TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Денот кога Олимпико плачеше за Роналдо!

Спортклуб - 13.04.2021

На денешен ден се навршува 21 година од тешката повреда што ја доживеа Назарио да Лима Роналдо, на дуелот против Лацио во рамките на Купот на Италија. Еден од најдобрите светски фудбалери во тој период, се врати по петмесечната пауза поради ...

Кристијано Роналдо благодарение на задникот на Георгина собра 10 милиони лајкови – Фудбалерот оди во заборав

Убавина и Здравје

(ФОТО) Роналдо објави фотка со својата избраничка – сите гледаат во задникот на Георгина

Спортклуб

„Бесниот“ Роналдо сподели фотографија со Георгина, нејзиниот задник го привлече целото внимание (ФОТО)

Sport M

Фотографија вредна 10 милиони лајкови: Роналдо и Георгина прегрнати- „Работата е завршена“

Press24

Георгина објави фотографии од теретана со Роналдо

Канал5

Прегрнати и намеани: Кристијано и Џорџина во 'елемент', објавија фотографија која ги распамети фановите!

Точка

Точка Sport 1 Курир