TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го заглави Скопје, убедливо најлоша локална власт во историјата на градот

Република - 26.11.2022

ВМРО-ДПМНЕ по една година комплетно го заглави Скопје, се докажа како убедливо најлоша локална власт во историјата на главниот град, велат од СДСМ. обвинуваат од владејачката партија. ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го заглави Скопје, убедливо најлоша локална власт во историјата на градот

А1 On - 26.11.2022

„ВМРО-ДПМНЕ по една година комплетно го заглави Скопје, се докажа како убедливо најлоша локална власт во историјата на главниот град. Откако 11 години се изживуваа врз граѓаните, државата, а особено врз градот Скопје, со мегаломанското обезличување ...

Ковачевски: Земјава 11 години беше заглавена со ВМРО-ДПМНЕ, сега Скопје е заглавено

360 степени - 25.11.2022

Лидерот на СДСМ на партискиот настан во Тетово зборуваше и за економијата и справувањето со кризата при што порача дека следната 2023 е година за економска пресвртница Лидерот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски, вечерва на партиска трибина во ...

Ковачевски: 11 години земјава беше заглавена, сега со ВМРО-ДПМНЕ Скопје е заглавено

24Инфо - 25.11.2022

Кај се фатиле ВМРО-ДПМНЕ пепел направиле. Гледаме сите што се случува на триесеттина километри од овде, Скопје, во главниот град кој го заглавија комплетно, рече претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски -11 години наместо за граѓаните ВМРО-ДПМНЕ ...

Ковачевски: 11 години земјава беше заглавена, сега со ВМРО-ДПМНЕ Скопје е заглавено

Centar - 25.11.2022

Кај се фатиле ВМРО-ДПМНЕ пепел направиле. Гледаме сите што се случува на триесеттина километри од овде, Скопје, во главниот град кој го заглавија комплетно, рече претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски -11 години наместо за граѓаните ВМРО-ДПМНЕ ...

Ковачевски: Земјава 11 години беше заглавена со ВМРО-ДПМНЕ, сега Скопје е заглавено

Либертас - 25.11.2022

Лидерот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски, вечерва на партиска трибина во Тетово, ги коментираше состојбите во Град Скопје обвинувајќи ја опозициската ВМРО-ДПМНЕ за хаосот. Кај се фатиле ВМРО-ДПМНЕ, рече тој, пепел направиле.

ВМРО-ДПМНЕ го заглави Скопје, вели СДСМ

Скопје1 - 26.11.2022

ВМРО-ДПМНЕ по една година комплетно го заглави Скопје, се докажа како убедливо најлоша локална власт во историјата на главниот град, вели СДСМ „Откако 11 години се изживуваа врз граѓаните, државата, а особено врз градот Скопје, со мегаломанското ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го заглави Скопје, убедливо најлоша локална власт во историјата на градот

24Инфо - 26.11.2022

ВМРО-ДПМНЕ по една година комплетно го заглави Скопје, се докажа како убедливо најлоша локална власт во историјата на главниот град, Откако 11 години се изживуваа врз граѓаните, државата, а особено врз градот Скопје, со мегаломанското обезличување ...

Откако 11 години се изживуваа врз граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ сега го доведоа во колапс функционирањето на Скопје

Локално - 26.11.2022

„ВМРО-ДПМНЕ по една година комплетно го заглави Скопје, се докажа како убедливо најлоша локална власт во историјата на главниот град“, велат од СДСМ. „Откако 11 години се изживуваа врз граѓаните, државата, а особено врз градот Скопје, со ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е убедливо најлоша локална власт во историјата на градот

Press24 - 26.11.2022

ВМРО-ДПМНЕ по една година комплетно го заглави Скопје, се докажа како убедливо најлоша локална власт во историјата на главниот град, Вака од СДСМ го коментираат владеењето на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го заглави Скопје, убедливо најлоша локална власт во историјата на градот

Centar - 26.11.2022

Соопштение на СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ по една година комплетно го заглави Скопје, се докажа како убедливо најлоша локална власт во историјата на главниот град, Откако 11 години се изживуваа врз граѓаните, државата, а особено врз градот Скопје, со ...