TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пити со историски подвиг до нов светски рекорд на 100 метри градно

Дерби - 21.07.2019

Адам Пити постави нов светски рекорд во дисциплината 100 метри градно и стана првиот пливач во историјата кој оваа делница ја минал за помалку од 57 секунди. Британецот доминира на оваа трка изминатите неколку години, а новиот рекорд го постави во ...

Адам Пити постави нов светски рекорд на 100 метри градно (ВИДЕО)

МКД - 21.07.2019

Британскиот пливач Адам Пити го урна рекордот на 100 градно, со 56,88 секунди тој постигна најдобро време во оваа дисциплина. На Светското првенство во Гванжу, Јужна Кореја поставен е голем рекорд.

Пити ја проби магичната граница од 57 секунди

TopSport - 21.07.2019

Адам Пити стана првиот човек што успеал да ја преплива делницата на 100 метри градно со време по 57 секунди. Олимпискиот шампион кој е непоразен во последните пет години на големите натпреварувања успеа да го подобри сопствениот светски рекорд 57.10 ...

Адам Пити со нов светски рекорд – 100 метри градно под 57 секунди!

SportMedia - 21.07.2019

Британскиот пливач Адам Пити е првиот човек во историјата кој успеал да исплива 100 метри градно под 57 секунди. Поточно, во трката на СП во Јужна Кореја, тој исплива со време 56.88 секунди во полуфиналната трка.

Светски рекорд: Адам Пити ја урна границата од 57 секунди на 100 метри градно (ВИДЕО)

Екипа - 21.07.2019

Британскиот пливач, Адам Пити стана првиот човек во историјата кој успеал да исплива 100 метри градно по 57 секунди. Тој постави нов светски рекорд на оваа делница. Времето кое го исплива во полуфиналето на Светското првенство во Гванжу е 56.88 ...

Пити ја проби магичната граница од 57 секунди

Макфакс - 21.07.2019

Адам Пити стана првиот човек што успеал да ја преплива делницата на 100 метри градно со време по 57 секунди. Олимпискиот шампион кој е непоразен во последните пет години на големите натпреварувања успеа да го подобри сопствениот светски рекорд 57.10 ...

Адам Пити е нов светски рекордер на 100 метри градно (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.07.2019

Британецот Адам Пити (24) стана првиот пливач во историјата кој успеал да исплива 100 метри градно за време под 57 секунди. Со овој резултат тој постави нов светски рекорд на оваа делница.