TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Возач загина во сообраќајка кај Струмица

Макфакс - 06.12.2018

Триесет и седумгодишен маж загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Струмица – Ново Село, поточно на влезот во село Босилово. Според информациите на МВР, несреќата се случила околу 21 и 50 часот кога автомобил „опел корса“ со ...

Тешка сообраќајка во струмичко, возач загина на лице место

Курир - 06.12.2018

Возач го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 21,50 часот на магистралниот пат Струмица — село Ново Село., поточно на влезот во село Босилово. -Патничко моторно возило “Опел Корса“ со скопски регистерски ознаки управувано ...

Возач загина во сообраќајка кај Струмица

24Инфо - 06.12.2018

Триесет и седумгодишен маж загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Струмица – Ново Село, поточно на влезот во село Босилово. Според информациите на МВР, несреќата се случила околу 21 и 50 часот кога автомобил „опел корса“ со ...

Трагедија во Македонија: Излетал од пат, се превртел и починал на лице место

Press24 - 06.12.2018

Во 21,50 часот синоќа било пријавено дека на магистралниот пат Струмица — село Ново Село, поточно на влезот во село Босилово, патничко моторно возило “Опел Корса“ со скопски регистерски ознаки управувано од 37-годишниот М.Р.

Автомобил излетал од патот, еден загинат

ТВ21 - 06.12.2018

На 05.12.2018 година во 21,50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица — село Ново Село, поточно на влезот во село Босилово, патничко моторно возило “Опел Корса“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.Р.

Автомобил излетал од патот, еден загинат

4NEWS - 06.12.2018

На 05.12.2018 година во 21,50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица — село Ново Село, поточно на влезот во село Босилово, патничко моторно возило “Опел Корса“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.Р.

Возач загина во сообраќајка во Струмица

А1 On - 06.12.2018

Триесет и седумгодишен жител од струмичкото село Еднокуќево синоќа загинал во сообраќајка на влезот во село Босилово. Како што е наведено во полицискиот билтен, синоќа во 21:50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица — село Ново ...

Возач загина во сообраќајка во Струмица

Н.Македонија - 06.12.2018

Триесет и седумгодишен жител од струмичкото село Еднокуќево синоќа починал во сообраќајка на влезот во село Босилово. Како што е наведено во полицискиот билтен, синоќа во 21.50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица — село Ново ...

Загина маж во сообраќајка кај Босилово

Нетпрес - 06.12.2018

Возач го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 21.50 часот на магистралниот пат Струмица — село Ново Село, поточно на влезот во село Босилово. „Патничко моторно возило “Опел Корса“ со скопски регистерски ознаки управувано од ...

Возач загина во сообраќајка во Струмица

Локално - 06.12.2018

Триесет и седумгодишен жител од струмичкото село Еднокуќево синоќа починал во сообраќајка на влезот во село Босилово. Како што е наведено во полицискиот билтен, синоќа во 21:50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица — село Ново ...

Возач загина во страотна сообраќајка во Струмица

Сител - 06.12.2018

Вчера во 21,50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица — село Ново Село, поточно на влезот во село Босилово, патничко моторно возило “Опел Корса“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.Р.

Вo Струмица загина возач

МКД - 06.12.2018

М.Р. (37) од струмичкото село Еднокуќево загинал синоќа во сообраќајка на влезот во село Босилово. Синоќа во 21:50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Струмица — село Ново Село, поточно на влезот во село Босилово, патничко возило „опел ...

Загина возач во сообраќајка на патот Струмица – Ново Село

+инфо - 06.12.2018

Во 21,50 часот вчера било пријавено дека на магистралниот пат Струмица — Ново Село, поточно на влезот во село Босилово, патничко моторно возило „Опел Корса“ со скопски регистерски ознаки управувано од М.Р.

Трагедија во Струмица – има загинат бо тешката сообраќајка

Centar - 06.12.2018

Триесет и седумгодишен маж загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера на патот Струмица – Ново Село, поточно на влезот во село Босилово. Според информациите на МВР, несреќата се случила околу 21 и 50 часот кога автомобил „опел корса“ со ...

Тешка сообраќајка во струмичко, возач загина на лице место

iPortal - 06.12.2018

Возач го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 21,50 часот на магистралниот пат Струмица — село Ново Село., поточно на влезот во село Босилово. -Патничко моторно возило “Опел Корса“ со скопски регистерски ознаки управувано ...