TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Го подобруваат варењето и помагаат за добро расположение: Еве што се случува во вашето тело доколку редовно консумирате ...

Пулс24 - 04.12.2021

Доколку сакате да грицкате нешто здраво, тогаш пуканките се вистинскиот избор за вас. Иако сите ги поврзуваат пуканките со грицки кои ги консумираме додека гледаме филмови, вистината е дека тие кријат во себе многу корисни својства, a еве дел од ...

Го подобруваат варењето и помагаат за добро расположение: Еве што се случува во вашето тело доколку редовно консумирате ...

Точка - 03.12.2021

Доколку сакате да грицкате нешто здраво, тогаш пуканките се вистинскиот избор за вас. Иако сите ги поврзуваат пуканките со грицки кои ги консумираме додека гледаме филмови, вистината е дека тие кријат во себе многу корисни својства, a еве дел од ...

Најкорисни меѓу закуските: Пуканките ја решаваат опстипацијата и ги зголемуваат шансите за зачнување

Вечер Прес - 02.12.2021

Пуканките се сметаат за една од најздравите закуски. Ова се придобивките од секојдневно консумирање пуканки: 1. Го решава проблемот со запекот Пуканките не се храна само за со филм, тие можат да бидат и здрава ужина, но само ако ги направите со ...

Неверојатно: Што се случува на вашето телото ако секој ден јадете пуканки?

Женски магазин - 03.12.2021

Доколку сте љубител на пуканки, овој текст ќе ве израдува... Пуканките се сметаат за едни од најздравите грицки. Ги откривме придобивките од секојдневното консумирање пуканки . Ако јадете пуканки секој ден, еве што ќе се случи со вашето тело: 1.