TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Федерер тргна рутински по новиот трофеј

Спортски - 14.02.2018

По триумфот на Австралија Опен, најтрофејниот тенисер на светот оваа недела настапува на турнирот во Ротердам. Роџер Федерер вечерва во првото коло се сретна со Белгиецот, Бемелманс и не дозволи ниту трошка неизвесност.

Фуриозниот Федерер на две победи до врвот од АТП-листата

Екипа - 14.02.2018

Роџер Федерер во голем стил го почна својот настап на турнирот во Ротердам, каде на Швајцарецот му е доволен пласман во полуфиналето за да го мине Рафаел Надал и да се искачи на врвот на АТП-листата.

Федерер го реши Бемелманс по куса постапка

Дерби - 14.02.2018

Рожер Федерер со стил го започна настапот на АТП турнирот во Ротердам, победувајќи го со 2:0 во сетови белгискиот тенисер Рубен Бемелманс. Швајцарецот првиот сет го доби со 6:1, а вториот со еден загубен гејм повеќе (6:2) и по само 46 минути на ...

Федерер за 49 минути го збриша Бемелманс на патот кон првото место на АТП

Gol.mk - 14.02.2018

Најтрофејниот светски тенисер, Роџер Федерер обезбеди пласман во третото коло на АТП турнирот во Ротердам. Швајцарецот, не се ни испоти, а го победи Белгиецот Бемелманс со 2-0 во сетови (6-1, 6-4) за 49 минути игра.

Ноле конечно ја покажа ќеркичката (ФОТО)

Курир - 14.02.2018

Еден од најдобрите светски тенисери Новак Ѓоковиќ одмара од напорните тренизни и турнири, а секој момент од паузата од спортот, го користи на најдобар можен начин, со семејството. Иако е познат по тоа што својата интима не ја дели со јавноста, Новак ...

Новак Ѓоковиќ ја објави првата фотографија со ќерката

Хитпортал - 14.02.2018

Новаќ Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена се горди родители на синот Стефан и малата принцеза Тара. Иако двојката ретко објавува фотографии од своите деца, тенисерот не издржа да не сподели фотка со неговата ќерка.

Новак Ѓоковиќ ја покажа својата наследничка Тара

ЗаЗабава - 14.02.2018

Новак Ѓоковиќ ја претстави својата наследничка, малата Тара. Во описот на сликата што настана по должината на брегот на морето, Новак напиша: „Моето срце припаќа на две девојки. Освоен засекогаш.

Вавринка преслушан од анонимен тенисер кој настапи со вајлд-карта на АТП турнирот во Ротердам

Дерби - 14.02.2018

Станислав Вавринка, кој е еден од неколкуте тенисери, кои постојано е следен во јавноста, овој пат поради изненадувањето кое му го направи анонимниот тенисер кој се наоѓа на 259.место, Холанѓанецот Талон Грикспор повторно се најде во центарот на ...

Федерер има отворен пат до првото место: Вавринка посрамен од 257. светски тенисер

Спортклуб - 14.02.2018

Најдобриот тенисер во историјата Роџер Федерер има отворен пат до првото место на АТП листата откако најсериозниот можен ривал на турнирот во Ротердам, Стен Вавринка доживеа срамен пораз во првото коло. Вавринка е елиминиран од 257.

ВИДЕО: Вавринка елиминиран од 259. тенисер на светот на турнирот во Ротердам

Gol.mk - 14.02.2018

Трикратниот Грен слем освојувач, Станислав Вавринка е поразен на стартот на АТП турнирот во Ротердам од домашниот тенисер Талон Грикспор со 2-1 (4-6, 6-3, 6-2). First ever @ATPWorldTour match win. At home. As a wildcard.

Анонимен Холанѓанец го изненади Вавринка во Ротердам

Дерби - 13.02.2018

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка доживеа шокантен пораз уште во првото коло на АТП тенискиот турнир во Ротердам, Холанија. Петтиот носител важеше за еден од фаворитите за трофејот, но денеска загуби од анонимниот Талон Грикспор, 21-годишниот ...

Вавринка „излета“ од Ротердам, нема меч со Федерер

TopSport - 13.02.2018

Стен Вавринка нема да му биде „пречка“ на Роџер Федерер во обидот да го врати првото место на АТП-листата, откако поранешниот гренд слем шампион загуби во три сета од светскиот број 259., Талон Грикспор на Ротердам опен.

Ѓоковиќ: Близу сум до враќање

Канал5 - 13.02.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека вложува напори што е можно поскоро да се врати на тениските терени. На почетокот на месецот, Ѓоковиќ беше подложен на хируршка интервенција и моментно се опоравува.

Федерер: Би сакал да се вратам на првото место на АТП листата уште оваа недела

Gol.mk - 13.02.2018

Швајцарецот Роџер Федерер изјави дека би бил пресреќен доколку ја оствари својата намера на турнирот во Ротердам. По долга пауза, тој би можел да се врати на првото место на АТП листата, што дополнително ќе ја продлабочи неговата легенда на 36 ...

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ ја покажа ќерката Тара

Репортер - 14.02.2018

Еден од најдобрите светски тенисери Новак Ѓоковиќ одмара од напорните тренизни и турнири, а секој момент од паузата од спортот, го користи да биде со семејството. Иако е познат по тоа што својата интима не ја дели со јавноста, Новак успеа сепак да ...

Вавринка го помина Ѓоковиќ на АТП листата...

Н.Македонија - 12.02.2018

Вавринка го помина Ѓоковиќ на АТП листата Најдобриот српски тенисер и поранешен прв рекет во светот Новак Ѓоковиќ падна за една позиција на АТП листата и иако има ист број на бодови (2.470) сега е на 14. место.

Федерер: Секако дека го сакам првото место

TopSport - 12.02.2018

Роџер Федерер вели дека ќе е екстремно мотивиран да го врати првото место на АТП листата првпат по повеќе од пет години на АБН Амро опен во Ротердам оваа недела. 36-годишниот шампион од Австралија опен, неочекувано пристигна во холандското ...

Федерер: Дојдов во Ротердам по првото место на АТП листата

Шеталиште - 12.02.2018

Роџер Федерер ја даде својата прва прес-конференција во Ротердам, откако изненадувачки се вклучи во турнирот оваа недела. Швајцарецот го направи тоа со идејата за да се врати на првото место во светот.

Вавринка преслушан од анонимен тенисер кој настапи со вајлд-карта на АТП турнирот во Ротердам

Точка - 14.02.2018

Станислав Вавринка, кој е еден од неколкуте тенисери, кои постојано е следен во јавноста, овој пат поради изненадувањето кое му го направи анонимниот тенисер кој се наоѓа на 259.место, Холанѓанецот Талон Грикспор повторно се најде во центарот на ...

Ѓоковиќ: Близу сум до враќање

+инфо - 13.02.2018

На почетокот на месецот, тенисерот беше подложен на хируршка интервенција и моментно се опоравува. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ изјави дека вложува напори што е можно поскоро да се врати на тениските терени.