TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведенa група од Кичево поради недозволена сеча на огревно дрво

Н.Македонија - 14.02.2020

Во текот на вчерашниот ден ОВР-Кичево преземајќи мерки по оперативна акција „Гора“, приведе девет лица од Кичево, одзеде две товарни моторни возила и шест коњи натоварени со нежигосано огревно дабово дрво, како и две моторни пили и друг вид на ...

Девет „дрвокрадци” oд Кичево, лишени од слобода

Сител - 14.02.2020

Одделението за внатрешни работи Кичево, преземајќи мерки по оперативната акција „Гора“, приведе и од слобода лиши девет лица од Кичево. Оваа денеска го потврди портпаролот на СВР-Охрид, Стефан Димоски, кој додаде дека се одземени и две товарни ...

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи во посета на ОВР Кичево

Н.Македонија - 14.02.2020

Денес во ОВР Кичево и полициските одделенија во Зајас и Осломеј престојуваше, дополнителниот заменик Министер за внатрешни работи, Славјанка Петровска. Taa на крајот од оваа посета имаше подолга средба со првите луѓе на ОВР Кичево каде се запозна со ...

Пожар во куќа во Кичево

Опсервер - 13.02.2020

На 11.02.2020 околу 19.06 часот во Полициската станица Кичево, В.С.(58) од Кичево пријавила дека во помошната просторија во дворот од нејзината куќа на ул.„Елисие Попоски-Марко“ настанал пожар.

Девет „дрвокрадци" oд Кичево, лишени од слобода

Канал5 - 14.02.2020

Одделението за внатрешни работи Кичево, преземајќи мерки по оперативната акција „Гора", приведе и од слобода лиши девет лица од Кичево. Оваа денеска го потврди портпаролот на СВР-Охрид, Стефан Димоски, кој додаде дека се одземени и две товарни ...

Девет „дрвокрадци” oд Кичево, лишени од слобода

4NEWS - 14.02.2020

Одделението за внатрешни работи Кичево, преземајќи мерки по оперативната акција „Гора“, приведе и од слобода лиши девет лица од Кичево. Оваа денеска го потврди портпаролот на СВР-Охрид, Стефан Димоски, кој додаде дека се одземени и две товарни ...

Апсење во Кичево

Centar - 14.02.2020

Одделението за внатрешни работи Кичево, на 13.02.2020 презеде мерки, од слобода лиши и приведе девет лица од Кичево, одзеде две товарни моторни возила и шест коњи натоварени со нежигосано огревно дабово дрво, две моторни пили и друг алат и прибор.

Уапсени девет лица од Кичево поради нелегална сеча на дрва

Курир - 14.02.2020

Одделението за внатрешни работи Кичево, на 13.02.2020 презеде мерки, од слобода лиши и приведе девет лица од Кичево, одзеде две товарни моторни возила и шест коњи натоварени со нежигосано огревно дабово дрво, две моторни пили и друг алат и прибор.

Приведени деветмина кичевци поради нелегална сеча

Макфакс - 14.02.2020

Одделението за внатрешни работи Кичево, вчера приведе девет лица од Кичево, одзеде две товарни моторни возила и шест коњи натоварени со нежигосано огревно дабово дрво, две моторни пили и друг алат и прибор.

Девет „дрвокрадци” oд Кичево, лишени од слобода

Алсат-М - 14.02.2020

Одделението за внатрешни работи Кичево, преземајќи мерки по оперативната акција „Гора“, приведе и од слобода лиши девет лица од Кичево. Оваа денеска го потврди портпаролот на СВР-Охрид, Стефан Димоски, кој додаде дека се одземени и две товарни ...

Приведени деветмина кичевци поради нелегална сеча

Н.Македонија - 14.02.2020

Одделението за внатрешни работи Кичево, вчера приведе девет лица од Кичево, одзеде две товарни моторни возила и шест коњи натоварени со нежигосано огревно дабово дрво, две моторни пили и друг алат и прибор.

Девет „дрвокрадци" oд Кичево, лишени од слобода

MakPress - 14.02.2020

Одделението за внатрешни работи Кичево, преземајќи мерки по оперативната акција „Гора", приведе и од слобода лиши девет лица од Кичево. Оваа денеска го потврди портпаролот на СВР-Охрид, Стефан Димоски, кој додаде дека се одземени и две товарни ...

Приведени деветмина кичевци поради нелегална сеча

Локално - 14.02.2020

Одделението за внатрешни работи Кичево, вчера приведе девет лица од Кичево, одзеде две товарни моторни возила и шест коњи натоварени со нежигосано огревно дабово дрво, две моторни пили и друг алат и прибор.

Приведени девет лица од Кичево

Опсервер - 15.02.2020

Одделението за внатрешни работи Кичево, на 13.02.2020 презеде мерки, од слобода лиши и приведе девет лица од Кичево, одзеде две товарни моторни возила и шест коњи натоварени со нежигосано огревно дабово дрво, две моторни пили и друг алат и прибор.