TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меган Маркл сподели тажна вест – татко и сепак не доаѓа на кралската венчавка

Канал5 - 17.05.2018

На само два дена до кралската венчавка , Меган маркл објави и официјално дека татко и нема да дојде . Иако медиумите пишуваа дека таткото на невестата , Томас Маркл не е посакуван гостин на кралската венчавка в сабота , Меркл објави дека тој нема да ...

Може ли да се предвиди венчалниот фустан на Меган Маркл?!

Stylist - 17.05.2018

Во сабота, на 19 мај, во Виндзор ќе се одржи кралската свадба меѓу британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл, додека траат подготовките се редат скандалите со семејството Маркл, се евидентираат списоците на гости, се објавуваат ...

Официјално: Таткото на Меган Маркл нема да присуствува на венчавката

Кајгана - 17.05.2018

Идната сопруга на принцот Хари, Меган Маркл, официјално потврди дека нејзиниот татко нема да биде присутен на кралската венчавка во сабота, пренесува „BBC“. Маркл наведе дека секогаш се грижела за својот татко и се надева дека тој ќе има доволно ...

10 најиконски кралски невестински фустани на сите времиња

Црнобело - 17.05.2018

Во исчекување на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, одлучивме да се потсетиме на најиконските кралски невестински фустани. Се разбира, оние на принцезата Дијана и Кејт Мидлтон се меѓу ...

Кралска свадба се подготвува во замокот Виндзор

Н.Македонија - 17.05.2018

Венчавката на принцот Хари и на американската актерка Меган Маркл е закажана за 19 мај во капелата „Сент Џорџ“, а оттаму прославата ќе биде продолжена во Виндзорската палата. Церемонијата ќе почне во 12 часот и ќе биде спроведена од страна на ...

Пред кралската венчавка: Проба без принцот Хари и Меган Маркл

А1 On - 17.05.2018

Организаторите на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за денешната проба пред венчавката, без невестата и младоженецот. Пробата има за цел да ги финализира деталите за главната свеченост, која ќе се одржи в сабота во капелата Сент ...

Пред кралската свадба напијте се едно „мегхаричино“

Сакам да кажам - 17.05.2018

Како што се ближи денот на венчавката на принцот Хари и Меган Маркл, така и Велика Британија е во сѐ поголема еуфорија. Таа ќе се одржи в сабота во замокот Виндзор и една локална слаткарница го искористи моментот и почна да служи специјален вид на ...

Актерите од „Suits“ пристигнаа во Лондон за кралската венчавка

Fashionel - 17.05.2018

На само два дена пред долгоочекуваната кралска венчавка, познатите пријатели на поранешната актерка и вереница на принцот Хари, Меган Маркл, пристигнаа во Лондон. Нејзината најдобра пријателка Џесика Мулрони пристигна меѓу првите, заедно со ќерката ...

Фото: Уникатен подарок за венчавката на годината

Канал5 - 17.05.2018

Мини произведе уникатен „Мини купер С“ само за принцот Хари и Меган. Иако не привлекува такво внимание како венчавката на неговиот брат Принцот Вилијам и војвотката од кембриџ Кејт Мидлтон, склопувањето на брак на британскиот принц Хари и ...

Солзите сами ќе ви течат- еве на кој начин принцезата Дајана ќе биде дел од венчавката на нејзиниот син и Меган Маркл

Курир - 17.05.2018

Кога принцот Хари и Меган ја донесоа одлуката дека ќе се венчаат во капелата „Свет Ѓорѓија“ во Виндзор, јавноста веднаш претпостави дека кралското семејство и тоа како ќе го почувствува отсуството на принцезата Дајана.

Поради ризик од напади: 30 милиони фунти ќе чини обезбедувањето на свадбата на Хари и Меган

Независен - 17.05.2018

Англија - Започна финалното одбројување до свадбата на годината. В сабота принцот Хари во замокот Виндзор ќе се ожени со разведената американска актерка Меган Маркл во Виндзор. Свадбата ќе чини околу 32 милиони фунти, според сервисот за планирање ...

Британија се подготвува за големиот ден: Генерална проба на венчавката

Локално - 17.05.2018

Организаторите на кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за проба пред церемонијата без невестата и младоженецот. Планерите на венчавката ќе ја искористат денешната проба за да ги финализираат деталите од гала венчавката, ...

