TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додека Арсенал се мачеше против Вест Хем, Озил си играше – „Фортнајт“! (ФОТО)

Спортски - 12.01.2019

Денес Арсенал беше поразен во лондонското дерби против Вест Хем, а за овој натпревар не беше во конкуренција за настап Месут Озил. Во медиумите се шпекулираше дека Озил би можел да настапи, но на крајот тоа не се случи.

Озил го нема на фудбалскиот терен, но затоа го има на - „Фортнајт“! (ФОТО)

Sport 1 - 12.01.2019

Арсенал го играа денеска мечот против Вест хем во 22. коло од англиската Премиерлига, а на мечот го немаше Месут Озил. Англиските медиуми шпекулираа дека Озил ќе игра на денешниот меч, но тоа не се случи, а на социјалните мрежи беше откриено што ...