Головец. Несреќата ја предизвикал возач на патнички автомобил кога загубил контрола и се судрил со приколката при ...

Камион падна од 20 метри висина во Словенија, загина возачот (ВИДЕО)

Курир - 14.11.2019

Возач загина во тешка сообраќајна несреќа во Љубљана. Возило „опел корса“ изгубило контрола и се судрило со приколката на камионот. Ударот бил толку силен, што камионот удрил во заштитната ограда, а потоа паднал од мостот од 20 метри висина.

Ужасна снимка: Камион се преврте од мост, возачот загинал на лице место

Сител - 14.11.2019

Страотна сообраќајка се случила денеска во Словенија. Жртва беше возач на камион на кого налета Опел Корса на обиколницата кај Љубљана. Возачот на камионот сакајќи да го избегне нагло свртил десно, ја пробил заштитната ограда и падналво провалија.

Возач загина кога со камион излета во провалија на автопат во Словенија (ВИДЕО)

MTM - 14.11.2019

Унгарски возач на камион, на возраст од 53 години, загина во сообраќајна несреќа која утрово се случила на љубљанската обиколница. Како што пишуваат локални медиуми, сообраќајката ја предизвикал возач на автомобил кој изгубил контрола и се судрил со ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО од сообраќајка во Словенија: По сударот со Корса, камионот ја проби оградата и падна во провалија

24Инфо - 15.11.2019

Страотна сообраќајка се случила денеска во Словенија. Жртва беше возач на камион на кого налета Опел Корса на обиколницата кај Љубљана.Возачот на камионот сакајќи да го избегне нагло свртил десно, ја проби заштитната ограда и падна во провалија.