TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Скај Спорт“ му ја соопшти казната на Карагер за срамниот потег (Видео)

Спортски - 14.03.2018

Британската телевизија Скај го суспендираше поранешниот фудбалер на Ливерпул до крајот на сезоната за инцидентот во кој тој плукна девојче од 14 години низ прозорот на неговиот автомобил. „Пред почетокот на наредната сезона ќе разговраме со Џејми за ...

Легендата на Ливерпул доби суспензија до крајот на сезоната!

Sport 1 - 14.03.2018

Англиската телевизија „Скај“ го суспендираше поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џејми Карагер до крајот на сезоната, откако претходно Англичанецот преку прозорецот на својот автомобил плукна 14-годишно девојче и нејзиниот татко.

Џејми Карагер суспендиран до крајот на сезоната поради плукање на навивач

Кајгана - 14.03.2018

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џејми Карагер, беше суспендиран од неговото работно место во телевизијата Sky Sports, откако пред неколку дена во јавноста излезе видео како тој плука на навивач и неговата ќерка.

„Скај“ го симна од етер Џејми Карагер до крајот на сезоната

Стандард - 14.03.2018

Џејми Карагер нема да биде аналитичар на „Скај“ до крајот на сезоната. Легендарниот дефанзивец на Ливерпул е симнат од етер поради видеото во кое плука по автомобил, со 14-годишно девојче на предното седиште.

(Видео) Карагер супендиран од „Скај Спорт“

Нетпрес - 13.03.2018

Легендата на „Ливерпул“ Џејми Карагер е суспениран од коментаторското мество на телевизискиот канал „Скај Спорт“ поради инцдентот што се случи викендов во Манчестер. Карагер, кој работи како стручен кокоментатор остро реагираше по сообраќајна ...

Карагер суспендиран од „Скај Спортс“ откако плукна фан (Видео)

+инфо - 12.03.2018

Скандалозното видео со учество на Џејми Карагер, кое се појави на социјалните мрежи денеска, не остана без последици за легендата на Ливерпул. На клипот се гледа како фан на Манчестер Јунајтед го иритира поранешниот фудбалер на „црвените“, ...

„Скај“ го суспендираше Карагер, ќе му го прекине договорот од милион фунти (видео)

Макфакс - 12.03.2018

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џејми Карагер е суспендиран од „Скај спортс“ откако се појави видео на кој поранешниот англиски репрезентативец плука кон девојче во автомобил од своето возило.

„Скај“ го суспендираше Карагер, ќе му го прекине договорот од милион фунти (видео)

Вечер - 12.03.2018

" alt= Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џејми Карагер е суспендиран од „Скај спортс“ откако се појави видео на кој поранешниот англиски репрезентативец плука кон девојче во автомобил од своето возило.