TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвор за тројца од петтемина уапсени во врска со исчезнувањето на 14-годишната скопјанка Вања Ѓорчевска

Во Центар - 03.12.2023

48-часовен притвор за тројца од петтемина уапсени во петокот во врска со исчезнувањето на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, соопшти Јавното обвинителство. Како што соопштија од Обвинителството, во текот на целиот ден се преземаат дејствија за ...

Се бара притвор за тројца од петмината поврзани со истрагата за исчезнувањето на Вања

Телма

Се бара притвор за тројца осомничени за исчезнувањето на Вања

Скопје1

Обвинителството бара притвор за тројца од петтемина вмешани во исчезнувањето на Вања

Канал5

ПРЕДЛОГ ЗА ПРИТВОР ЗА ТРОЈЦА ОД ПРИВЕДЕНИТЕ КОИ СЕ ПОВРЗУВААТ СО ИСЧЕЗНАТАТА ВАЊА: Истрагата продолжува интензивно

Фактор

Обвинителството бара притвор за тројца од петмината приведени за исчезувањето на Вања

Мета

Ojo бара притвор за тројца осомничени за исчезнувањето на Вања

Либертас

4NEWS еМагазин Макфакс Опсервер 24 Вести Р.С.Европа 360 степени Точка

Се бара притвор за тројца од петмината поврзани со истрагата за исчезнувањето на Вања

Алфа - 03.12.2023

Обвинителството бара 48 часа притвор за тројца од петмината приведени, под сомнение за поврзаност со исчезнувањето на четиринаесет годишната Вања Ѓорчевска од Скопје. Ова следи откако министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вчера соопшти ...

Обвинителството бара притвор за тројца од приведените пет лица во врска со исчезнувањето на Вања Ѓорчевска

МКД

ЈО бара притвор за тројца од петмината приведени во случајот со исчезнатата Вања

Слободен Печат

Нема одговор од полицијата каде се петмината приведени за случајот со исчезнувањето на Вања – пред судија или дома?

Алфа

Петтемина приведени во случајот со Вања се уште не се изведени пред суд

Телма

Истекуваат 24 часа клучни за 5-те приведени во случајот со исчезнувањето на Вања

4NEWS

Нема одговор од полицијата каде се петмината приведени за случајот со исчезнувањето на Вања – пред судија или дома?

Денешен

Фокус

ЈО за исчезнувањето на Вања: Цел ден се обезбедуваат докази, 48-часовен притвор за три лица

Канал5 - 03.12.2023

48 часовен притвор за тројца од петмината што вчера беа приведени во врска со исчезнувањето на 14-годишната Вања, побара Јавното обвинителство попладнево... Од таму велат дека притворот се бара за да биде обезбедено присуство на лицата до целосното ...

ОЈО: Се бара притвор за тројца приведени во врска со исчезнувањето на Вања, се преземаат дејствија за обезбедување докази

ТВ21

Се бара притвор за три лица кои беа приведени за исчезнувањето на Вања

Курир

Обвинителството побара притвор за тројца приведени поврзани со исчезнатото девојче

24Инфо

ЈО: Доставен предлог за определување притвор за тројца приведени поврзани со исчезнувањето на Вања

Локално

Од петтемина приведени во врска со исчезнувањето на деветтоодделенката Вања, за тројца обвинителството побара притвор

Сакам да кажам

Предложен притвор за тројца од приведените поврзани со исчезнатата 14-годишна Вања

CivilMedia

Lider Вечер Прес Centar

Се бара притвор за тројца од приведените за исчезнувањето на Вања Ѓорчевска

Независен - 03.12.2023

Јавниот обвинител до Основниот кривичен суд Скопје достави предлог за определување 48-часовен притвор за тројца од петтемина приведени во текот на вчерашниот ден поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања, со цел да биде обезбедено нивното ...

ЈО: Доставен предлог за определување 48 часовен притвор за тројца приведени поврзани со исчезнатото девојче

Сител

ЈО: Доставен предлог за определување 48 часовен притвор за тројца приведени поврзани со исчезнатото девојче

Zoom

Обвинителството бара 48-часовен притвор за тројца од приведените во врска со исчезнувањето на 14-годишната Вања

365

ЈО бара притвор за 3 приведени во случајот со исчезнатото девојче Вања

Gostivarpress.mk

ЈО: Предложен 48 часовен притвор за тројца приведени поврзани со исчезнатата 14-годишна Вања

Frontline

ЈО: Предложен 48 часовен притвор за тројца приведени поврзани со исчезнатата малолетничка

Нова ТВ

Рацин Нетпрес Н.Македонија Бриф Денешен Пулс24 MakPress