TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алвес направи неверојатна споредба меѓу тактиката на Пеп и сексот

Дерби - 09.11.2018

Дани Алвес минатата година беше блиску до нова соработка со Пеп Гвардиола, но сепак искусниот бразилски бек во последен момент одлучи да ја одбие понудата на Манчестер Сити и да му се приклучи на ПСЖ.

Давид Силва: Работите се сменија, Јунајтед сега повеќе го почитуваат Сити (видео)

TopSport - 09.11.2018

Давид Силва вели дека Манчестер сити конечно добива почит од својот градски ривал Манчестер јунајтед, откако постојано се пред нив по пензионирањето на Сер Алекс Фергусон пред пет години. Сити ги пречекуваат Јунајтед на „Етихад“ во неделата и со ...

Алвеш без дилема: Соработката со Гвардиола е подобра од - секс!

Sport 1 - 09.11.2018

Пеп Гвардиола одлично го предводи тимот на Манчестер сити, а од неговата работа посебно воодушевен е неговиот поранешен фудбалер Дани Алвеш. Алвеш уживал додека работи со Пеп во Барселона и смета дека тоа било подобро од секс, а уште поинтересен ...

Се можело да биде поинаку: Како Гвардиола со еден човек зад себе го победил Мурињо

Спортски - 09.11.2018

Кога во 2008 година требаше да го замени Франк Рајкард, сите членови на одборот на Барселона биле за Жозе Мурињо, освен Хуан Лапорта. Во тоа време каталонскиот гигант се уште се опоравуваше од губењето на титула во Ла Лига од Реал Мадрид.

Алвес нема дилеми: Гвардиола или се*с? Гвардиола! – Пеп пак има поинакво мислење!

Спортски - 09.11.2018

Mногумина Пеп Гвардиола го сметаат за омилен, посебно тоа се однесува за играчите кои ги тренирал. Воодушевување од соработката со Пеп покажа и бразилскиот фудбалер Дани Алвес кој имаше само пофални зборови за каталонскиот стратег.

Љубов на поразличен начин: „Секс или Гвардиола?“ – Дефинитивно Гвардиола

СуперСпорт - 09.11.2018

Пеп Гвардиола е еден од најдобрите тренери на денешницата, со Барселона освои се што се може во клупскиот фудбал, додека со Баерн и Сити ја продолжи низата на трофеи. Каталонецот никого не остава рамнодушен.

Мурињо требало да биде тренер на Барселона, но во последен момент се случил пресврт!

СуперСпорт - 09.11.2018

Жозе Мурињо во 2008 година требало да го замени Франк Рајкард, а сите членови освен Хуан Лапорт биле за негово ангажирање. Во тоа време, каталонскиот гигант уште се рехабилитираше од губењето на титулата во Ла Лига од Реал Мадрид.

Гвардиола му одговори на Дани Алвес: „Јас преферирам секс!“

Gol.mk - 09.11.2018

Пеп Гвардиола, стратегот на Манчестер Сити, возврати на изјавата на Дани Алвес кој истакна дека „тренинзите со Шпанецот се подобри од секс“. На прес-конференцијата пред дербито во Премиер лигата со Манчестер Јунајтед, Гвардиола доби прашање за она ...

Мурињо е загрижен од начинот на кој победува

Спортклуб - 09.11.2018

Последните дуели екипата на Манчестер Јунајтед успева да ги реши во своја корист, но тоа не му се допаѓа на менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо. Неговиот тим победи на гости против Бурнемут во Премиер лигата и против Јувентус во Лигата на ...

Мурињо пред градското дерби: Ке се обидеме да ја повториме играта од Торино

Курир - 09.11.2018

Откако од неодамна ги подобри своите перформанси, тимот на Манчестер Јунајтед сега се соочува со Манчестер Сити. Пред дуелот од 12-тото коло на Премиер лигата „црвените ѓаволи“ заостануваат на 9 поени од лидерот и при евентуален пораз, разликата ќе ...

Сколс знае зошто Јувентус загуби од Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 09.11.2018

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед Пол Сколс, кој оваа сезона е голем критичар на игра и резултатите на неговиот клуб и пред се на менаџерот на Жозе Мурињо, даде свое видување за победата на „црвените ѓаволи“ во Торино, или како што ...

Анчелоти со жестока порака застана во одбрана на Мурињо за неговата гестикулација во Торино!

Дерби - 09.11.2018

Светската спортска јавност и фудбалските експерти останаа поделени за реакцијата која ја имаше Жозе Мурињо по крајот на мечот меѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед кој се одигра во средата, ситуација која се уште предизвика големо внимание во јавноста, ...

