TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се чека Македонија – сите учесници на ЕВРО 2020

Екипа - 19.11.2019

Велс со победата над Унгарија стана 20. репрезентација што успеа да обезбеди учество на ЕВРО 2020, затворајќи ја листата на селекции кои дојдоа до евро-виза преку квалификациите. Како што е добро познато, на овој шампионат ќе учествуваат 24 ...

Велс го „чекираше“ билетот за ЕП 2020, Летонија и зема мерка на Австрија (ВИДЕО)

Sport 1 - 19.11.2019

Репрезентацијата на Велс се пласираше на Европското првенство наредната година, откако во поледното квалификациско коло славеше над Унгарија со 2-0. За Герет Бејл и дружината ова беше натпревар да се биде или не, бидејќи само со победа одеа на ...

ВИДЕО: Велс последен избори ЕП преку групната фаза, Ремзи е „златното момче“ на Гигс

Gol.mk - 19.11.2019

Репрезентацијата на Велс се пласира на второто Европско првенство во низа со денешната победа во директниот дуел во групата Е против Унгарија (2-0). Селекторот Рајан Гигс запиша голем успех и ќе има можност да ја води својата земја на собирот ...

Ремзи со два гола го одведе Велс на ЕП, Белгија го задржа перфектниот скор (Видео)

Дерби - 19.11.2019

Репрезентацијата на Велс ја победи Унгарија со 2:0 и на тој начин го потврди својот пласман на Европското првенство следната година. Арон Ремзи беше расположен вечерва и ги постигна двата гола за домаќините, со што Велс го совлада директниот ривал ...

Рамзи го однесе Велс на ЕВРО 2020

Екипа - 19.11.2019

Велс го обезбеди последниот билет од групната фаза од квалификациите за ЕП 2020 откако оваа островска репрезентација славеше на решавачкиот натпревар против Унгарија со 2-0. Арон Рамзи е херојот на Велшаните, откако асот на Јувентус ги постигна ...

Позната е и последната селекција која обезбеди место на ЕП преку квалификациите

Спортманија - 19.11.2019

Дуелот кој директно решаваше се играше на стадионот во Кардиф Велс ја победи Унгарија со 2:0 и тоа беше доволно за големо славје на домашните фудбалери и навивачи. Со овој триумф, Велс е последната селекција која си обезбеди место на завршницата на ...

Ремзи го однесе Велс на Европското првенство!

SportMedia - 19.11.2019

Репрезентацијата на Велс го фати последниот воз за ЕУРО 2020. Вечерва во Кардиф ја совладаа Унгарија со 2:0 со двата гола на Арон Ремзи и го освои второто место во групата Е. Интересно, играчот на Јувентус првпат во кариерата постигнува два гола на ...

Ремзи е велшкиот херој, Белгија, Холандија и Германија со импресивни победи (видео)

TopSport - 19.11.2019

Aрон Ремзи се покажа како клучен човек за велшката репрезентација, постигнувајќи два гола за 2:0 победа над Унгарија праќајќи го Велс на Евро 2020 како 20-та квалификувана репрезентација (остануваат само четирите репрезентации кои ќе влезат преку ...

Познати сите учесници на ЕП 2020 преку квалификациите, Македонија заврши на третото место во групата

ТВ21 - 19.11.2019

Денеска се одиграа последните натпревари во квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година кое ќе се одржи низ повеќе градови во Европа. Македонија со триумфот над Израел и поразот на Словенија од Полска, на крајот ја заврши групата ...

Mечот со најлуди калкулации во квалификациите за ЕП се игра вечерва

Спортманија - 19.11.2019

Три селекции се со свои желби, а само една ќе оди на ЕП 2020 Хрватска е селекцијата која го обезбеди првото место во Е групата, но останува енигма која ќе биде втората репрезентација што ќе се избори за пласман на ЕП 2020 година.

Само едно празно место за ЕУРО 2020

Сител - 19.11.2019

Денеска ќе се играат последните десет натпревари со кои ќе се заокружи овој циклус квалификации за Еуро 2020 Остана само уште едно слободно место преку овие квалификации за пласман на шампионатот.

Денеска двоен расплет на патот кон ЕП 2020

Н.Македонија - 19.11.2019

Пред мечевите од последното квалификациско коло се познати 17-те репрезентации што обезбедија пласман на финалниот турнир на Европското првенство (ЕП) во 2020 година. Тоа се Англија, Чешка (група А), Украина, Португалија (група Б), Германија, ...

Покрај Финска, дебитант на ЕП ќе биде и победникот на лигата Д

Н.Македонија - 19.11.2019

Фудбалската репрезентација на Финска засега е единствениот дебитант, која со Холандија се двете селекции од 16-те што до неделата се пласираа на Европското првенство (ЕП), а не играа на минатото ЕП во 2016 година.

Познати се 19 учесници на ЕП, Македонија ќе се обиде преку баражот

TopSport - 19.11.2019

Познато е дека 19 репрезентации обезбедија пласман на ЕУРО 2020, еден тим вечерва ќе се пласира на континенталниот шампионат, а последните четири места ќе бидат пополнети на пролет. Македонија се надева дека едно од тие четири места ќе успеа да го ...

Познати се 19 учесници на ЕП, Македонија ќе се обиде преку баражот

Макфакс - 19.11.2019

Познато е дека 19 репрезентации обезбедија пласман на ЕУРО 2020, еден тим вечерва ќе се пласира на континенталниот шампионат, а последните четири места ќе бидат пополнети на пролет. Македонија се надева дека едно од тие четири места ќе успеа да го ...

Ремзи е велшкиот херој, Белгија, Холандија и Германија со импресивни победи (видео)

Макфакс - 19.11.2019

Aрон Ремзи се покажа како клучен човек за велшката репрезентација, постигнувајќи два гола за 2:0 победа над Унгарија праќајќи го Велс на Евро 2020 како 20-та квалификувана репрезентација (остануваат само четирите репрезентации кои ќе влезат преку ...