TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новиот Mi Notebook 14 има интегрирана веб-камера

USB - 19.01.2021

Xiaomi продава некои од своите Mi Notebook лаптопи без камера, што во моментов е далеку од идеално, кога имаме ситуација кога сè повеќе корисници работат или учат од дома. Сега кинеската компанија објави нова верзија на Mi Notebook 14 лаптопот, кој ...

Xiaomi Mi Note 10 Lite глобално добива надградба со Android 11

Телефони.мк - 19.01.2021

Xiaomi го објави MIUI 12.5 корисничкиот интерфејс во декември, но се уште не е тестиран до крај. Затоа корисниците сега добиваат само надградба со Android 11, но без MIUI 12.5. Новиот Android 11 за Xiaomi Mi Note 10 Lite тежи 2,3GB и содржи многу ...

Xiaomi Mi Note 10 Lite добива Android 11, но без MIUI 12.5

USB - 18.01.2021

Xiaomi во декември го објави MIUI 12.5 корисничкиот интерфејс, а минатата недела видовме листа на уреди погодни за тестирање на интерфејсот во затворена бета. Додека корисниците на Mi во Кина веќе го тестираат новиот софтвер, сопствениците наMi Note ...

САД го прогласија Xiaomi за „комунистичка воена компанија”

Иновативност - 18.01.2021

Xiaomi е третиот најголем производител на мобилни телефони во светот, а американското Министерство за одбрана од вчера таа компанија ја гледа како комунистичка воена компанија. Тоа значи дека Xiaomi моментално е засегнат од извршната одлука на ...

Xiaomi Mi 11 расклопен и составен во скулптура од змеј (ВИДЕО)

USB - 18.01.2021

Кинеската компанија Xiaomi објави интересно видео на кое е прикажано како од деловите на паметниот телефон Mi 11 е направена скулптура на змеј. Xiaomi Mi 11 беше претставен во последните денови од 2020-та година и стана првиот паметен телефон со ...