ВИДЕО: Анчелоти го повтори потегот на Мурињо - „Не му беше лесно...“

Gol.mk - 09.11.2018

Италијанскиот стратег Карло Анчелоти застана во одбрана на Жозе Мурињо, за кого истакна дека на дуелот против Јувентус реагирал на ироничен начин, поради дрскоста на навивачите на „бјанконерите“ на средбата.

Легендата на „Црвените ѓаволи“ открива: Ова е причината зошто Јувентус беше поразен?!

СуперСпорт - 09.11.2018

Фудбалерите на Јунајтед во средата славеа над Јувентус во четвртото коло во Лигата на шампионите иако беа во заостанување. Во самиот финиш меѓутоа со погодокот на Мата и автоголот на Бонучи славеа со 2:1 и сега им треба само уште триумф над Јанг ...

Алвеш: Гвардиола е подобар од секс! Гвардиола: Јас преферирам секс!

TopSport - 09.11.2018

Многу од фудбалерите кои работеле со Пеп Гвардиола имаат или огромна почит кон каталонскиот тренер, иако некој од нив (како Златан Ибрахимовиќ) имаат само негативно мислење за него. Дани Алвеш, бразилскиот фудбалер со кого Гвардиола работеше во ...

Анчелоти со поддршка за Мурињо: Ја разбирам неговата реакција!

Спортски - 09.11.2018

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти ја прокоментира реакцијата на Мурињо после мечот помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед во Лигата на шампиони. Португалецот после последниот свиреж се дрзна да ги провоцира домашните фанови, кои го навредуваа во ...

„Да бев Бонучи, Мурињо немаше да си помине лесно – ќе добиеше...“

Gol.mk - 09.11.2018

Манчестер Јунајтед со „ѓаволски“ пресврт во последните минути го тресна Јувентус среде Торино (1-2), а ситуацијата најмногу ја искористи менаџерот на англискиот тим, Жозе Мурињо. „Специјалниот“ по последниот судиски свиреж влезе на теренот и со ...

Сколс откри зошто Манчестер јунајтед го победи Јувентус

Sport 1 - 09.11.2018

Манчестер јунајтед направи вистинска сензација во Торино, откако за четири минути со пресврт го победи Јувентус во четвртото коло од групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ). Во самиот финиш на натпреварот Јунајтед постигна гол преку Хуан Мата од ...

Клоп: Извинете што не победуваме како Манчестер сити…

Екипа - 09.11.2018

Ливерпул се наоѓа на делба на второто место на премиерлигашката табела, се уште не знае за пораз во домашното првенство и заостанува два бода зад Манчестер сити, па Јирген Клоп е изненаден од зачестените критики за стилот на игра на неговиот тим во ...

Клоп лут на Англичаните: Црвена Звезда не е Марибор, престанете да споредувате

Спортски - 09.11.2018

На конференцијата на Јирген Клоп пред натпреварот на Ливерпул со Фулам најмногу се зборуваше за натпреварот против Црвена Звезда во Лигата на шампионите. Tренерот на Ливерпул, Јирген Клоп на неколку пати изгледаше како да го губи трпението, а ...

Како Гвардиола го победи Морињо за тренерското столче во Барселона и започна жестоко ривалство кое трае една декада

24Фудбал - 09.11.2018

Жозе Мурињо и Пеп Гвардиола во 2008 конкурираа за кормилото на „Каталонците“, Барса тогаш се коцкаше и го промовираше неискусниот Шпанец кој потоа направи фудбалска револуција. Во недела на програмата е дербито на Манчестер, Пеп Гвардиола и Жозе ...

Клоп: Се извинувам што не победуваме како Манчестер сити

TopSport - 09.11.2018

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, во пресрет на натпреварот со Фулам, рекол дека неговиот тим е далеку поуспешен од она што многумина мислат. Германецот дополнил дека Ливерпул нема ист третман во јавноста како некои други.

Алвеш откри дека бил премногу блиску до трансфер во Сити и посочи како си го „расипал“ пријателството со Мурињо

Дерби - 09.11.2018

Бразилскиот интернационалец од редовите на ПСЖ, Дани Алвеш откри дека бил премногу блиску до трансфер во Манчестер Сити во летото, 2017 година. Алвеш беше прв избор за Пеп Гвардиола за бековската позиција пред на „Итихад“ да пристигнат Кајл Вокер, ...

Мурињо: Ние сме тим кој секогаш го пронаоѓа патот да се врати назад

Спортски - 09.11.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо се појави на конференција пред големото градско дерби против Манчестер Сити. Фановите на Манчестер Јунајтед веројатно се уште се под импресии од победата против Јувентус во Лигата на шампионите со двата ...

По победата против Јувентус, Мурињо со коментари за градското дерби: Ние сме тим кој никогаш…

Дерби - 09.11.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по големата победа на гостувањето во Торино, на прес конференција говореше пред уште една голема пресметка, градското дерби за Манчестер против тимот на Сити.