(Фото) Меган има долга листа на поранешни момчиња, меѓу кои и порно актер

Женски магазин - 17.05.2018

Поранешниот актер ја доби наградата за најдобар геј соло видео ТВ-ѕвезди, латински тајкуни и голи мажи се само дел од тајната листа на пореншни момчиња на идната принцеза Меган Маркл. 36-годишната Меган е на само два дена до свадбата, и се повеќе и ...

10 докази дека Хари и Меган секогаш ќе си го чуваат грбот

Ladybook - 17.05.2018

Кралската свадба на принцот Хари и Меган Маркл е речиси тука! Прекрасната двојка ќе се венчат во капелата во замокот Виндзор во сабота, 19 мај, а цел свет ќе го гледа тоа. Како што се приближува денот кога кралската двојка ќе каже „ДА“ да се ...

Елтон Џон потврди дека ќе пее на кралската венчавка

Стандард - 17.05.2018

Британскиот пејач Елтон Џон (71) потврди дека ќе пее на венчавката на принцот Хари и глумицата Меган Маркл в сабота. Пејачот последен пат беше најмен од кралското семејство за погребот на принцезата Дијана пред 21 година.

Британското кралско семејство секогаш го чува свадбениот врв од тортата- причината ќе ве остави без зборови

Курир - 17.05.2018

Принцот Хари и актерката Меган Маркл оваа сабота ќе стапат во брак, а светот со нетрпение ја очекува кралската венчавка. Една од традициите кога се во прашање свадбените церемонии се и традиционалните свадбени овошни торти кои се дел од кралската ...

(Фото) Кој е на листата, а кој не: Еве се „деверушите“ на Меган Маркл

Женски магазин - 17.05.2018

Штом беше објавен датумот на свадбата на годината, шпекулациите за тоа кој ќе биде дел од невестинската забава беа центар на вниманието. Прилично успешната актерка, Меган има некои пријатели од висок профил.

Пред кралската свадба: Што прави Меган Маркл за да остане во топ форма?

Црнобело - 17.05.2018

Кралската венчавка е на прагот, а очекувањата од невестата се навистина големи. Таа е решена дента да изгледа совршено. За таа цел, свршеницата на принцот Хари се потпира на старата добитна формула.

(ФОТО) Ова не се случува без причина: Кој сака да ја саботира Меган Маркле?

Екран - 17.05.2018

Се чини дека фактот дека е дете на разведени родители, со друга боја на кожата, одгледувана во друга вера, глумица по професија, но и три години постара од принцот Хари, е и повеќе од доволно јавноста да ја земе Меган Маркле на заб.Откако е објавена ...

Грејс Кели најубавата принцеза на сите времиња

Локално - 16.05.2018

Актуелната свадба на Меган Маркл и принцот Хари предизвика големо внимание кај медиумите. Секојдневно се пишува како ќе изгледа идната невеста, каков невестински фустан ќе носи, стилистите кои ќе стојат позади неа.

Драма пред свадбата - таткото на Меган имал срцев удар?

Deutsche Welle - 16.05.2018

Ќе дојде или не? На само три дена до свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, таткото на невестата е причина за иритации. Фановите на кралското семејство имаат разбирање за двојката. Нов пресврт во драмата со таткото на Меган Маркл пред свадбата.

И вештачката интелигенција ќе биде вклучена во британската кралска венчавка

Таратур - 16.05.2018

Како што пренесува Sky News, на кралската венчавка помеѓу принцот Хари и Меган Маркл ќе се користи софтвер со вештачка интелигенција (AI) за препознавање на лица за време на преносот од свадбата на 19-ти мај.

Децата на принцот Вилијам ќе бидат деверчиња на венчавката на Хари

+инфо - 16.05.2018

Меѓу девериците и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на Меган Маркл, пренесуваат британските медиуми. Децата на принцот Вилијам – Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и ...

(ВИДЕО) Таткото на Меган Маркле завршил на операција и за се’ го обвинил синот

Екран - 16.05.2018

Драмата во семејството на Меган Маркле неколку дена пред нејзината венчавка со принцот Хари го доживува својот врв.Откако во јавност се појавиле информации дека соработувал со папараци, Томас Маркле ненадејно одлучил дека нема да оди на венчавката ...

На кого Меган Маркл ја довери фризурата за свадбата?

ЗаЗабава - 16.05.2018

Само неколку денови остануваат до свадбата на принцот Хари и Меган Маркел. Сите се прашуваат каква фризура ќе избере таа за пред олтар. Додека фановите на Меган се прашуваат кој ќе биде авторот на венчаница – Ralph & Russo, Marchesa или Erdem во ...

