TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови 1160 заразени и 1094 оздравени од коронавирус

Локално - 26.11.2020

Според последниот ковид-биланс објавен од Министерството за здравство, во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на коронавирус. Билансот по градови изгледa вака: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, ...

Педесетина стари лица од Крива Паланка и Кратово посетени по повод неделата на грижа за стари лица

Вечер Прес - 26.11.2020

Општинската организација на Црвен крст Крива Паланка реализираше посета и опслужување на триесетина лица од третата доба во рамки на неделата на грижа за старите лица, додека во Кратово биле посетени дваесет и пет лица од страна на претставници на ...

Добра вест: Оздравеа 1078 лица од коронавирус за 24 часа

Centar - 26.11.2020

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 1078 оздравени пациенти. Според Министерството за здравство во Скопје оздравеле 407, Куманово-33, Штип-32, Прилеп-36, Тетово-36, Струга-63, Велес-30, Битола-144, Охрид-52, Кавадарци-27, Гостивар-19, ...

39 починати, 1.288 новозаразени

+инфо - 25.11.2020

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 57.451, бројката на оздравени пациенти е 34.970, на починати е 1.600, а бројот на активни случаи изнесува 20.881.

Убава вест: Оздравени 1.078 од Ковид-19, најмногу во Скопје 407

еМагазин - 25.11.2020

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 1.078 оздравени пациенти од: Скопје-407, Куманово-33, Штип-32, Прилеп-36, Тетово-36, Струга-63, Велес-30, Битола-144, Охрид-52, Кавадарци-27, Гостивар-19, Гевгелија-10, Струмица-19, Крива Паланка-7, ...

Дневен ковид биланс: 1.288 новозаразени и 39 починати

Кајгана - 25.11.2020

Во последните 24 часа се направени 3.349 тестирања, а регистрирани се 1.288 нови случаи на COVID-19, додека 39 лица починаа. Новозаразените се во следниве градови: Скопје 570 Куманово 57 Дебар 8 Штип 44 Прилеп 78 Тетово 56 Струга 28 Велес 32 Битола ...

39 починати од ковид-19 од кои 16 СЕ од Скопје, уште 1.288 позитивни од 3.349 тестирања

Сакам да кажам - 25.11.2020

Триесет и девет лица починаа од компликации од ковид-19 во изминатите 24 часа, а регистрирани се 1.288 нови случаи од 3.349 тестирања. Од починати 39 лица, шеснаесет пациенти СЕ од Скопје (79, 80, 54, 70, 68, 54, 68, 82, 84,68, 76, 75, 71, 60, 73, ...

Нови 1288 заразени со Ковид-19, 39 лица починаа, а оздравеа 1078

Денар - 25.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.349 тестирања, а регистрирани се 1.288 нови случаи на Ковид-19 во Скопје-570, Куманово-57, Дебар-8, Штип-44, Прилеп-78, Тетово-56, Струга-28, Велес-32, Битола-53, ...

Двајца починати, 57 новозаболени и 33 оздравени од коронавирус во Куманово

Kumanovo News - 25.11.2020

Во последните 24 часа регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19, направени се 3349 тестирања, а 39 лица починаа од компликации од ковид-19. Новите случаи според градови се : Скопје-570, Куманово-57, Дебар-8, Штип-44, Прилеп-78, Тетово-56, ...

Скопје е жариште на коронавирус – еве каде е најкритично во остатокот на Македонија?

Centar - 26.11.2020

Досега завршените епидемиолошки анализи во моментов дистрибуцијата на коронавирус по градови е следна: • Скопје 25228, активни 10130 • Куманово 3541, активни 939 • Дебар 438, активни 87 • Штип 2510, активни 526 • Прилеп 2766, активни 1021 • Тетово ...

30 починати и 1160 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Сител - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, ...

Во Македонија 1.160 нови случаи на коронавирус, 30 лица починаа

Вечер - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, ...

1160 нови случаи на Ковид 19, починати се 30 лица

24 Вести - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, ...

1.160 новозаразени со коронавирус, 30 лица починале

А1 On - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, ...

KОРОНАВИРУС: Регистрирани 1.160 нови случаи и 30 починати

Фактор - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, ...

Регистрирани се 1160 нови случаи на Ковид 19, починале 30 заболени

Канал5 - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 Во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, ...

Во Македонија 1.160 нови случаи на коронавирус, 30 лица починаа

Макфакс - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, ...

Црн четврток: 30 починати, 1160 новозаразени од коронавирус…

Centar - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, ...

Триесет починати, 1.160 нови случаи на Ковид-19

Expres - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.864 тестирања, а регистрирани се 1.160 нови случаи на ковид-19. Починати се 30 лица, девет пациенти од Скопје (46, 54, 59, 67, 82, 67, 55, 64 и 61г), двајца од Куманово ...

1160 нови случаи, 30 починати и 1094 оздравени од Ковид-19

Либертас - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, ...

Во Македонија 1.160 нови случаи на коронавирус, 30 лица починаа

Опсервер - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, ...

1.160 новозаразени и 30 смртни случаи, најмладиот починат има 38 години

+инфо - 26.11.2020

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 58.608, бројката на оздравени пациенти е 36.064, на починати е 1.630, а бројот на активни случаи изнесува 20.914.