Матиќ: Тие се страшен тим, но ние го имаме Мурињо

Спортски - 09.11.2018

Српскиот фудбалер верува во квалитетите на Жозе Мурињо. После победата во Торино, Манчестер Јунајтед го чека нов тежок испит, овој пат во Премиер лигата – градското дерби против Манчестер Сити. Немања Матиќ е свесен за силата на градскиот ривал.

Италијанската легенда: Да бев на местото на Бонучи, Мурињо ќе добиеше клоца во задникот

Спортски - 09.11.2018

Манчестер Јунајтед со голем пресврт во финишот во средата стигна до победа против Јувентус во Торино од 1:2. После натпреварот Жозе Мурињо ги разбесни фановите на „старата дама“ со провокативните гестикулации.

Голманската легенда на Јувентус за потегот на Мурињо: Има среќа што јас не бев на местото на Бонучи

Спортклуб - 09.11.2018

И денес се уште актуелен е Жозе Мурињо поради својот потег по мечот против Јувентус. Повеќе се зборува за неговите провокации отколку за самата победа на Манчестер Јунајтед. Португалецот ги разгневи фановите на „старата дама“, но и нивните фудбалери ...

Голманската легенда на Јуве за гестот на Мурињо: Да бев на местото на Бонучи…..

Дерби - 09.11.2018

Жозе Мурињо ги разбесни фановите на Јувентус со својата провокативна гестикулација по крајот на натпреварот во Лигата на шампионите кој се одигра во средата, а за прекумерната реакција, доби забелешки и од играчите на италијанскиот првак кои не ...

Голманската легенда на Јуве за гестот на Мурињо: Да бев на местото на Бонучи…

24Инфо - 09.11.2018

Жозе Мурињо ги разбесни фановите на Јувентус со својата провокативна гестикулација по крајот на натпреварот во Лигата на шампионите кој се одигра во средата, а за прекумерната реакција, доби забелешки и од играчите на италијанскиот првак кои не ...

Фердинанд го посочи најдобриот играч на Јунајтед во големата победа над Јувентус

Дерби - 08.11.2018

Премиерлигашот Манчестер Јунајтед оствари супер значајна победа на гостувањето во Торино кај Јувентус и тоа со пресврт во самата завршница. Гостите од „Олд Трафорд“ успеаа од 86 до 90 да постигнат два гола и дојдат до триумф со 2-1, триумф со кој ...

ФОТО: Англичаните воодушевени од Манчестер Јунајтед – „Ова е време на Мурињо“

Sport M - 08.11.2018

Жозе Мурињо предизвика измешани реакции по прославата на победата во Торино против Јувентус од 2:1. Тренерот на Манчестер Јунајтед ги провоцираше навивачите на Јувентус по натпреварот гестикулирајќи кон нив како да сака да слушне нешто.

Фред објасни зошто го одбил Сити за да се пресели во Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 08.11.2018

Фудбалерот за врска на Манчестер Јунајтед, Фред, даде одговор на прашањето зошто го одбил тимот на Манчестер Сити и се преселил во Јунајтед. Бразилецот призна дека на маса имал понуди од неколку европски клубови, меѓу кои и таа на Манчестер Сити, но ...

Сколс повторно „удри“ по Мурињо: Му недостасува класа!

Спортски - 08.11.2018

Манчестер Јунајтед синоќа запиша голема победа на гостувањето кај Јувентус, а во центарот на вниманието повторно е Жозе Мурињо. „Црвените ѓаволи“ направија пресврт со два гола во последните минути, а по последниот судиски свиреж на сцена стапи ...

Сколс за Мурињо: Мора да победуваш со класа

А1 On - 08.11.2018

Легендата на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс не беше импресиониран од начинот на кој Жозе Мурињо ги испровоцира фановите на Јувентус, по победата од 2:1 во групите на Лигата на шампионите. Во средата вечер „црвените ѓаволи“ направија незаборавен ...

Фред имал понуда и од Манчестер Сити, Бразилецот ја откри причината зошто се одлучил за Црвените ѓаволи

24Фудбал - 08.11.2018

25 годишниот офанзивец изминатото лето потпиша за Премиерлигашот по трансферот кој чинеше 50 милиони евра, онолку колку што доби Шахтер како обештетување, тој вели дека го одбрал јунајтед во однос на Сити поради една причина.

Фред откри зошто го избрал Јунајтед пред Сити

Sport 1 - 08.11.2018

Бразилскиот фудбалер, Фред, привлече големо внимание од европските гиганти со своите настапи во дресот на украински Шахтер, а минатото лето конечно направи голем трансфер. Фред стигна во Манчестер јунајтед, иако за неговите услуги сериозно ...

