TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Ние остануваме лидери во европеизацијата на земјата, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори ...

Бриф - 22.07.2021

„Кога ќе решат да ги направат следните чекори и да ни испорачаат почеток на преговори за Северна Македонија, бидејќи ние тоа го заслужуваме, можат да ни се јават. Шеснаесетипол години чекање со сè низ што поминуваме е премногу траума, а имаме 12 ...

Заев: Европеизацијата на општеството и членството во ЕУ немаат алтернатива, без разлика на разочарувањето

24Инфо

Заев за Дојче Веле: ЕУ ги разочара граѓаните на С Македонија

360 степени

Заев: На јасно сме дека до членството во ЕУ ќе поминат можеби уште 5, 7 или 10 и повеќе години

Фактор

Заев: Европеизацијата на општеството и членството во ЕУ немаат алтернатива

Канал5

Заев: Јасно ни е дека до членството во ЕУ ќе поминат можеби уште 5, 7 или 10 и повеќе години

Press24

Заев: Европеизацијата и членството во ЕУ немаат алтернатива, без разлика на разочарувањето

Lider

Либертас Република Бизнис Вести Фокус Скопско Ехо Опсервер Expres Локално

Заев за Дојче Веле: Ги истражуваме сите легални начини за Груевски да биде вратен во земјава и да ја отслужи казната

ТВ21 - 22.07.2021

Зоран Заев во мега интервју за емисијата „Conflict Zone” на „Дојче Веле“ рече дека и натаму се истражуваат сите легални начини како Никола Груевски да биде вратен во земјава. Груевски избега во Унгарија, каде доби азил, но Заев напомена дека се ...

(Видео) Заев: Сѐ уште ги истражуваме сите легални начини како Груевски да биде вратен во земјата

24Инфо

Заев: И понатаму ги истражуваме сите легални начини како Груевски да биде вратен назад

Телма

Заев: Сѐ уште ги истражуваме сите легални начини како Груевски да биде вратен во земјата

Н.Македонија

Заев: Сѐ уште ги истражуваме сите легални начини како Груевски да биде вратен во земјата

iPortal

Заев: Сѐ уште ги истражуваме сите легални начини како Груевски да биде вратен во земјата

Точка

(Видео) Заев: Сѐ уште ги истражуваме сите легални начини како Груевски да биде вратен во земјата

MTM

Centar Press24 Сител Локално 24Инфо

Заев за „Дојче веле“: Владеењето на правото и на законите е еднакво за сите

Кумановски м. - 22.07.2021

„Фокусот на Владата беше да ги користиме и сите меѓународни успешни алатки за борба со криминалот и корупцијата и имаме многу добри резултати. Извештајот на „Транспаренси интернешенел“ го прифаќаме како поттик за да одиме чекор по чекор според ...

Заев: Владеењето на правото и на законите е еднакво за сите

Нова ТВ

ЗАЕВ: Имаме повеќе од 5 политичари во затвор, ова е наш голем успех во споредба со порано

Денешен

Заев за „Дојче веле“: Владеењето на правото и на законите е еднакво за сите, постојано ги следиме препораките на независните антикорупциски тела

Frontline

Заев се пофали дека пикнал в затвор повеќе од пет високи политичари

+инфо

Заев се пофали: Имаме повеќе од пет високи политичари кои се во затвор

Press24

Заев: Владеењето на правото и на законите е еднакво за сите, постојано ги следиме препораките на независните антикорупциски тела

Бизнис Вести

Фокус Канал5 Независен Нетпрес Опсервер Либертас 360 степени

Заев за ДВ: Русија и Кина не нудат алтернатива за европските вредности

Deutsche Welle - 21.07.2021

Македонскиот премиер Зоран Заев во интервју за ДВ вели дека се надева на решение на спорот со Бугарија со новата влада во Софија. Во спротивно, и посакува среќа на Албанија сама да продолжи на европскиот пат.

Ѝ посакувам среќа на Албанија ако остане бугарското вето за ЕУ, кажа Заев

Сакам да кажам

Заев и посака среќа на Албанија ако остане бугарското вето за ЕУ

Фокус

Заев: Се надевам на решение за спорот со Софија со новата бугарска Влада

Либертас

Заев: И посакувам среќа на Албанија да продолжи на европскиот пат доколку продолжи оваа блокада од Бугарија

Република

Заев: И посакувам среќа на Албанија да продолжи европскиот пат доколку продолжи оваа блокада од Бугарија

Press24

Заев и посака среќа на Албанија сама да продолжи по европскиот пат, ако остане бугарското вето за Македонија

Вечер Прес

Фокус Lider Слободен Печат iPortal Нова ТВ CivilMedia 360 степени 24Инфо