Маркл официјално ја потврди причината за отсуството на татко и на венчавката

Локално - 17.05.2018

Меган Меркл потврди дека татко и Томас нема да дојде во Лондон поради лошата здравствена состојба. Во своето прво официјално соопштение , издадено од Бакингамската палата, Меган им се заблагодари на сите на пораките со поддршка и објасни зошто татко ...

Скандал по скандал: Кој сака да ја саботира Меган Маркл?

Хитпортал - 16.05.2018

Само неколку дена останаа до венчавката на годината, а идните младоженци не престануваат да се соочуваат со скандали кои им ги рушат потребниот мир и среќа. Принцот Хари и актерката Меган Маркл постојано се главна тема во сите светски медиуми.

Таткото на Меган Маркл се жали на срцев удар, ни полу-сетрата и братот нема да дојдат на свадбата!

МакМода - 16.05.2018

Последните денови пред свадбата на Меган Маркл, иако требаше да бидат исполнети со детаљи околу организацијата на големиот ден, наместо тоа, Меган се занимава со неочекувана семејна драма.

Принцот Хари и Меган направени од пандишпан - Успешен обид за кралска торта?

Црнобело - 16.05.2018

Пред помалку од недела, Мадам Тисо во Лондон ги откри восочните фигури на принцот Хари и неговата идна сопруга, Меган Маркл. Сега, една девојка од Велика Британија, која професионално се занимава со изработка на торти и колачи, реши да го направи ...

Меган Маркел растроена пред свадбата

Локално - 16.05.2018

Принцот Хари и Меган Маркел побараа разбирање и почит откако нејзиниот татко одби да присуствува на свадбената церемонија, објавија светските новински агенции. Изјава на палатата Кенсингтон за “оваа тешка ситуација” не ја потврди веста која беше ...

Taткото на Меган Маркел ја пропушта свадбата поради операција на бубрег

Локално - 16.05.2018

Таткото на Меган, Марк, на крај сепак нема да присуствува на венчавката на неговата ќерка, бидејќи ќе подлежи на операција на срцето. Уште еднаш, таткото на невестата на принцот Хари, рече дека нема да биде на свадбата, која ќе се одржи во среда.

Свадбени правила кои Меган Маркл мора да ги почитува

Црнобело - 16.05.2018

Ако мислевте дека на „обичните“ невести им е тешко, замислете колку правила треба да следи кралската невеста, во случајов Меган Маркл. Додека секоја жена може да одбере што ќе носи, каква торта и покани ќе има за венчавката, Меган мора да го следи ...

Идната принцеза во солзи: Нема кој да ја испрати до олтар, татко и на денот на свадбата ќе биде на операција

Женски магазин - 16.05.2018

Таткото на Меган Маркл (36), Томас (73), изјави дека нема да дојде на свадбата на неговата ќерка со британскиот принц Хари (33). Постојат две причини за ова. Првата беше благ срцев удар кој му се случи пред една недела поради стрес.

Пред кралската венчавка: Проба без принцот Хари и Меган Маркл (ВИДЕО)

+инфо - 17.05.2018

Пробата има за цел да ги финализира деталите за главната свеченост, која ќе се одржи в сабота во капелата Сент Џорџ близу замокот Виндзор. Организаторите на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за денешната проба пред венчавката, ...

Солзи сами течат: И принцезата Дајана “ќе биде дел” од венчавката на нејзиниот син и Меган Маркл

Маркукуле - 17.05.2018

Кога принцот Хари и Меган ја донесоа одлуката дека ќе се венчаат во капелата „Свет Ѓорѓија“ во Виндзор, јавноста веднаш претпостави дека кралското семејство и тоа како ќе го почувствува отсуството на принцезата Дајана.

Генерална проба пред кралската венчавка

Репортер - 17.05.2018

Организаторите на кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за проба пред церемонијата без невестата и младоженецот. Тие деннес ќе ги финализираат деталите од гала венчавката, кoја ќе се одржи во сабота во капелата на црквата ...

Таткото на Маркл своето место на свадбената церемонија го препушта на сопругата

Н.Македонија - 15.05.2018

Томас Маркл, таткото на Меган Маркл, смета дека неговата поранешна сопруга Дорија Рагланд треба да ја придружува нивната ќерка до олтарот на венчавката со британскиот принц Хари во сабота, јавува „Дејли Меил“, повикувајќи се на неименуван извор.

