TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Челзи во тајност го завршува трансферот вреден 60 милиони евра

Канал5 - 30.09.2022

Кристофер Нкунку (24) бил подложен на тајни лекарски прегледи под менторство на Челзи, пишува Билд, а пренесува Фабрицио Романо. Напаѓачот на Лајпциг и најдобар играч на Бундеслигата минатата сезона се договори со Англичаните.

Најдобриот фудбалер во Бундес тајно извршил лекарски прегледи и се сели во Челзи!?

Gol.mk - 30.09.2022

Американскиот милијардер Тод Боели договори големо засилување во Челзи, кое ќе пристигне следната сезона. Британските медиуми повикувајќи се на информации на германски „Билд“ тврдат дека во лондонскиот клуб ќе пристигне најдобриот играч на ...

Нкунку поминал тајни прегледи и е пред трансфер во Челзи

Спортклуб - 30.09.2022

Тој пристигна во летото 2019 година од Пари Сен Жермен за 13.000.000 евра, а сега би можел повеќекратно да му плати на Лајпциг. Добро информираниот Билд пишува дека 24-годишниот Кристофер Нкунку веќе ги поминал лекарските прегледи пред евентуален ...

Челзи во тајност договорил трансфер на Нкунку

Курир - 30.09.2022

Фудбалерот на Лајпциг и француски репрезентативец Кристофер Нкунку ќе ја продолжи кариерата во Челзи, откако договорил трансфер во лондонскиот клуб, објави денеска „Билд“. Според германскиот весник, францускиот напаѓач далеку од очите на јавноста во ...

Најдобриот фудбалер во Бундеслигата од следната сезона во Челси?!

Слободен Печат - 30.09.2022

Британските медиуми се повикуваат на информации на германски „Билд“ и тврдат дека во лондонскиот клуб ќе дојде најдобриот играч на Бундеслигата од минатата сезона, Кристофер Нкунку . Челси уште во август испрати лекари во Франкфурт (Германија), а ...

Челси го договорил Нкунку, завршен е и „шпионски“ медицински преглед!

Sport 1 - 30.09.2022

Трансфер периодот заврши, но и понатаму читаме вести за трансфери и тоа на највисоко ниво. Последната „бомба“ е дека Челси се договорил со Кристофер Нкунку од Лајпциг и тоа за трансфер кој ќе се реализира идното лето.

Челси договори големо засилување за наредната година (ВИДЕО)

Дерби - 30.09.2022

Премиерлигашот Челси е на добар пат да добие супер квалитетно засилување во 2023 година. Повеќе медиуми информираат дека „сините“ го обезбедиле потписот на 24-годишниот француски репрезентативец, Кристофер Нкунку.

Се е договорено: Нкунку доаѓа во Челси

Екипа - 30.09.2022

Челси е подготвен да ја пополни дупката на голетерската позиција со ангажман на Кристофер Нкунку, кој ќе пристигне на „Стемфорд бриџ“ за отштета од 60 милиони евра. Францускиот репрезентативец летово потпиша нов договор со Лајпциг, но во него има ...

Трансфер „бомба“: Нкунку потпиша за Челзи

Спортски - 30.09.2022

Челзи го договори трансферот на ѕвездата на Лајпциг, Кристофер Нкунку, потврдија сите релевантни медиуми. Фабрицио Романо објави дека Нкунку веќе ги минал лекарските прегледи и ќе пристигне во Челзи на крајот на сезоната, односно во јуни 2023 година.

Челзи во тајност договори трансфер вреден 60 милиони евра

Спортманија - 30.09.2022

Францускиот репреентативец Кристофер Нкунку е подготвен да се пресели во Челзи, пишуваат повеќе светски медиуми. Напаѓачот на Лајпциг поминал лекарски прегледи под контрола на доктори од Челзи и сега се чека само објава на трансферот кој треба да се ...

