TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ким Џонг Ун добил дронови и панцир како подароци на турнејата во Русија

Сакам да кажам - 17.09.2023

Ким Џонг Ун се упати со својот оклопен воз кон Северна Кореја, завршувајќи ја неколкудневната посета на Русија, што ја почна со средба со Владимир Путин. Иако Кремљ тврди дека двете држави не потпишаа никаков договор, првото патување на Ким во ...

Ким ја заврши посетата на Русија: Во театар ја гледаше „Заспаната убавица“, а во аквариум претстава со китови и делфини

Вечер Прес

Ким Џонг-ун и Шојгу ручаа во војнички шатор

Нетпрес

ОВА Е ПРИЧИНА ЗА ПАНИКА НА ЗАПАД Ким ги претстави руските стратешки бомбардери способни да носат нуклеарни боеви глави, а ова е само почеток

Во Центар

Ким Џонг Ун гледаше балет во Русија (ВИДЕО)

МКД

Ким Џонг-Ун изрази восхит од руската авијација

Centar

„ОВА СЕ ВИКА ПОЧИТ“: Еве што направи Ким Јонг Ун на средбата со Путин, видеото стана вирално

Фактор

Во Центар Кајгана MakPress Кајгана 4NEWS

Оклопниот воз тргна кон С.Кореја, пеколниот договор на Ким со Путин сѐ уште е мистерија

Слободен Печат - 17.09.2023

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун денеска ја заврши шестдневната посета на Русија, поаѓајќи со воз кон дома од станицата во Артјом, на рускиот Далечен Исток, пренесоа руските новински агенции.

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун ја обиколи фабриката за руски борбени авиони

Глас на Америка

Средба Путин-Лукашенко во Сочи, билатералните односи и средбата со Ким главни теми на разговор

Р.С.Европа

Путин и Лукашенко во Сочи разговарале за сојуз со Северна Кореја

Фокус

Лукашенко предлага трилатерална соработка помеѓу Русија, Белорусија и Северна Кореја

Вечер Прес

ПУТИН И КИМ НЕ ПОТПИШАЛЕ НИКАКОВ ДОГОВОР Западот сепак, стравува од севернокорејско оружје за Русија

+инфо

Путин и Ким не потпишаа никакви договори, соопшти Кремљ

Нетпрес

MakPress Вечер Прес Република МКД