Фотографии од детството на Меган Маркл

Репортер - 16.05.2018

Неколку дена пред свадбата на Меган Маркл и принцот Хари во јавноста се појавија неколку фотки од детството на актерката. „Меган беше многу нормално воспитана, но секогаш знаевме дека е родена за големи работи.

Елтон Џон ќе пее на кралската венчавка

Н.Македонија - 17.05.2018

Британскиот пејач Елтон Џон (71) потврди дека ќе пее на венчавката на принцот Хари и глумицата Меган Маркл в сабота. Пејачот последен пат беше најмен од кралското семејство за погребот на принцезата Дијана пред 21 година.

Британското кралско семејство секогаш го чува свадбениот врв од тортата- причината ќе ве остави без зборови

Скопје24 - 17.05.2018

Принцот Хари и актерката Меган Маркл оваа сабота ќе стапат во брак, а светот со нетрпение ја очекува кралската венчавка. Една од традициите кога се во прашање свадбените церемонии се и традиционалните свадбени овошни торти кои се дел од кралската ...

Драма пред свадбата – таткото на Меган имал срцев удар?

Либертас - 16.05.2018

Ќе дојде или не? На само три дена до свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, таткото на невестата е причина за иритации. Фановите на кралското семејство имаат разбирање за двојката. Нов пресврт во драмата со таткото на Меган Маркл пред свадбата.

СЕ ЗА КРАЛСКАТА ВЕНЧАВКА: Вештачка интелигенција ќе биде вклучена на свадбата

Фактор - 16.05.2018

Според она што го пишува Sky News, на големиот спекталк-кралската венчавка помеѓу принцот Хари и Меган Маркл ќе се користи софтвер со вештачка интелигенција (AI) за препознавање на лица за време на преносот од свадбата на 19-ти мај.

Децата на принцот Вилијам ќе бидат деверчиња на венчавката на Хари

А1 On - 16.05.2018

Децата на принцот Вилијам – Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и глумицата Меган Маркл. Меѓу девериците и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на Меган Маркл, пренесуваат ...

По скандалот со фотографиите таткото на Меган Маркле завршил на операција и за се’ го обвинил синот

Скопје24 - 16.05.2018

Драмата во семејството на Меган Маркле неколку дена пред нејзината венчавка со принцот Хари го доживува својот врв.Откако во јавност се појавиле информации дека соработувал со папараци, Томас Маркле ненадејно одлучил дека нема да оди на венчавката ...

Идната принцеза во тага: Нема кој да ја испрати до олтар, таткото на Меган и најблиското семејство нема да дојдат на ...

Курир - 16.05.2018

Последните денови пред свадбата на Меган Маркл, иако требаше да бидат исполнети со детаљи околу организацијата на големиот ден, наместо тоа, Меган се занимава со неочекувана семејна драма.

ГЕНЕРАЛНА ПРОБА: Финишираат подготовките за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Курир - 17.05.2018

Организаторите на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл се подготвуваат за денешната проба пред венчавката, без невестата и младоженецот. Пробата има за цел да ги финализира деталите за главната свеченост, која ќе се одржи во сабота во капелата ...

Елтон Џон потврди дека ќе пее на кралската венчавка

+инфо - 17.05.2018

Пејачот последен пат беше најмен од кралското семејство за погребот на принцезата Дијана пред 21 година. Британскиот пејач Елтон Џон (71) потврди дека ќе пее на венчавката на принцот Хари и глумицата Меган Маркл в сабота.

Драма пред кралската свадбата – таткото на невестата во тешка здравствена состојба?

Хитпортал - 17.05.2018

Ќе дојде или не? На само три дена до свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, таткото на невестата е причина за иритации. Фановите на кралското семејство имаат разбирање за двојката. Нов пресврт во драмата со таткото на Меган Маркл пред свадбата.

Децата на принцот Вилијам ќе бидат деверчиња на венчавката на Хари

Сител - 16.05.2018

- Децата на принцот Вилијам - Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари и глумицата Меган Маркл. Меѓу девериците и деверчињата ќе бидат и децата на една од најдобрите пријателки на Меган Маркл, пренесуваат ...

По скандалот со фотографиите таткото на Меган Маркле завршил на операција и за се’ го обвинил синот

Орбис - 17.05.2018

Драмата во семејството на Меган Маркле неколку дена пред нејзината венчавка со принцот Хари го доживува својот врв.Откако во јавност се појавиле информации дека соработувал со папараци, Томас Маркле ненадејно одлучил дека нема да оди на венчавката ...