Сколс го критикуваше однесувањето на Мурињо (ВИДЕО)

Стандард - 08.11.2018

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс го критикуваше однесувањето на менаџерот Жозе Мурињо по завршувањето на вчерашниот натпревар со Јувентус. Тренерот си дозволи да ги испровоцира фановите на „бјанконерите“ по последниот судиски ...

Сколс: Мурињо не покажа класа, но таков е тој

24Фудбал - 08.11.2018

Легендата на Манчестер јунајтед, Пол Сколс не е импресиониран од гестот на Жозе Мурињо кој ги испровоцира фановите на Јувентус. Жозе Мурињо во текот на целиот натпревар беше навредуван од фановите на Јувентус, а откако мечот заврши со победа на ...

ЛШ: Шок за Јуве во Торино, Сити се истури врз Шахтјор, Реал распука во Плзен

24 Вести - 08.11.2018

Со одигрувањето на натпреварите од сегментот Е-Х синоќа беше заокружен четвртиот круг во фудбалската Лига на шампиони. Најинтересниот синоќешен меч во Торино, меѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед донесе неочекуван пресврт и победа на „Црвените ѓаволи“ ...

Мурињо пред градското дерби: Ке се обидеме да ја повториме играта од Торино

Sport M - 09.11.2018

Откако од неодамна ги подобри своите перформанси, тимот на Манчестер Јунајтед сега се соочува со Манчестер Сити. Пред дуелот од 12-тото коло на Премиер лигата „црвените ѓаволи“ заостануваат на 9 поени од лидерот и при евентуален пораз, разликата ќе ...

Манчестер Јунајтед го порази Јувентус за прв пат сезонава!

ЗаЗабава - 08.11.2018

Екипата на Манчестер Јунајтед издвојува драматична победа над Јувентус во дербито на вечерва во Лигата на шампионите. Составот од „Олд Трафорд“ беше во подредена улога на дуелот во Торино, но ги дочека своите „пет минути“ и успеа да слави со 2-1.

Анчелоти со поддршка за Мурињо: Ја разбирам неговата реакција!

Таратур - 09.11.2018

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти ја прокоментира реакцијата на Мурињо после мечот помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед во Лигата на шампиони. Португалецот после последниот свиреж се дрзна да ги провоцира домашните фанови, кои го навредуваа во ...

ЛШ: Неверојатен пресврт на Јунајтед во Торино, Реал и Манчестер Сити убедливи

ТВ21 - 08.11.2018

Иако Јувентус во дуелот со Манчестер Јунајтед на домашен терен имаше повеќе од играта, имаше една статива и една пречка, во водство дојде кон средината на вториот дел кога Кристијано Роналдо од волеј успеа да го најде патот до мрежата.

Мурињо: Вреѓањето на фамилијата не се простува

OhridNews - 08.11.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо приреди шоу после завршување на мечот со Јувентус кој неговите избраници го добија со 2-1. Португалецот со раката на ушето ги праша фановите на Јувентус како заврши мечот и го навлече гневот не само ...

Мурињо за провокацијата кон навивачите на Јувентус: Сакав да ги слушнам погласно

Локално - 08.11.2018

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја објасни неговата реакција по синоќашната победа над Јувентус во Лигата на шампионите остварена во последните пет минути. Манчестер доби речиси изгубен натпревар по што Португалецот излезе на теренот и ...

ЛШ: Лудница во Торино, пресврт на Манчестер Ј., провокација на Мурињо

Нова ТВ - 07.11.2018

Кристијано Роналдо, конечно, „стрелаше“ за Јувентус и во Лигата на шампионите, но и загуби на домашен терен по фантастичниот пресврт на Манчестер јунајтед за 2:1 во дербито на вечерашните дуели од четвртото коло во Е – Х групите.

Јунајтед и Погба со невиден пресврт во Торино, Реал „кралски“ во Чешка (видео)

Макфакс - 07.11.2018

Во вечер на постигнување на голови против поранешни тимови, Кристијано Роналдо стрелаше против Манчестер јунајтед, а Пол Погба против Јувентус, за на крајот „ѓаволите“ да стигнат до импресивна и драматична 2:1 победа во Торино за зголемување на ...

Голманската легенда на Јуве за гестот на Мурињо: Да бев на местото на Бонучи…

Точка - 09.11.2018

Жозе Мурињо ги разбесни фановите на Јувентус со својата провокативна гестикулација по крајот на натпреварот во Лигата на шампионите кој се одигра во средата, а за прекумерната реакција, доби забелешки и од играчите на италијанскиот првак кои не ...

Мурињо сепак може да биде казнет за пцуењето на португалски

Независен - 07.11.2018

Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) ќе ја обжали одлуката Жозе Мурињо да не биде казнет за навредливиот јазик за време на натпреварот на Манчестер Јунајтед против Њукасл минатиот месец.