TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алушовски тргна со победа во Вардар, „црвено-црните“ подобри од Еурофарм Пелистер

24 Ракомет - 24.01.2020

Ракометарите на Вардар дојдоа до победа на контролниот дуел против Еурофарм Пелистер со 32:28. Првото полувреме мина во израмнета игра при што долго имаше резулатска тензија. Во финишот на првиот дел вардарци се изборија за предност и стигнаа до ...

Алушовски и Вардар тргнаа со победа во 2020

Вардар - 24.01.2020

Во новата 2020 година Вардар тргна со победа, иако игравме тренинг натпревар против Еурофарм Работник што го добија „црвено-црните" со 32-28. Дури и без неколку играчи во составот Вардар покажа дека сериозно се подготвува за она што му претстои ...

Капитенот Лазаров меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер (ФОТО)

24 Ракомет - 24.01.2020

Двете најдобри македонски екипи, Вардар и Еурофарм Пелистер, одиграа пријателски натпревар пред предизвиците што ги чекаат во регионалната СЕХА лига и Лигата на шампионите. Натпреварот беше од затворен тип, но во салата беа присутни повеќе ...

Шампионот фати залет, доби силен отпор од Еурофарм Пелистер (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 24.01.2020

Ракометарите на Вардар влегуваат во завршниот дел од подготовките за натпреварот против Кил со кој ќе биде отворен вториот дел од сезоната во Лигата на шампионите. Денеска вардарци славеа против тимот на Еурофарм Пелистер во пријателски натпревар со ...

Победничко деби на Алушовски на клупата на Вардар

Слободен Печат - 24.01.2020

Европскиот шампион со 32:28 го совлада Еурофарм Пелистер во тренинг натпревар кој претставуваше деби за новиот тренер на Вардар. Стевче Алушовски со победа ја стартуваше одисејата на клупата на Вардар.

Вардар ја почна 2020-та со победа против Еурофарм

Курир - 23.01.2020

Без неколку од своите звучни имиња, Вардар ја почна новата 2020 година со победа, откако одигра тренинг натпревар против Еурофарм Работник. „Црвено-црните” со неколку млади играчи во составот успеаја да победат со 32-28 против битолскиот тим и ...

Алушовски тргна со победа, Вардар подобар на тестот против Еурофарм Пелистер

Gol.mk - 23.01.2020

Екипата на Вардар го доби првиот пријателски натпревар против Еурофарм Пелистер , откако на семафорот на крајот стоеѓше 32-28 (15-12). Европскиот првак ја оправда фаворитската улога и победи на дебито на новиот тренер Стевче Алушовски.

Алушовски тргна со триумф: Вардар подобар во контролката со Еурофарм Пелистер

Sport 1 - 23.01.2020

Европскиот шампион Вардар ги почна подготовките со триумф на пријателскиот меч против Еурофарм Пелистер со 32-28, кој се играше без публика. Еурофарм Пелистер даде голем отпор во првото полувреме, но сепак избраниците на Стевче Алушовски на паузата ...

АЛУШОВСКИ ГИ ПОБЕДИ „СВОИТЕ“: Вардар подобар на тест-мечот со Еурофарм Пелистер

SportMedia - 23.01.2020

Ракометарите на Вардар и Еурофарм Пелистер денеска во СЦ „Јане Сандански“ одиграа пријателски меч од затворен тип на кој европскиот шампион славеше со 32:28. Ова беше прв меч за „црвено-црните“ по ЕП и пред стартот на вториот дел од сезоната, откако ...

Ги познава играчите, Алушовски сега од другата страна – Вардар подобар од Еурофарм Пелистер

Sport M - 23.01.2020

Екипата на Вардар во Спортскиот центар „Јане Сандански“ со 32:28 славеше над Еурофарм Пелистер во пријателскиот натпревар. -текстот продолжува по рекламата- Натпреварот Вардар – Еурофарм Пелистер беше и деби за новите тренери на екипите.

Само Гогов е фит од голманите пред првата контрола на Вардар

SportMedia - 23.01.2020

Стевче Алушовски попладнево треба да го има своето деби на клупата на европскиот првак Вардар во пријателски меч од затворен (тренинг) тип, против својот екс-тим Еурофарм Пелистер во Скопје, а стратегот на „црвено-црните“ има главоболки со голманите.

Вардар ја почна 2020-та со победа против Еурофарм

Локално - 23.01.2020

Без неколку од своите звучни имиња, Вардар ја почна новата 2020 година со победа, откако одигра тренинг натпревар против Еурофарм Работник. Фото: рквардар „Црвено-црните” со неколку млади играчи во составот успеаја да победат со 32-28 против ...

Вардар ја почна 2020-та со победа против Еурофарм

Нетпрес - 23.01.2020

Без неколку од своите звучни имиња, Вардар ја почна новата 2020 година со победа, откако одигра тренинг натпревар против Еурофарм Работник. „Црвено-црните” со неколку млади играчи во составот успеаја да победат со 32-28 против битолскиот тим и ...

Вардар ја почна 2020-та со победа против Еурофарм

Опсервер - 23.01.2020

Без неколку од своите звучни имиња, Вардар ја почна новата 2020 година со победа, откако одигра тренинг натпревар против Еурофарм Работник. „Црвено-црните” со неколку млади играчи во составот успеаја да победат со 32-28 против битолскиот тим и ...

Вардар на Алушовски му подари деби-победа против битолчани

Спортманија - 24.01.2020

Без тројцата голмани и двајца репрезентативци кои играа на ЕП, вардарци подобри од ривалот. Ракометарите на Вардар тргнаа со победа во 2020 година, на пријателски тренинг натпревар од затворен тип, беа подобри од Еурофарм Работник со 32-28.