TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бадел ја продолжи доминацијата: Петта шампионска титула по ред! (ФОТО)

Sport 1 - 16.05.2018

Кошаркарките на Бадел ја потврдија супремацијата во македонското првенство освојувајќи ја шампионската титула петта година едноподруго. Во реприза на ланското финале, Бадел го надигра Вардар и го победи со максимални 3-0.

Бадел ја одбрани титулата во женската кошарка

Екипа - 16.05.2018

Кошаркарките на Бадел ја продолжуваат својата доминација во женската кошарка, откако славеа со 3-0 во финалната серија со Вардар, бранејќи ја шампионската титула што редовно ја освојуваат во последните неколку години.

Бадел ја одбрани титулата првак на Македонија

Спортклуб - 16.05.2018

Кошаркарките на Бадел ја одбранија титулата првак на Македонија откако вечерва во вториот натпревар од финалето на плеј офот го победија Вардар на негов терен со 77:56. Ова беше триумф за вкупни 3-0 во победи, со тоа што „баделки“ почнаа со 1-0 во ...

Бадел си поигра со Вардар и ја одбрани титулата во женската кошарка

Gol.mk - 16.05.2018

Женскиот кошаркарски клуб Бадел 1862 продолжува да царуваа на домашната сцена, откако повторно ја одбрани титулата во домашниот шампионат. Кошаркарките од клубот од скопската општина Кисела Вода со 3-0 во финаланта серија од плејофот го совладаа ...

Продолжи „диктатурата“ на Бадел 1862

SportMedia - 16.05.2018

Бадел 1862 продолжува да владее на домашната сцена во женската клупска кошарка. Кошаркарките од клубот од скопската општина Кисела Вода со 3-0 во финалната серија од плејофот го совладаа градскиот ривал Вардар и ја освоија петтата титула едноподруго.

Бадел 1862 повторно е шампион

Basketball - 16.05.2018

Екипата на Бадел 1862 ја продолжи доминацијата во Првата женска кошаркарска лига. Петти пат во низа, тимот од Кисела Вода ја освои титулата откако во финалето, со вкупни 3:0 беше подобар од освојувачот на Купот, Вардар.

Баделки со шампионската титула и петта година по ред

Вечер - 16.05.2018

Кошаркарките на Бадел ја потврдија доминацијата во македонското првенство освојувајќи ја шампионската титула петта година едно по друго. Во реприза на ланското финале, Бадел го надигра Вардар и го победи со максимални 3-0.

Баделки повторно ја освоија шампионската титула

Сител - 16.05.2018

Кошаркарките на Бадел ја одбранија титулата во домашниот шампионат. Баделки со максимални 3-0 во финаланта серија од плејофот го совладаа градскиот ривал Вардар и ја запечатија петтата титула во низа.

Бадел ја одбрани титулата

Sport M - 17.05.2018

Екипата на Бадел 1862 продолжува да доминира во македонското кошаркарско првенство. Кошаркарките од клубот од скопската општина Кисела Вода со 3-0 во финалната серија од плејофот го совладаа градскиот ривал Вардар и ја запечатија петтата титула во ...

Бадел ја одбрани титулата

А1 On - 17.05.2018

Екипата на Бадел 1862 продолжува да доминира во македонското кошаркарско првенство. Кошаркарките од клубот од скопската општина Кисела Вода со 3-0 во финалната серија од плејофот го совладаа градскиот ривал Вардар и ја запечатија петтата титула во ...

Бадел ја одбрани титулата

24 Вести - 17.05.2018

Екипата на Бадел 1862 продолжува да доминира во македонското кошаркарско првенство. Кошаркарките од клубот од скопската општина Кисела Вода со 3-0 во финалната серија од плејофот го совладаа градскиот ривал Вардар и ја запечатија петтата титула во ...