Нови 1.160 случаи на коронавирус, 30 лица починаа, 1.094 се излекувани

Слободен Печат - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, ...

30 нови жртви, 1160 пациенти – високи 41% од тестираните позитивни на корона вирусот

Телма - 26.11.2020

Ковид зеде 30 нови жртви. Изминатото деноноќие било кобно за 9 пациeнти од Скопје. Црн ден и за Битола. Градот изброи шест нови жртви на Ковид. Тројца од починатите се од Гостивар, по двајца починати има во Куманово и во Делчево, а по една жртва ...

Починаа 30 лица, регистрирани 1.160 нови случаи на Ковид-19, оздравени 1.094 пациенти

ТВ21 - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, ...

30 починати пациенти, од нив 6 од Битола

Тера - 26.11.2020

Починати се 30 лица, девет пациенти од Скопје (46, 54, 59, 67, 82, 67, 55, 64 и 61г), двајца од Куманово (62 и 69г), еден пациент од Штип (72г), еден од Велес (78г), шест пациенти од Битола (60, 77, 38, 66, 72 и 39г), тројца од Гостивар (56, 66 и ...

30 починати и 1160 нови случаи на Ковид-19 во земјава

24Инфо - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, ...

Повторно висок број новозаболени со Ковид 19 кај нас: Еве каква е денеска ситуацијата по градови

Бизнис Вести - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, ...

Состојба до 26.11.2020: 1160 нови случаи од 2864 тестирања

Црнобело - 26.11.2020

Во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 472 -Куманово 58 -Дебар 2 -Штип 43 -Прилеп 78 -Тетово 61 -Струга 29 Велес 32 -Битола 87 -Охрид 47 -Кавадарци 32 -Гостивар 22 -Гевгелија 1 ...

Во Македонија 1.160 нови случаи на коронавирус, 30 лица починаа

Точка - 26.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-472, Куманово-58, Дебар-2, Штип-43, Прилеп-78, Тетово-61, Струга-29, Велес-32, Битола-87, ...

Бројките на заразени и починати од Ковид 19 константно високи и денеска

AKO - 26.11.2020

Во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 472 -Куманово 58 -Дебар 2 -Штип 43 -Прилеп 78 -Тетово 61 -Струга 29 Велес 32 -Битола 87 -Охрид 47 -Кавадарци 32 -Гостивар 22 -Гевгелија 1 ...

39-Годишно лице од Битола меѓу 30-те починати од ковид-19, уште 1.160 позитивни од 2.864 тестови

Сакам да кажам - 26.11.2020

За 24 часа починаа 30 пациенти по компликации од ковид-19, а од 2.864 тестирања регистрирани се 1.160 нови случаи на ковид-19, односно 40,5 проценти од тестираните се позитивни. Починати се девет пациенти од Скопје (46, 54, 59, 67, 82, 67, 55, 64 и ...

Над 1.150 новозаразени со корона во Македонија, 30 починати од кои тројца од регион на Гостивар

Gostivarpress.mk - 26.11.2020

Во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 472 -Куманово 58 -Дебар 2 -Штип 43 -Прилеп 78 -Тетово 61 -Струга 29 Велес 32 -Битола 87 -Охрид 47 -Кавадарци 32 -Гостивар 22 -Гевгелија 1 ...

Починаа 30 лица од коронавирус, деветмина од Скопје

Локално - 26.11.2020

Од министерството за здравство инфомираат дека во последните 24 часа од коронавирус починати се 30 лица. Според извештајот, девет пациенти се од Скопје (46, 54, 59, 67, 82, 67, 55, 64 и 61г), двајца од Куманово (62 и 69г), еден пациент од Штип ...

Денешниот биланс на Ковид-19: 1160 заразени, 30 починати, Кичево 26 нови случаи

Порта - 26.11.2020

Во последните 24 часа се направени 2864 тестирања, а регистрирани се 1160 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 472 -Куманово 58 -Дебар 2 -Штип 43 -Прилеп 78 -Тетово 61 -Струга 29 Велес 32 -Битола 87 -Охрид 47 -Кавадарци 32 -Гостивар 22 -Гевгелија 1 ...

Денеска регистрирани 1.288 новозаразени

Фокус - 25.11.2020

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-570, Куманово-57, Дебар-8, Штип-44, Прилеп-78, Тетово-56, Струга-28, Велес-32, Битола-53, ...

39 починати и 1.288 новозаразени со Ковид-19 во изминатото деноноќие

Радио МОФ - 25.11.2020

Министерството за здравство (МЗ) вечерва информираше дека во изминатото деноноќие од Ковид-19 починале 39 лица, односно, 16 пациенти од Скопје на 79, 80, 54, 70, 68, 54, 68, 82, 84, 68, 76, 75, 71, 60, 73 и 56 години, двајца од Куманово на 70 и 62 ...

Регистрирани 1288 заразени и 1078 оздравени од Ковид-19

Локално - 25.11.2020

Министерството за здравство вечерва информира дека во последните 24 регистрирани се нови 1288 ковид-случаи од вкупно 3349 тестови. Според извештајот, билансот на новите случаи изгледа вака: Скопје-570, Куманово-57, Дебар-8, Штип-44, Прилеп-78, ...