„Бомба“: Челси договори еден од најдобрите напаѓачи во Бундеслигата

СуперСпорт - 30.09.2022

Англискиот гигант Челси го договорил трансферот на напаѓачот на Лајпциг, Кристофер Нкунку, а наскоро се очекува и официјална потврда. Познатиот спортски новинар Фабрицио Романо објави дека Нкунку имал тајни медицински прегледи на почетокот на ...

Познато е првото засилување на Челси во 2023, во тајност веќе одработени лекарски прегледи на Нкунку?!

24Фудбал - 30.09.2022

Според пишувањата на Билд, Кристофер Нкунку во тајност одработил лекарски прегледи со Челси во Франкфурт, напаѓачот на РБ Лајпциг се најавува како ново засилување на „сините“ во 2023 година.

Нкунку од наредното лето во Челси

TopSport - 30.09.2022

Кристијан Нкунку, најдобриот играч на РБ Лајпциг, наредното лето ќе се пресели во Челси, тврди „Билд“. Нкунку, има договор со германскиот клуб до 2026 година. Откупната клаузула во договорот изнесува 60.000.000 евра.

Челси го договорил трансферот на Нкунку за следното лето

МакФудбал - 30.09.2022

Англискиот премиерлигаш Челси работи на трансферот на напаѓачот од Лајпциг, Кристофер Нкунку. Лондончани постигнале договор со 24-годишниот француски интернационалец. Тој треба следното лето да се пресели на „Стемфорд бриџ“.

Нкунку од наредното лето во Челси

Макфакс - 30.09.2022

Кристијан Нкунку, најдобриот играч на РБ Лајпциг, наредното лето ќе се пресели во Челси, тврди „Билд“. Нкунку, има договор со германскиот клуб до 2026 година. Откупната клаузула во договорот изнесува 60.000.000 евра.

Нкунку од наредното лето во Челси

Точка - 30.09.2022

Кристијан Нкунку, најдобриот играч на РБ Лајпциг, наредното лето ќе се пресели во Челси, тврди „Билд“. Нкунку, има договор со германскиот клуб до 2026 година. Откупната клаузула во договорот изнесува 60.000.000 евра.

Челси веќе го има првото засилување за 2023

МКД - 30.09.2022

Според пишувањата на Билд, Кристофер Нкунку во тајност одработил лекарски прегледи со Челси во Франкфурт, напаѓачот на РБ Лајпциг се најавува како ново засилување на „сините" во 2023 година.

Челзи во тајност договорил трансфер на Нкунку

Опсервер - 30.09.2022

Фудбалерот на Лајпциг и француски репрезентативец Кристофер Нкунку ќе ја продолжи кариерата во Челзи, откако договорил трансфер во лондонскиот клуб, објави денеска „Билд“. Според германскиот весник, францускиот напаѓач далеку од очите на јавноста во ...

Челзи во тајност договорил француски репрезентативец

Sport M - 30.09.2022

Фудбалерот на Лајпциг и француски репрезентативец Кристофер Нкунку ќе ја продолжи кариерата во Челзи, откако договорил трансфер во лондонскиот клуб, објави денеска „Билд“. Според германскиот весник, францускиот напаѓач далеку од очите на јавноста во ...

Челси во тајност договорил трансфер на Нкунку

Кајгана - 30.09.2022

Фудбалерот на Лајпциг и француски репрезентативец, Кристофер Нкунку, ќе ја продолжи кариерата во Челси, откако договорил трансфер во лондонскиот клуб, објави денеска Bild. Според германскиот весник, францускиот напаѓач далеку од очите на јавноста во ...

Челзи во тајност договорил трансфер на Нкунку

MakPress - 01.10.2022

Фудбалерот на Лајпциг и француски репрезентативец Кристофер Нкунку ќе ја продолжи кариерата во Челзи, откако договорил трансфер во лондонскиот клуб, објави денеска „Билд“. Според германскиот весник, францускиот напаѓач далеку од очите на јавноста во ...