TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајли Сајрус ќе снима албум со преработки на „Металика“

Сакам да кажам - 23.10.2020

Поранешната ѕвезда на „Дизни“ Мајли Сајрус објави дека ќе снима албум со преработки на „Металика“. Дваесет и седумгодишната поп пејачка и актерка веќе има преработувано песни од сосема други жанрови, како „Блонди“, „Кренберис“ и „Кјур“, но ова ќе ѝ ...

Мајли Сајрус најави албум со преработки на „Металика“

А1 On - 23.10.2020

Американската поп-рок пејачка Мајли Сајрус најави албум којшто ќе содржи исклучиво преработки на песни од хеви метал групата „Металика“. – Работиме на албум со препеви на „Металика“ и во мигов сум зафатена со тоа.